Skocz do zawartości
Gość SunBlaster aka Silvio The

Problem : słuchawki + VDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SunBlaster aka Silvio The

Siemka mam takie pytanie czy da się podpiąc słuchawki do virtuala tak,aby było w nich słychać kanał,który jest wyciszony tak żeby poprostu podsłuchać niegrającą nutkę,że tak to ujmę.Chodzi mi dokładniej o tą funkcję,że jedna nutka gra w głośnikach,a druga tylko w słuchawkach,tak jak w zwykłych mikserach.Potrzebne mi to jest do robienia efekywniejszych przejść.Z góry dzięki za odpowiedź.

PS-bardzo pilne!!

sprawa jest bardzo prosta, wchodzisz w ustawienia (OPTIONS) Virtual DJ, następnie przechodzimy do zakładki Sound Setup i postępuj według zdjęć zamieszczonych poniżej

:)

7ptpj7ark1vez4kyr53.jpg

1. Pozycja Outputs, rozwijamy listę i z niej wybieramy pozycję HEADPHONES

zqq8fmvgmoc5vs1jfnjl.jpg

2. Pozycja Sound card(s), rozwijamy listę i wybieramy pozycję 4.1 CARD

b66leymgti2pdw5gikei.jpg

3. W tym miejscu wybieramy z listy kartę dźwiękową, którą mamy zamontowaną w naszym komputerze

abkdgscax72loo6h46b.jpg

4. W zależności od tego pod jakie gniazda mamy podłączone głośniki a które słuchawki, wybieramy odpowiednią pozycję

Po wykonaniu tych czynności naciskamy przycisk OK

jeszcze trzeba słuchawki w dobre wejście wpiąć ^^ Zrób tak jak według instrukcji i obadaj czy masz w dobrym wejściu/wyjściu słuchawki w kompie wpięte. Jak to nie podziała to nie wiem. Baw się ;)

Jeszcze jak masz zintegrowaną kartę dźwiękową to w sterowniku musisz ustawić na 4.1 ew głośniki kwadrofoniczne. I wtedy ustawić tak jak napisano wyżej + dobrze podpiąć i nie ma bata żeby nie działało !!

Gość ZatoR-ek

Podłączam się do pytania. Chcę grać z lapka i tam mam zintegrowaną 16-bitową kartę dźwiękowa zgodną z 3D Sound Blaster Pro, model to IDT High Definition Audio CODEC. Mam 3 wejścia, jedno pod mikrofon, a pod pozostałe mam podłączone głośniki i słuchawki. I nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość żeby grały słuchawki z inną muzą niż głośniki. Już się trochę z tym bawiłem i nic, ale proszę o wytłumaczenie, co włączamy w VDJ aby muza można było podsłuchać na słuchawkach, bo może tam coś robię źle. Z góry dzięx za pomoc. :(

moi drodzy, w przypadku komputerów PC sprawa jest prosta, musi być zamontowana karta dźwiękowa, z systemem dźwięku 5.1, może być nawet 7.1, wówczas w ustawieniach karty dźwiękowej w Panelu sterowania, ustawiamy na system dźwięku 4.1 (kwadrofoniczny), jeżeli mamy zintegrowaną kartę dźwiękową z płytą główną, a obsługuje ona system dźwięku 5.1 to postępujemy tak jak wyżej. Sprawa natomiast komplikuje się przy laptopach (notebook`ach), te posiadają zwykłe zintegrowane karty dźwiękowe, z systemem dźwięku 2.0, czyli wyjście na słuchawki, wejście na mikrofon; w tym momencie, będziemy potrzebować zewnętrznej karty dźwiękowej, a to nie wątpliwe komplikuje sprawę.

Ustawienie Virutal DJ`a opisałem kilka postów wyżej.

Pozdrawiam i powodzenia :P

Gość olololo

Ja mam niby 2 karty muzyczne jedna z ATI a ruga z [;yty głównej i jest ona 5.1 ale jak zrobilem all jak jest napisane nie ma odsluchu tylko na jednym kanale nadaje a drugi lipa ;[. wejscia mam z tylu na glosniki a z przodu na sluchawki

zacznijcie ludzie czytać to co jest w temacie napisane, zanim napiszecie post z kolejnym pytaniem, na które odpowiedź jest już np podana w jednym z postów, a co do Twojego problemu, musisz odłączyć przewód od subwoofer`a (czyli wyjść przewód z czarnego gniazda i tam podłączyć swoje słuchawki)

Gość Dziara

zrobiłem tak i chodzi ale dalej jest jakiś mały szmer w głośnikach z podsłuchu coś takiego jakby ten kawałek z drugiego decka nie został do końca wyciszony.

Leci z dwóch słuchawek ale z jednego kanału a w głośnikach z dwóch.

jak k***a może "lecieć z dwóch słuchawek ale z jednego kanału a w głośnikach z dwóch" ? Chyba powinieneś napisać w słuchawkach słychać muzykę tylko z jednego kanału, a w głośnikach z obydwu, jeżeli tak masz, tzn że odsłuch działa, w VDJ za pomocą przycisku TAB zmieniasz odsłuch z jednego kanału na drugi...

NAUCZCIE SIĘ PISAĆ PO POLSKU, BO TAK TO MY DALEKO NIE ZAJDZIEMY, LUDZIE CO Z WAMI? Z KSIĘŻYCA SPADLIŚCIE CZY CO????:)!;)

Edit by Drake: A Ty naucz się kultury, w przeciwnym razie czerwony mikołaj będzie rozdawał prezenty.

Gość kazik145

mam pytanie ;] ja mam laptopa , ktory ma tylko 3 wejscia :) i do jednego z nich jest mikrofon i np gdybym kupil sobie karte dzwiekowa pod USB 5.1 czy muglbym wtedy slyszec muzyke w sluchawkach i glosnkach uzywajac VDJ ???