Skocz do zawartości
Gość djwhiskers

Programy dla dj. i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djwhiskers

programy do obrubki muzyki :)

Dla wszystkich którzy mają ochotę robić muzykę ale niewiedzą z czego zacząć polecam programy takie jak np.:

-eJay (Techno, Dance, Hause, itp.)

-FL Studio

-Reason

-Magix Miusic Maker

-Adobe Audition

Dla tych, którzy chcę mixować muzykę jak na dyskotekach. Programy typu:

-Virtual Dj

-Audacity

-AutomixMP3

Ja szczególnie polecam programy do tworzenia muzyki eJay i FL Studio a do mixowania Virtual DJ.

to tyle jak na mnie

pozdrawiam dj whiskers

eJay to jest zabawka dla dzieci, składanie klocuszków (sampli) obok siebie, do uzyskania jakiegoś rytmu... Fajne dla początkujących, bo idzie bardzo łatwo coś posklejać. Natomiast, nie da się zrobić czegoś nadzwyczajnego na tym programie, gdyż wszystkie sample są takie same, więc inny człowiek który ma eJaya prawdopodobnie poskleja coś podobnego, gdyż są te samiuśkie sample... :)

Polecam początkującym... Sam się kiedyś bawiłem.

Bo do FL trzeba miec odrobine wolnego czasu, sprytu i zaangazowania.

Wiem po sobie :P

Juz chyba raczej jak klikasz na wszystko to wiesz co do czego sluzy.

W najmniejszym skrocie jak zrobic zeby cos zagralo :)

Z menu po lewej sampli,vocali itp przenosisz na okienko muzyczne. granie nut zaznaczasz LPM a kasujesz PPM, jak chcesz zrobic rozne tempa i czas grania poszczegolnego sampla wchodzisz po prawej u gory strony FL i klikasz pionowe klawisze. I tam juz robisz cuda :P

Gość Dj Kacoos

tak wogole w eJay'u nie ma sampli tylko sklada sie cale podklady. eJay mowie NIE. Lepiej zaczac w Fl Studio tylko to jest program dla takich ludzi co sie szybko nie zniechecaja poniewaz 1 miesiac w fl jest heroiczny(bynajmiej dal mnie byl) Latwisz sobie Vengeance.Essential.Clubsounds.Vol.1, Vengeance.Essential.Clubsounds.Vol.2, Vengeance Ultimate Bass ewntualnie Vip Zone- Club Basses (zalezy czy chcesz jechac na samplerze czy na soundfonach2) + Nexus i JEST GOOD. a co do masteringu polecam Waves Platinum Native Bundle 4.0, Final.Master.VST.Plugin.v1.0 i all dobrze gra. Pozdrawiam

Właśnie traktor mi się bardzo podoba tylko nie mogę znaleść jakiejś normalnej jego wersij. Pobrałem niegdyś traktora i wszystko było ok lecz nie dało się zapisać np. swojego utworu (nagrać). Jak ktoś by miał link z programem traktor (ten najnowszy) to bardzo bym prosił o podanie.

#Topic

djwhiskers zbyt dużo to tu nie jest napisane lecz te programy które ty podałeś są najlepsze. Nie pierwszy twój poradnik oglądam i jestem pod wrażeniem twoiej wiedzy o tym wszystkim !!

No wlasnie ten Traktor co masz Xafas to trial i zeby nagrac nute trza miec pelna versje i tez poszukuje tego :)

Dokładnie a skoro wszyscy tak piszą do i ja coś dopowiem :) Jeżeli chcecie dobrze "miksować" muzykę to nie szukajcie żadnych programów tylko kupcie sobie jakąś konsole, a jeżeli wasz stan pieniężny wam na to nie pozwala to chódźcie do kogoś co ją ma i ćwiczcie tak jak ja :)