Skocz do zawartości
Gość Azet

Przejscie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azet

Witam jestem początkującym , gram z Traktora DJ Studio 3 i mam pytanie jak zrobic idealne przejscie nie takie że przesune tylko tym sówakiem... Z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Blacha

Omg ;| Idealne? Dostaosuj sobie bmp, pozniej gainy, bass, treble, i przesun suwak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kosmala88
Witam jestem początkującym , gram z Traktora DJ Studio 3 i mam pytanie jak zrobic idealne przejscie nie takie że przesune tylko tym sówakiem... Z góry dzieki za odpowiedzi

siema.ja w virtualu robie tak.2 piosenki 1-wsze na 1-wszym decku druga na drugim ;] leci ta 1-wsza piosenka ustawiam juz sobie BPM Drugiej do tej 1-wszej (zeby były równe BPM) ok 1-wsza konczy sie albo jest dobry moment na przyejscie ustawiam 2gą na poczatek czy na miejsce w ktorym cche robic przyejscie.leci ta 1-wsza leci leci i w odpowiednim momencie puszczam ta drugą.albo w 1-wszej wylanczam BASS i w tym samym momencie puszczam druga z Bassem właśnie.wtedy jeszcze Treble,jakis wokal leci z 1-wszego decku i z drugiego juz bassik cyka:) teraz czekam do odpowiedniego momentu zeby dać spina czy w ogole wylaczyc 1wsza nute i odrazu suwak w tylko na druga stronę (czyli na 2gą piosenke)

Nie wiem czy coś zrozumiesz z tego ale pisz ma na PW jak coś :D Siema :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
siema.ja w virtualu robie tak.2 piosenki 1-wsze na 1-wszym decku druga na drugim ;] leci ta 1-wsza piosenka ustawiam juz sobie BPM Drugiej do tej 1-wszej (zeby były równe BPM) ok 1-wsza konczy sie albo jest dobry moment na przyejscie ustawiam 2gą na poczatek czy na miejsce w ktorym cche robic przyejscie.leci ta 1-wsza leci leci i w odpowiednim momencie puszczam ta drugą.albo w 1-wszej wylanczam BASS i w tym samym momencie puszczam druga z Bassem właśnie.wtedy jeszcze Treble,jakis wokal leci z 1-wszego decku i z drugiego juz bassik cyka:) teraz czekam do odpowiedniego momentu zeby dać spina czy w ogole wylaczyc 1wsza nute i odrazu suwak w tylko na druga stronę (czyli na 2gą piosenke)

Nie wiem czy coś zrozumiesz z tego ale pisz ma na PW jak coś :D Siema :P

tak, można tak zrobić a szczególnie jak napisałes z tym vocalem xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azet

A wytluamczcie dokladnije gdzie te opcje sa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli rozumiem, że kolega dopiero zaczyna w Traktorze?? Ściągnij może na początek Virtual Dj'a dla mnie był łatwiejszy w obsłudze niż traktor...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do przejscia na VirtualDj. Mam jedno i nie zastapione a wiec:

Dostosowujesz BMP nastepnie wchodzisz w "effecst" i wybierasz TK Filter V2 po prawej stronie w okienku bierzesz kropke

na srodek (po prawej stronie). Nstepnie w odpowiednim momecie, dobrym do przejscia wlanczasz droga piosenke

(z wlaczonym efektem). No i z biegem muzyki bierzesz coraz nizej kropke. No i tyle :)

Jeszcze lepiej to brzmi kiedy dano opcje masz wlaczono na dwoch winylach.

Bardzo fajnie to wychodzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no DOkłądnie jak kolega z góry :) Polecam Ja tak robie ;/ Albo porpstu użyj Flangera :)! Na Masterze !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylphydray

Generalnie rzecz biorąc - wszystko doskonale wyjasnił Mattheo z innego forum, ale nie chcę zamieszczać linku więc takie małe obejście - pierwszy link w googlach:

[ciach!] - od tego jest PM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cifek

Dzięki bardzo mi też sie przyda ;]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

www.dobranuta.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mozesz tez dostosowac BMP i niech leca 2 nutki i w odpowiednim momencie w effect'ach masz taki efekt jak BACKSPIN. A potem tylko przesowasz sowak na CD'ke 2 i przejscie udane :] tak jest w Virtual Dj ja tak robie i nawet ladnie wychodzi sprobuj polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BACKSPIN

Powiem tak szczeze ze nie podoba mi sie ten efekt i nie lubie go uzywac :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DJ KempeK

Efekt z backspinem ladnie wychodzi jak ta nuta "z ktorej ma sie przechodzic na kolejna" jest juz dosyc cicho, a w tej drugiej ma sie zaczac charakterystyczny dla niej moment. Wtedy jest bardzo ladnie :] a tak to powoli crossem na druga nutke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiem tak szczeze ze nie podoba mi sie ten efekt i nie lubie go uzywac :)

aa mi wrecz przeciwnie bardzo podoba ten mi ten efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miodzio314

Nie wiem czy coś zrozumiesz z tego ale pisz ma na PW jak coś :) Siema :)

A co sądzicie o tym sposobie?? Moim zdaniem fajny ale jestem początkujący więc nie mi się wypowiadać ;/

A tak od siebie: jakie powinno być czasowo przejście?? Bo ja się dopiero uczę i mi wychodzi ok 20 sekund, nie za dużo??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do czasu to najlepiej wejsc gdzies w 36 sekundzie (tak okolo) piosenki jesli masz oczywiscie wersje

Extended <-- jest to wersja przeznaczona dla Dj z dlugim poczatkiem i dlugim koncem :grin: zeby mozna bylo robic zrgane przejscia. Jeszcze mala rada podczas robienia przejscia musisz poprostu wyczuc dobry momet no i to tyle 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co do czasu to najlepiej wejsc gdzies w 36 sekundzie (tak okolo) piosenki jesli masz oczywiscie wersje

Extended <-- jest to wersja przeznaczona dla Dj z dlugim poczatkiem i dlugim koncem :grin: zeby mozna bylo robic zrgane przejscia. Jeszcze mala rada podczas robienia przejscia musisz poprostu wyczuc dobry momet no i to tyle 8-)

Dokładnie, według mnie to wyczucie tego momentu sie najbardziej liczy.

Trzeba czuć dany kawałek !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tinware2

Wogole czym rozni sie wersja dla dj: extended od club? A co do vj to tam ciekawi mnie zawsze jedna opcja: jak gra jeden z deckow to ma "wylaczony key lock" a od razu jak wrzuca sie piosenke na drugi deck to key lock w pierwszej sie automatycznie wlacza a w drugiej wylacza, pozniej przy ladowaniu pierwszej znowu w drugiej sie wlacza a w pierwszej wylacza

czyt. Key Lock = Master Tempo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Virtual Dj najlepiej robi sie przejsć zapomoca przycisku SYNC wtedy ładnie wychodzą :D:P:P:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W Virtual Dj najlepiej robi sie przejsć zapomoca przycisku SYNC wtedy ładnie wychodzą :D:P:P:D

na atomixie tez jak wszystko ladnie wyrownasz tez ladnie przejscie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
atomixie

hehe /powiem tak co macie po tej opcji zadnej frajdy czy zabawy :D nie lepiej jest samemu przejscie zrobic i sie troche przy tym pobawic. Tak po mojemu to /Dj/ powinien sam przejscia robic a nie program. ^-^

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Thomas Meer

Po pierwsze na zadnym rpogramie nie da sie zgrac idealnie dwóch kawałków bo nie mamy po pierwsze realnego miksera. i tylko jeden palec (czytaj kursor). Po drógi zaden porgram nie trzymie tempa. Po trzecie jak mozecie sie nazywac dj jak wy uzywacie funkcji synch i licznika bpm. a zgrał ktos kiedys utworki na słuch bez uzycia bpm i inych dupereli za pomocom samego pitcha słuchaweg i uszu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po trzecie jak mozecie sie nazywac dj jak wy uzywacie funkcji synch i licznika bpm. a zgrał ktos kiedys utworki na słuch bez uzycia bpm i inych dupereli za pomocom samego pitcha słuchaweg i uszu.

Dokładnie... Co z tego ze za pomocą Traktora lub VDJ-a klikniecie sobie SYNC i bity się ładnie wyrównają? Chcecie sie sprawdzic? To zainstalujcie sobie Pioneer Pro DJS i spróbujcie zrobić przejście. W tym programie sa jedynie liczniki BPM i co najważniejsze, nie ma durnego SYNC! :evil: Powodzenia !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla początkujących przycisk SYNC moim zdaniem się przyda ponieważ pierwsze przejscie można zrobić z tym przyciskiem w taki sposób początkujący wprawi sobie słuchowo jak przejscia mają wyglądac i następne przejscia leci solo!! Takie jest moje zdanie!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jejku chyba po to są te programy żeby sie na nich pobawić a wy tylko narzekacie że takie granie to nie granie itp..

Każdy musi od czegoś zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kufa co sie czepiacie funkcji SYNC chyba po to jest zeby robic zajebiste przejscia nie rozumiem was o co wam chodzi tacy z was wielcy znawcy w robienu przejscia / jak chcesz poswirowac to cos nagraj jeden z drogim to zobaczymy jak wam wychodzo przejcia bez SYNC i tyle mam do powiedzienia :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Thomas Meer

Hehe ale ze dojebał. powiedz mi jak mozna zrobic zajebiste przejscia za pomoca programu i myszki bo ja jakos po kilku latach grania z decków i cd nie potrafie.

A jelsi chodzi o seta to Prosze Bardzo nagrywany bez uzycia licnzika bitów i funkcji synch itd (setup 2x denon dns3500 ecler nuo3 i numark tt500)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RiversDJ Napisano 29.04.2008, 18:57

hehe /powiem tak co macie po tej opcji zadnej frajdy czy zabawy nie lepiej jest samemu przejscie zrobic i sie troche przy tym pobawic. Tak po mojemu to /Dj/ powinien sam przejscia robic a nie program. ^-^

pozdro

RiversDJ Napisano Wczoraj, 17:49

O kufa co sie czepiacie funkcji SYNC chyba po to jest zeby robic zajebiste przejscia nie rozumiem was o co wam chodzi tacy z was wielcy znawcy w robienu przejscia / jak chcesz poswirowac to cos nagraj jeden z drogim to zobaczymy jak wam wychodzo przejcia bez SYNC i tyle mam do powiedzienia :!:)/quote]

Ziomek zastanów się co piszesz bo raz piszesz tak a potem piszesz inaczej :D:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

he no diobra/

hehe /powiem tak co macie po tej opcji zadnej frajdy czy zabawy nie lepiej jest samemu przejscie zrobic i sie troche przy tym pobawic. Tak po mojemu to /Dj/ powinien sam przejscia robic a nie program. ^-^

pozdro

Ta wypowiedz dotyczyla funkcji atomixia / jak wiesz co to jest jesli nie to.. Po nacisnieciu tego przycisku crossfaderw w ciagu 5 sekund przeskakuje z jednego decku na drogi, nie. I tak jak wyzej napisalem lepiej samemu przejscie zrobic a nie urzywac tej opcji. No to tyle :-P

O kufa co sie czepiacie funkcji SYNC chyba po to jest zeby robic zajebiste przejscia nie rozumiem was o co wam chodzi tacy z was wielcy znawcy w robienu przejscia / jak chcesz poswirowac to cos nagraj jeden z drogim to zobaczymy jak wam wychodzo przejcia bez SYNC i tyle mam do powiedzienia :!!!/quote]

A ta wypowiedz dotyczyla funkcji SYNC mysle ze wiesz o co chodzi... albo / po nacisniecu tej opcji wyrownuja sie nam BPM czyli ladnie sie nam zgrywaja kawalki co nie i wtedy ladnie mozemy przejsc. No i tak jak wyzej napisalem mozemy ladnie przejcs czyli chodzi o to ze nic nie mam do tej funkcji. Jestem poczatkujacy wiec pasi mi taka opcja i pewnie inny rownierz :-P

Ziomek zastanów się co piszesz bo raz piszesz tak a potem piszesz inaczej

A tego tak do konca nie rozumiem o co ci chodzi. Jak widac to pisalem w dwoch innych sprawach i mysle na temat :D

Hehe ale ze dojebał. powiedz mi jak mozna zrobic zajebiste przejscia za pomoca programu i myszki bo ja jakos po kilku latach grania z decków i cd nie potrafie.

A jelsi chodzi o seta to Prosze Bardzo nagrywany bez uzycia licnzika bitów i funkcji synch itd (setup 2x denon dns3500 ecler nuo3 i numark tt500)

A co do tego zajebistego przejscia to wiadomo ze program nie moze sie rownac do takiego sprzetu jak ty masz denon dns3500 ecler nuo3 i numark tt/500 (nawet nie wiem co to jest) No ale jak dla nas amatorow narazie program musi wystarczyc to wiesz/

A jelsi chodzi o seta to

Sory ale nie mialem przyjemnosci go uslyszec poniewarz ''Plik zostal usuniety z serwera''

No i tyle pozdro ziomki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.