Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spotify w Polsce - ruszył wielki serwis muzyczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yaankes

Yaankes

Trance <3

• Przyjaciel
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2055 postów
  • 70 podziękowań
    • Czas Online: 1m 54s
  • Gadu Gadu: 998801
  • Interesuje się:Trance
  • Muzyka:Trance

Napisano 12 luty 2013 - 20:57

Kilkanaście minut temu w Polsce ruszył oficjalnie Spotify. To pierwszy ze streamingowych serwisów muzycznych. Pierwszy i wciąż na świecie najważniejszy. Czy również w Polsce?
Wiadomo było od dawna, że Spotify wybiera się do Polski.
O co chodzi z tym streamingiem? Jak twierdzą twórcy Spotify wszystko zaczęło się od Napstera i piractwa. Sam początek XXI wieku był czasem wielkiego sieciowego słuchania muzyki. Gigabajty empetrójek pędziły przez internet i lądowały na dyskach. Wszystko było w zasięgu ręki, ludzie słuchali coraz to nowych rzeczy i tylko wytwórnie muzyczne zżymały się ze złości.
W końcu napsterowy raj się skończył, choć oczywiście muzyka w sieci pozostała. Głównie (z winy wytwórni) ta nielegalna. Potem nastał iTunes i resztę historii znacie. Ale Daniel Ek, Martin Lorentzon ze Szwecji tęsknili za czasami, gdy w zasięgu ręki i portfela były miliony plików.
No i wymyślili Spotify. Model polega na tym, że nie kupujesz już muzyki - pojedynczych albumów ani nawet piosenek. Kupujesz dostęp do bazy zawierającej CAŁĄ muzykę. Tak, wiem, że nie całą na świecie, ale tą, do której udało się pozyskać prawa. Ale to wciąż jest 20 milionów utworów. Dobrze ponad 100 lat słuchania. Włączasz program, wpisujesz artystę czy utwór i słuchasz. Proste.

Dołączona grafika
  • 2

#2 Creativo

Creativo

Party Fanatyk I

• Klubowicz
  • 1891 postów
  • 15 podziękowań
    • Czas Online: 2h 20m 40s
  • Muzyka:deep/tech house

Napisano 12 luty 2013 - 21:38

Nie kapuje sensu tego, bo nie wiem czy zrozumiałem, ale nie ma nigdzie tu napisanej wiadomości, że utwory te można ściągać.
Więc jeśli nie można to mija się to z celem, bo wytwórnie mają swoje kanały na yt, a tych niszowych utworów nikt na yt nie goni i można legalnie sobie słuchać.
  • 1
Hejter no. 1

#3 Thomas

Thomas

Party Fanatyk

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1070 postów
  • 41 podziękowań
    • Czas Online: 3h 40m 31s

Napisano 12 luty 2013 - 21:59

i dalej mówiąc to jest tylko 20 mln utworów.. a co z reszta?
baza jest na bieżąco aktualizowana?
a co z niszowymi wykonawcami?
jak z downloadem? tylko Webplayer?
  • 0

czas pokaże...

#4 Yaankes

Yaankes

Trance <3

• Przyjaciel
  • 2055 postów
  • 70 podziękowań

Napisano 12 luty 2013 - 22:23

Tak baza jest codziennie aktualizowana.
  • 0

#5 matthËw

matthËw

_Tядиcє Is мү Liƒє

• Klubowicz
  • 2481 postów
  • 47 podziękowań
    • :

Napisano 12 luty 2013 - 23:31

Armin van Buuren

Cześć Polska, witajcie w Spotify!

www.Arminradio.com

-mgmt

Dołączona grafika

cos dla fanboyow armina :D
  • 0

#6 Patrick Dewell

Patrick Dewell

Pań śpiworek!

• Przyjaciel
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1893 postów
  • 352 podziękowań
    • :
  • Gadu Gadu: 5968172
  • Interesuje się:Sporty Motorowe,Snooker,Siatkówka
  • Muzyka:Big Room'owa

Napisano 12 luty 2013 - 23:59

Tu jest kwestia pobierania czy synchronizacji z wieloma urządzeniami?

Oraz pytanie dla tych co mają konto i czy w umowie występuję taki punkt regulaminu? :o :

Dlaczego po zarejestrowaniu się w ramach okresu próbnego, konto zostało obciążone płatnością?

Po upływie 30-dniowego okresu próbnego przechodzi on w normalną subskrypcję Premium, za którą pobierana jest opłata, chyba że przedłużenie zostanie anulowane

Gdy rozpoczynasz okres próbny, na naszej stronie informujemy, aby anulować przed 30. dniem okres próbny w celu uniknięcia obciążenia płatnościami. Konto zostało obciążone, ponieważ nie udało Ci się anulować okresu próbnego we właściwym czasie.
Możesz w każdej chwili anulować subskrypcję, logując się na swojej stronie subskrypcji: https://www.spotify....nt/subscription

• 0
Dizel, Śpiworkowy, Dewolaj, Małpiątko, Pat itd to jedna i ta sama osoba :ninja:

Mój Nick czyta się Patrik DEŁEL! :D

Zbiór Setów granych w Radioparty

#7 ★Konrado★

★Konrado★

..:: Sbok ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1260 postów
  • 29 podziękowań
    • :
  • Gadu Gadu: 3505915
  • Interesuje się:sportem, muzyka, motoryzacja, GIRLS
  • Muzyka:TRANCE

Napisano 13 luty 2013 - 11:34

Według tego co tam piszą, kupując ten pakiet za 20 zł per miech, możesz pobierać. za 10 zł mamy to samo co za free ale bez reklam, dlatego najbardziej opłacalny pakiet to ten za 20 zł, można go używać także na komórkach i słuchać pobrane utwory.
  • "Odtwarzaj muzykę na wszystkich urządzeniach
  • Pobierz muzykę i słuchaj w trybie offline
  • Bez reklam i bez zobowiązań"

• 0

#8 Yaankes

Yaankes

Trance <3

• Przyjaciel
  • 2055 postów
  • 70 podziękowań

Napisano 13 luty 2013 - 12:18

Ja dzisiaj pobrałem aplikacje i mam zamiar przekonać się czy to jest warte czegoś :D
  • 0

#9 Relas

Relas

Party Maniak

• Przyjaciel
  • PipPipPipPipPip
  • 646 postów
  • 17 podziękowań
    • Czas Online: 1h 47m 54s
  • Muzyka:house/garage

Napisano 13 luty 2013 - 13:01

Mnostwo takich projektow bylo i kolejny ktory dla mnie nie bedzie mial racji bytu, za granica srednio im sie powodzi z tego co sie orientuje, jesli ktos cos chce odsluchac za free to odpala youtube etc. Jak masz ochote na kupno to kierujesz sie na najwieksze serwisy z tym gdzie napewno nabedziesz to co zechcesz, a tutaj jest jedno wielkie niewiadomo, 20mln utworow to strasznie malo skoro maja tracki nie tylko z okresu 5 lat, ale i starszej daty.
  • 0
Troll no. 1

#10 Yaankes

Yaankes

Trance <3

• Przyjaciel
  • 2055 postów
  • 70 podziękowań

Napisano 13 luty 2013 - 14:01

Relas na youtube nie masz wszystkiego i musisz czasami się trochę naszukać żeby coś znaleźć konkretnego. Przeglądam ta bazę i nie jest tak źle. Codziennie jest aktualizacja danych i dodawane jest 20 tyś utworów.
  • 0

#11 ★Konrado★

★Konrado★

..:: Sbok ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1260 postów
  • 29 podziękowań
    • :
  • Gadu Gadu: 3505915
  • Interesuje się:sportem, muzyka, motoryzacja, GIRLS
  • Muzyka:TRANCE

Napisano 13 luty 2013 - 16:21

Tu jest kwestia pobierania czy synchronizacji z wieloma urządzeniami?

Oraz pytanie dla tych co mają konto i czy w umowie występuję taki punkt regulaminu? :o :

Wystarczy czytać co się bierze Patrick :D także nie ma tu oszukiwania żadnego :P

"Bezpłatny okres próbny umożliwi Ci dostęp do usługi Spotify Premium przez okres 30 dni od momentu aktywacji okresu próbnego ("bezpłatny okres próbny"). W celu skorzystania z tej fantastycznej oferty należy podać prawidłowe dane potrzebne do dokonywania płatności na stronie płatności. Po upływie 30 dni Twoje konto Spotify zostanie automatycznie obciążone opłatą za jeden miesiąc dostępu do Spotify Premium według cennika obecnie obowiązującego dla danego kraju. Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli zalogujesz się do swojego konta i anulujesz należne płatności podczas trwania bezpłatnego okresu próbnego."

• 0

#12 Thomas

Thomas

Party Fanatyk

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1070 postów
  • 41 podziękowań
    • Czas Online: 3h 40m 31s

Napisano 13 luty 2013 - 17:37

dlatego wole Beatport :P
  • 0

czas pokaże...

#13 spotifymaniak

spotifymaniak
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • 0 podziękowań
    • :
  • Muzyka:rap

Napisano 16 luty 2013 - 22:37

http://spotifyp.pl/ - Darmowe kody premium spotify na 3,6,12 miesięcy!
  • 0

#14 pawel28

pawel28

Jestem Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
  • 0 podziękowań
    • Czas Online: 2m 9s

Napisano 31 październik 2013 - 18:30

Osobiście korzystam i bardzo sobie cenię, ale niektórych wykonawców i numerów brakuje a szkoda.

• 0

#15 Yaankes

Yaankes

Trance <3

• Przyjaciel
  • 2055 postów
  • 70 podziękowań

Napisano 13 listopad 2013 - 14:57

Ja jakoś jednak się nie przekonałem :P

• 0

#16 pablopa23

pablopa23

Jestem Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • 0 podziękowań
    • :
  • Interesuje się:samochodami
  • Muzyka:dubstep

Napisano 12 czerwiec 2014 - 12:16

A czy to będzie nadal rozwijane? Jeszcze wielu piosenek nie ma tam.

• 0

#17 michalnowakowski

michalnowakowski
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • 0 podziękowań
    • Czas Online: 1m 44s
  • Interesuje się:szkolenia istqb, szkolenie IT, istqb foundation, istqb advanced, testerzy oprogramowania, test automation
  • Muzyka:pop

Napisano 10 lipiec 2017 - 09:09

Myślę, że ten serwis to bardzo fajna sprawa i taki będzie trend. U mnie w pracy niemal każdy z tego korzysta. Ilość dostępnych piosenek to tylko kwestia czasu. Z tego co widzę to cały czas uzupełniane są 'stare numery'.

• 0

#18 Marika233

Marika233

Jestem Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • 0 podziękowań
    • Czas Online: 37m 18s
  • Muzyka:disco polo

Napisano 13 listopad 2017 - 13:53

Lecz pomimo wielu utworów, nadal w nim brak dobrej klubowej muzyki :D 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

Nie pytamy o tytuły piosenek, nie trollujemy, nie przeklinamy, nie reklamujemy stron konkurencyjnych, nie kłócimy się, nie denerwujemy innych! Łamanie reguł kończy się blokadą Shoutboxa!

@  Radioparty.pl : (wczoraj, 21:03) Na kanale house gra Diron - audycje House Shock Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (wczoraj, 21:02) Na głównym gra Darek Mcs - audycje radioparty.pl Posłuchaj
@  VanRad0 : (wczoraj, 20:58)

:)

@  Radioparty.pl : (wczoraj, 20:02) Na głównym gra Darek Mcs - audycje radioparty.pl Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (wczoraj, 19:02) Na głównym gra MaTT - audycje Music Zone Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (wczoraj, 18:03) Na kanale house gra Trey - audycje Sick Music Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (wczoraj, 17:03) Na kanale house gra Trey - audycje Sick Music Posłuchaj
@  ddanzel : (wczoraj, 14:01) Został dodany nowy post w temacie Jak dobrze wypocząć?
@  Radioparty.pl : (wczoraj, 09:02) Na głównym gra Smoky - audycje Klubowa Inwazja Mocy Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (21 listopad 2017 - 23:02) Na głównym gra Thomas Head - audycje Retro Party Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (21 listopad 2017 - 22:02) Na głównym gra Thomas Head - audycje Retro Party Posłuchaj
@  SojkaPL : (21 listopad 2017 - 18:35) Został dodany nowy temat [21.11.17] Sojka - Sex, Love & House Music 37 na forum Sety, składanki
@  Radioparty.pl : (21 listopad 2017 - 18:03) Na kanale house gra DAP - audycje Club Sounds Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (21 listopad 2017 - 18:02) Na głównym gra R3ICH - audycje radioparty.pl Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (21 listopad 2017 - 17:02) Na głównym gra R3ICH - audycje radioparty.pl Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (20 listopad 2017 - 22:03) Na kanale house gra SajturDj - audycje Clinic Sound + Video Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (20 listopad 2017 - 21:03) Na kanale house gra SajturDj - audycje Clinic Sound + Video Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (20 listopad 2017 - 21:02) Na głównym gra Darek Mcs - audycje radioparty.pl Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (20 listopad 2017 - 20:03) Na kanale house gra KEY - audycje Electronic Transmission Posłuchaj
@  Radioparty.pl : (20 listopad 2017 - 19:03) Na kanale house gra KEY - audycje Electronic Transmission Posłuchaj