Skocz do zawartości

Westbam w energy2000 i radioparty.pl

Ogłoszenia/ Wydarzenia
DjMisiek

Szczegóły wydarzenia

 Share

Już w piątek 13 kwietnia 2007 Energy 2000 i FTBFS zapraszają na niesamowity set WESTBAMA - "prawdziwej legendy" klubowej muzy, twórcy takich imprez jak Mayday czy Love Parade. Oprócz największej atrakcji live-seta WestBama, czekają na Was również, pokazy laserowe - MULTILASER-SHOW ( 5 laserów ), pokaz pirotechniki wewnętrznej oraz prawdziwa inwazja gadżetów przygotowanych specjalnie na tą okazję, koszulki z logo klubu i WestBama, specjalne klubowe "smyczki" oraz płytki "Energy Mix vol,08"

 

Jak zwykle przy takiej okazji wszystko zostanie utrwalone na filmowej taśmie przez FTBFS, czyli innymi słowy kręcimy nowy teledysk.

 

Oto klika slów o głównej atrakcji tego wieczoru:

 

WestBam - czyli Maximilian Lenz urodził się w niemieckim mieście MĂźnster 4 marca 1965 roku. Jest jednym z najbardziej popularnych niemieckich DJ-i.Max posiada również wytwórnię płytową Low Spirit Recordings. Jest organizatorem popularnych w całej europie festiwali Mayday i wspólorganizatorem słynnych Love Parade. Oprócz publikacji typowo muzycznych jest również autorem książek.

 

Jego kariera jako DJ'a zaczęła się w 1983 roku gdy stawiał swoje pierwsze kroki jako Dj w klubie Odeon. Przełomowy moment w jego karierze nastąpił w 1984 roku, w którym to przeniósł się do Berlina, gdzie grał w wielu słynnych klubach, między innymi w działającym do dzisiaj klubie Metropol. Tam również zapoczątkował własny, nowatorski jak na tamte czasy styl mixowania z płyt winylowych, który to przyniósł mu uznanie.

 

W połowie lat osiemdziesiątych wydał wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem Klausem Jankuhnem pierwszą w swojej karierze płytkę 12 calową, czyli popularnego winyla. Zatytułowana była 17 - This is not a Boris Becker song. Był to pierwszy w historii numer składający się głownie z sampli innego utworu. Rok 1989 okazał się owocny. Światło dzienne ujrzał pierwszy ogólnodostępny album jego autorstwa: The Cabinet. Była to pierwsza płyta na niemieckimi a także europejskim rynku wydana przez DJ'a. Jedną z głównych pozycji na tym albumie był numer The Roof Is On Fire, który rozpromował Westbama i jego wytwórnię. Od tej pory wszystko zaczęło się rozwijać w błyskawicznym tempie. Ruszyła prawdziwa lawina sukcesu. W tym samym roku Westbam, już jako mega-gwiazda zagrał na pierwszej edycji festiwalu Love Parade w berlińskim Ku'Damm.

 

Do najbardziej lubianych i najczęściej grywanych numerów na dyskotekach należały And Party, Monkey Say Monkey Do, No More Fucking Rock'n'Roll. W 1991 roku pojawił się kolejny long play Westbama zatytułowany A Practising Maniac At Work. Podobnie jak The Cabinet stał się hitem. 14 grudnia 1991 za sprawą Westbama odbył się pierwszy festiwal z cyklu Mayday. Ta impreza doskonale trafiła w gusta klubowej publiki i stała się prawdziwą Mekką fanów muzyki electro z całego świata. Do tej pory Westbam wspólnie z Klausem Jankuhnem jako Members of Mayday co rocznie organizują takie imprezy i wydają singe, które staja się hymnami każdego kolejnego Mayday. Festiwal ten doczekał się również naszej rodzimej, polskiej edycji, która od wielu juz lat tradycyjnie odbywa się 10 listopada w katowickim Spodku, gromadząc co roku największe gwiazdy muzyki techno i wielotysięczną publiczność.

 

W 1994 Westbam wydał kolejny album. Bam Bam Bam. Sprzedał się on w samych Niemczech w liczbie 140 000 egzemplarzy.

 

Z niego pochodzą sławne utwory, goszczące często na listach radiowych: Celebration Generation, tytułowy Bam Bam Bam czy np. Wizards Of Sonic. W 1995 roku w ramach porojektu Members of Mayday wydał płytę Members Only. Z okazji dziesięciolecia istnienia wytwórni Low Spirit Record wydał The Age Of The DJ Mixer - 10 Years Of Low Spirit na którym można było znaleźć aż 10 dzieł Westbam'a.

 

Największą sławę i rozgłos dla Westbama oraz muzyki klubowej przyniósł rok 1996. Wiązało się to z ukazaniem się na rynku nowego singla Terminator stanowiącego ścieżkę dźwiękową do hitu filmowego Terminator. W tym samym roku ukazał się singel Born to Bang. Oba utwory prezentowały zuepłnie nowy rodzaj muzyki techno. Z czasem gatunek ten przybrał nazwę Techno- Electro. Od 1997 roku Westbam wspólnie z Dr. Motte co rok analogicznie jak do Mayday Festiwal wydają single-hymny na kolejną imprezę znaną wszystkim wielbicielom elektronicznego grania, a mianowicie Love Parade. W 1997 ukazała się książka autorstwa Westbama: Cuts mix and Scratching. Pod koniec tego roku Westbam wydał singel Hard Times poprzedzający nowy album We'll Never Stop Living This Way. W 1998 roku pojawił się następny singel Crash Course. Rok 1999 to kolejne dwa: Beatbox Rocker oraz Do The Rambo. W 2000 roku, okrzykniętym w kulturze techno rokiem miłości, wydał kompozycje w nowym nurcie, zatytułowaną Love Bass. Następne produkcje ukazały się dopiero w 2002 roku. Były to Oldschool Baby z niemiecką królową Rock-Popu, Neną i nowy album Right On. W 2005 ukazał się album Do You Believe In The Westworld z promującym go singlem Bang The Loop.

 

westbam.jpg

 

Inne muzyczne projekty WestBama:

 

Mr.X & Mr.Y - Mr. X: Afrika Islam, Mr. Y: WestBam

Members Of Mayday - WestBam

TakBam - Takkyu Ishino & WestBam

Dr. Motte & WestBam

The Love Committee - WestBam

 Share


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

×
×
  • Dodaj nową pozycję...