Skocz do zawartości
czeall

Virtual DJ vs Traktor DJ Studio

Virtual DJ vs Traktor DJ Studio  

486 użytkowników zagłosowało

1. 1. Ktory lepszy program do virtualnego mixowania dla Ciebie?

• Virtual DJ
      287
    • Traktor DJ Studio
      199

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarTiNN

Ja dopiero co za czołem moją przygodę z djowaniem i jak na razie traktor mi się bardzo podoba tylko że cena oryginalnego traktora odstrasza :) 500 euro to trochę za dużo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość icelandir

ja uwazam ze VDJ jest dla tych co zaczynaja grac , a traktor dla bardziej doswiadczonych ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oba programy nadają sie do grania..

Z tym że na VDJ gra się dużo łatwiej i dlatego też dostał on miano programu dla amatorów, po części to może prawda , no ale tak czy siak grać na nim sie da :)

Co do Traktora to mhm.. ciekawy program , no ale trzeba nad nim posiedzieć troszkę;p

Jak dla mnie to dużej różnicy pomiędzy nimi nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak gralem na Virtualu to mnie zamulało :) przesiadłem się na Traktora i zawsze jest co robic. Posiada więcej funkcji gram juz ponad rok na nim i nigdy sie nie zawiodłem teraz kiedy podłaczylem mixer to sie wymiata ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zagłosuje na virtual dj bo jest dość dobry ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak po pierwsze to >VirtualDJ< jak do grania muzyki na dłuższą "metę", Traktor DJ Studio jest bardziej jak by do takiego dopieszczania muzyki ma wieciej opcji po prostu do zabawy.

Virtual do grania "setów" /a/

Traktor do słuchania ćiągle tej samej nuty. / Tak po mojemu / ^^

..trochę zamieszałem ale.. :D Jednym słowem >>VIRTUALDJ<<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

virtual to zabaweczka wszystko automatyczne totalna bzdura ja sie wychowalem na traktorku jedna z lepszych virtualnych konsoli przewyzsza ja chyba tylko pionek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Bym powiedział to samo co prezenter wyżej!! Dla mnie Traktor Dj Studio jest o 100% lepszy :D Od początku na nim pracuje i nie mam nic do zażucenia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja Wam napisze, ze w wieku około 13 lat dorwałem się do pierwszego w moim życiu programu do mixowania, a był nim Traktor DJ Studio 2. Od tamtego czasu cały czas leciałem na coraz to nowszych wersjach "Ursusa". Az pewnego razu zauważyłem nowa wersje Pioneer Pro DJS, oznaczona: 1.003. Zassałem, zainstalowałem i... Traktor odszedł w zapomnienie, o VDJ nie wspominając. Ale i tak sadze, ze jakby powstała ankieta: Virtual DJ vs Traktor DJ Studio vs Pioneer Pro DJS, to pionek dostałby max ok. 6 glosow. Pioneer Forever! <3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zagłosowałem na Virtual DJ bo na nim cały czas siedzę ale spróbuje tez program Traktor, zobaczymy czy sie spodoba :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Creativ0

Ja od razu zaczynałem na Traktorze a na VDJ gram jak chce się pobawić na skórkach z pioneera czy z denona, jak mam grać na poważnie, na kompie to wybieram Traktor 2.5.3 [najlepsza moim zdaniem wersja]. Na VDJ trudno mi było by grać przez dłuższy czas. Traktor też jest banalny w obsłudze tylko trzeba posiedzieć, pomixować z 2 dni i wszystko jest jasne :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem, bez wątpienia lepszy jest Virtual DJ. Bawię się w nim i nie narzekam, a mam i Traktora. Virtual jest łatwiejszy w obsłudze, a np. przejścia robi się tak samo jak w Traktorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ambek

Moim zdaniem Virtual Dj jest owiele lepszy prosty w obsłudze jak dla początkujących Bradzo dobry program :) Sam troche w Nim sie bawie z nudów ... Ale kiedy sciągnełem pierw traktora miałem problemy a w Virtualu mozna szybko sie połapać xdd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość demonst1989

Jak dla mnie oczywiście VDJ Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Virtual DJ jakoś z programów mi bardziej przypadł, ale najlepszy jest Deckadance :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DjMatthew

Virtual Dj to zabawka na której sie nie da porządnie zagrać , jeżeli ktoś mi powie że virtual dj jest lepszy od traktora to jest lipnym djem a i cytacik " to ze traktor ma wiecej cdkow to nie znaczy ze jest lepszy" koles nikt tu nie mówił o ilości cdków tylko o możliwościach.

Traktor i wyłącznie traktor jeżeli chodzi o soft do mixowania.

Pozdrawiam . matthew aka sognatore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DEEJAY FREEQ

noi ja tez uwazam ze traktorek lepszy o vdj i to o wiele.. aktualnie urzywam go przez interfejs midi i wymiata równo..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość balbi

a ja mam pytanko: czy w virtualu mozna odsluchac drugi utwor w sluchawka bo bawie sie troche tym softem ale nie wiem czy ta funkcja jest mozliwa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maciek1530

Ja używam Traktora i to jest spoko program. Kiedyś używałem Virtual DJ, ale nie ma wielu możliwości poza "bajerami".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dan182

W sumie ciężko jest dać jednoznaczną odpowiedź - Traktor to w zasadzie symulator konsolety - nie do końca dobrym pomysłem jest używanie w nim automatycznej synchronizacji utworów (co według native instruments jest jego mega zaletą) tak więc jeżeli ktoś zaczyna grać to z pewnością będzie miał z tym problemy.

VDJ wygląda za to rzeczywiście zabawkowo, ale mimo wszystko pozwala bardziej skorzystać z możliwości komputera, które na klasycznym sprzęcie nie są możliwe - na górze okna programu widzimy dwa nałożone na siebie utwory. Nawet jeżeli program źle je zsynchronizuje to można naciągnąć jeden na drugi myszką. Dla początkujących na pewno świetna sprawa.

Tak więc - na początek VDJ idealny - jak już sie ktoś nauczy synchronizować utwory bez pomocy programu to Traktor.

Swoją drogą traktor nie ma dużo więcej opcji od vdj'a większość z nich to po prostu narzędzia do 'naprawy' źle 'odczytanych' przez traktora utworów + kilka bajerów do CUE, pętli / bardziej rozbudowa kontrola nad efektami. Podczas samej gry i tak niczego niesamowitego na traktorze co zdeklasowało by VDJ'a nie zdziałącie. Minimalnie lepszy dźwięk na Ursusie. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wikusss

Trzeba być głupim rzeby wydać 500 euro na traktora o wiele lepiej sobie ściągnąc z internetu wersje z crackiem :wub: Jak dla mnie oba te programy som fajne ale głosuje na traktora poniewarz jest bardziej dostosowany do imprez dyskotek itd... A Virtual to taki bardziej do rurznych efektów dopasowany itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A Virtual to taki bardziej do rurznych efektów dopasowany itp...

Ajj.. Moje oczyy.. :? Wybaczcie, ale nie dało się tego tak zostawic.. :D

Kolego.. Piszę się rÓŻnych! :cry: Słownik! Słownik i jeszcze raz nauka! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"oba te programy som fajne ale głosuje na traktora poniewarz" normalnie artysta:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaczi

Ja tu tak sie poczytałem to mi aż muzg wykipił vdj może jest łątwy ale oto tu chodzi a traktor szajs 1.wada dużo zajmuje

2.wada jakas grafa dziwna chyba pancie bylo robione

3.Dobry Do Przejsc on nic nam nie oferuje

4.Dla tego vdj jest najlepszy najwecej efektow i jeszcze z neta można scigać i wszytko i wy mówicie że vdj jest dla amotorów koń by sie usmiał z obrazka

5. Aha Erimech sam jesteś zabaweczka Cytuje virtual to zabaweczka wszystko automatyczne totalna bzdura ja sie wychowalem na traktorku jedna z lepszych virtualnych konsoli przewyzsza ja chyba tylko pionek

Kaczi haha no tak jak bierzesz sync to automat haha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tu tak sie poczytałem to mi aż muzg wykipił vdj może jest łątwy ale oto tu chodzi a traktor szajs 1.wada dużo zajmuje

2.wada jakas grafa dziwna chyba pancie bylo robione

3.Dobry Do Przejsc on nic nam nie oferuje

4.Dla tego vdj jest najlepszy najwecej efektow i jeszcze z neta można scigać i wszytko i wy mówicie że vdj jest dla amotorów koń by sie usmiał z obrazka

5. Aha Erimech sam jesteś zabaweczka Cytuje virtual to zabaweczka wszystko automatyczne totalna bzdura ja sie wychowalem na traktorku jedna z lepszych virtualnych konsoli przewyzsza ja chyba tylko pionek

Kaczi haha no tak jak bierzesz sync to automat haha

ja tu tak sie poczytałem to mi aż muzg wykipił z twojego postu !

1 wada - no i co że dużo zajmuje, za to jest efektywny i można na nim dużo zdziałać .

2 wada - w paincie ? <rotfl> zrób mi coś takiego w paincie :P

3 wada - nie zbyt rozumiem :P

4 wada - a po kiego ci efekty ? chcesz flandrzerować przy przejściach ?!

5 - tez sie usmialem ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak narazie jadę na Virtualu, ale powoli zaczynam robić prawko na Traktora ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swój głos oddałem w stronę Virtuala. Za co? Za swoją prostotę, bo po co więcej? Korzystam z niego tylko dlatego, że przejściowo nie mam cdplayerów i coś musi być źródłem dzwięku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość CIK DEEJAY

No moim zdaniem tez VJD. Moze nie jestem zbyt zaawansowany ale chowalem sie na vdj. Wlasnie przed chwila sprobowalem Traktora i pierwsze co pomyslalem po zaladowaniu deck'a "Co to k***a?! Jakosc byla tak hujowa ze jestem pewny, ze spierdolilem cos w ustawieniach, ale z vdj'a znam juz podstawowe funkcje. Troche sie wkurwilem, ale za to przekonalem sie ze traktor jest dla profesjonalistów."

Traktor jest dla profesjonalistów. Niestety TYLKO dla profesjonalistów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

osobiście najpierw bawiłem się z Traktorem. Vdj używam tylko i wyłącznie ze względu na wygląd (głównie skórka Pioneera).

może i jest trudniejszy ale wg. mnie lepszy i dlatego właśnie głosik na Traktor'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi