Skocz do zawartości
DJ J-S

Jak Dobrze ustawić ShoutCasta ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DJ GHACEK

ja mam z jednej firmy i i mam zew ip (początek ip to 192.168) i tak sie podłanczam do serwera i leci muza ale coś z mikrofonem bo mi trzeszczy troche i jak mówie to wogule prawie nie słychac . gram z vdj wieć powinien być dobry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem bo u kuzyna nie słychać muzy jak mu podaje link:/ U mnie wszystko działa, cały czas połączony jestem, wszystko skonfigurowane dobrze mam. Może wina łącza bo mam Sferię a kumpel Netię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kiling
Ja mam problem bo u kuzyna nie słychać muzy jak mu podaje link:/ U mnie wszystko działa, cały czas połączony jestem, wszystko skonfigurowane dobrze mam. Może wina łącza bo mam Sferię a kumpel Netię...

hmm to wkoncu kumpel czy kuzyn ;/

Server na ktory sie podłaczasz to twoj domowy czy normalny ?:D Jesli twoj to powiedz mi czy masz zew. IP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hmm to wkoncu kumpel czy kuzyn ;/

Server na ktory sie podłaczasz to twoj domowy czy normalny ?:D Jesli twoj to powiedz mi czy masz zew. IP.

Przepraszam, kuzyn:) Ja używam programu Nullsoft Shoutcast Server Monitor v1.9.2 więc żadnego servera nie ma poza tym virtualnym, IP. 78.30 no i końcówka zmienia się ale prawdopodobnie wewn. IP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pawel234

Ja to mam karte dźwiekową taką:Avance AC'97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość m0d3

Czemu nie moge zaznaczyc w opcjach odtwarzania i nagrywania ''sterowniko zaawansowanych'' nie mozna ich kliknac ..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość snorg

kartę masz do bani ;)

i dlatego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kartę masz do bani ;)

i dlatego

Obawiam się, ze to może być prawda.

Sciagnij najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam pytanie jak ustawić żebym miał zawsze ustawione w ustawieniach nagrywania na stereo mix, bo mi sie jak wyłącze komputer przestawia na mikrofon i musze to zawsze jak włącze komputer przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wladziu_gse

siwtene:) dzieki naperwnmo sie przyda:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam pytanie jak ustawić żebym miał zawsze ustawione w ustawieniach nagrywania na stereo mix, bo mi sie jak wyłącze komputer przestawia na mikrofon i musze to zawsze jak włącze komputer przestawiać.

To co pomorze ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DJ Korek

a ja dalej nie wiem co trudnego jest w ustawieniu Shouta :)

to proste jak budowa cepa :P

kiedy zaczynalem 4 lata temu to kumpel powiedzial tylko ze musi byc wlaczony stereomix

jakos to znalazlem a do reszty doszedlem sam :D]

pozdro ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DJ Korek

wylacza sie jak np masz skype lub inny program do dzwonienia przez internet :)

pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ronnie

A powie mi ktos co zrobic gdy wogole nie mohe przesuwac paska miks stereo, jest wylaczony i nie moge go wlaczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze mam problem... Ustawione mam wszystko tak jak potrzena w Shoutcast-cie i gdy łączę się z serwerem to słychać tylko mój głos a muzyki z virtuala nie... Mam zaznaczony stereo mix , a także dżwięki z karty muzycznej ( soundcard input). Więc jeśli ktoś może to niech mi powie o co come on bo mnie tu już szlag trafia..... Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lukaszek13

Dlaczego jak sie połącze z serwerem to jak mówie to słychać ale muze, którą puszczam to nie ?? POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A powie mi ktos co zrobic gdy wogole nie mohe przesuwac paska miks stereo, jest wylaczony i nie moge go wlaczyc !!

Reinstalacja sterowników / wymiana dźwiękówki

Kurcze mam problem... Ustawione mam wszystko tak jak potrzena w Shoutcast-cie i gdy łączę się z serwerem to słychać tylko mój głos a muzyki z virtuala nie... Mam zaznaczony stereo mix , a także dżwięki z karty muzycznej ( soundcard input). Więc jeśli ktoś może to niech mi powie o co come on bo mnie tu już szlag trafia..... Z góry wielkie dzięki

Aktywuj stereo mix / what u hear we właściwościach nagrywania regulacji głośności

Dlaczego jak sie połącze z serwerem to jak mówie to słychać ale muze, którą puszczam to nie ?? POMOCY

j.w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lukaszek13

Siemka. Dlaczego jak podłącze się z serwerem i zaczne grac i jak chcem cos powiedziec to zaczyna trzeszczeć ?? Trzeba coś ustawić ?? Pomocy!:>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DjDark

MOze masz mikrofon popsuty??? ustawione masz stereo mix ? podbicie o 20 db mikrofonu ??

Ale moim zzdaniem cos z mikrofonem nie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lukaszek13
MOze masz mikrofon popsuty??? ustawione masz stereo mix ? podbicie o 20 db mikrofonu ??

Ale moim zzdaniem cos z mikrofonem nie tak

Mam to ustawione, więc chyba mikrofon sie popsuł... Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alpines

Witam.. otóż mam kilka pytań może i banalnych, ale nie znam odpowiedzi...

Te decybele ( -1 max -2 ) ustawiać dokonując korekt w shoutcascie ( zakladka input ) czy w regulacji głośniości ( windows )

Czy jeśli gram w virtual dj'u idzie mówić przez mikforon nie używając shoutcasta ? ( jesli tak w jaki sposób )

Dlaczego jeśli chce grać z vdj'a muszę wyłączyć stereomix w innym wypadku muzyka charczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam.. otóż mam kilka pytań może i banalnych, ale nie znam odpowiedzi...

Te decybele ( -1 max -2 ) ustawiać dokonując korekt w shoutcascie ( zakladka input ) czy w regulacji głośniości ( windows )

Czy jeśli gram w virtual dj'u idzie mówić przez mikforon nie używając shoutcasta ? ( jesli tak w jaki sposób )

Dlaczego jeśli chce grać z vdj'a muszę wyłączyć stereomix w innym wypadku muzyka charczy

1. To nie ma różnicy. Możesz dokonywać korekty albo w shoutcascie albo w ustawieniach glosnosci. Tylko że jak dokonasz tych zmian w shoutcascie to będa one obowiazywaly tylko jak bedziesz mial go wlaczonego. Jesli natomiast zrobisz to w regulacji glosnosci to poziom który sobie ustawisz będzie obowiązywał cały czas, bez względu na to czy będziesz miał właczonego shoutcasta czy nie.

2. Teoretycznie możesz mowić nie używając shoutcasta, ale będzie to uciążliwe dlatego że będziesz musiał sam ręcznie przyciszać muzykę do odpowiedniego poziomu i zgłaśniać wtedy mikrofon w ustawieniach glośności

3. Najprawdopodobniej Ci charczy dlatego że masz za wysoko stereo mix czyli przesterowanie się pojawia. Przycisz stereo mix a problem powinien zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alpines

2. Teoretycznie możesz mowić nie używając shoutcasta, ale będzie to uciążliwe dlatego że będziesz musiał sam ręcznie przyciszać muzykę do odpowiedniego poziomu i zgłaśniać wtedy mikrofon w ustawieniach glośności

A czy jest jakiś prostszy sposób aby grac z virtuala i mówić przez mikrofon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jaydee

Pomoc!!Klikam w winampie opcje pózniej preferencje poznniej dsp/efekt i pokazuje mi sie w okienku tylko jedna linijka do zaznaczenia a nie dwie jak w instrukcji co mam zrobic zeby były dwie jak w instrukcji??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fabian91

Witam chciałbym się o jedną rzecz zapytac mam taki problem będę robił z kumplem mixa :lol: on mieszka w Krakowie a ja w Katowicach :) co zrobic jak chcemy mówić razem do mixa ?? jak się ustawia shoutcast ?? słyszałem,że się da przez skeypa ?? Jest to wykonalne ???PzdR.i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Domin15

Jaco jestes wielki :D

dzieki wielkie, zawsze mialem problemy z shoutem, a to cos trzeszczalo, a to nie bylo slychac muzy z VDJ :D a teraz wszystko pieknie smiga :lol:

dzieki :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paczek

A więc mój problem polega na tym,że przygotowuje się do przesluchania. Skonfigurowalem shoutcasta i winampa wszystko tak jak w tutorialach i z wlasnego doswiadczenia. Z jednego kompa gralem a odsluchiwalem na laptopie w drugim pokoju(laptop w sieci LAN) Gdy nadaje z Winampa jest wszystko ok i dzwiek jest dobry,ale gdy chce cos powiedziec przez mikrofon musze przelaczyc sie na karte dzwiekowa. I wtedy pojawiaja sie problemy,dzwiek jest cichy,wystepuja zakłocenia,wskazniki opadaja nizej o jakies 5 - 10 db. Jednak gdy wycisze mikrofon w REGULACJA NAGRYWANIA wszystko powraca do normy. No ale przeciez mikrofon to podstawa prezentera radiowego icon_wink.gif Prosze o jak najszybsza odpowiedz i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam... moj problem wyglada tak.... kupilem nie dawno laptopa ma 2 tygodnie chcial bym z niego prowadzic audycje ale nie moge ustawic shoutcasta poniewaz.... otwieram Openmix czy jak to tam jest wyskakuja mi 2 okienka takie jak wam tylko ze w pierwszym mam 5 opcji a w nagrywaniu 2 glosnosc mikrofonu i miks stereo i jak zaznacze miks stereo to to slychac muze wszysto tylko ze mnie nie slychac jak dam push a zas jak zaznacze to glosnosc mikrofonu to slychac tylko jak mowie aa muzyki wogole.... a daje wlasciwosci to wogole nie moge dac zadnych dodatkowych opcji zeby pokabinowac :/ Prosze o pomoc doswiadczonych :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam... moj problem wyglada tak.... kupilem nie dawno laptopa ma 2 tygodnie chcial bym z niego prowadzic audycje ale nie moge ustawic shoutcasta poniewaz.... otwieram Openmix czy jak to tam jest wyskakuja mi 2 okienka takie jak wam tylko ze w pierwszym mam 5 opcji a w nagrywaniu 2 glosnosc mikrofonu i miks stereo i jak zaznacze miks stereo to to slychac muze wszysto tylko ze mnie nie slychac jak dam push a zas jak zaznacze to glosnosc mikrofonu to slychac tylko jak mowie aa muzyki wogole.... a daje wlasciwosci to wogole nie moge dac zadnych dodatkowych opcji zeby pokabinowac :/ Prosze o pomoc doswiadczonych :smile:

witam

zapewne w laptopie masz zintegrowaną kartę dźwiękową realtek, która nie nadaje się do grania, a jej notoryczną wadą jest niedziałające wejście mikrofonowe. Polecam dołożenie 300zł na zewnętrzną kartę dźwiękową firmy creativ i sprawa będzie załatwiona.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.