Skocz do zawartości
Gość dJ KVRA

JAK PODŁĄCZYĆ "MIXER do Komputera: Virtual DJ"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dJ KVRA

siema

jestem początkującym dj'em chciał bym sobie zakupić mixer i podłączyć go pod komputer tak żebym mógł sterować kanałami w vdj :) wiecie o co kaman ;]

moje pytanie to jaki mixer polecacie - jestem początkujący wiec na początek może coś nie za bardzo zaawansowanego

jak to podłączyć pod kompa żeby fajnie "banglało"

i jaki to był by koszta - jakieś linki (allegro) mile widziane

w późniejszym czasie bym dokupił cd'ki - chyba że jest takie urządzenie które można podpiąć pod kompa i sterować mixerem jak i deckami z góry dzięki i zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym ci na początek polecał Numark DM 1050(ok 300 zł) + do tego jakieś słuchaweczki np Numark Hf-125(50zł) i gitara gra:D

KAbel chinch-jack podłączasz chinch pod mixer jack pod kompa:D W virtualu zmieniasz ustawienia na mixer i wszystko śmiga:D

W VDJ wrzucasz nutki na decki a grasz z mixera:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja polecam również, najpierw rozejrzeć się w TYM dziale, bo wiele razy został poruszony ten temat i na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dJ KVRA

co sądzicie o czymś takim

jest to warte swojej ceny czy nie za bardzo i jak już coś który jest najlepszy :)

- VESTAX vci-100

- Hercules DJ Console RMX

- Hercules DJ Console Mk2

- Behringer BCD3000

- Numark TotalControl

cena nie jest za mała ale chyba warto, dość duża kontrola wielu czynników

proszę jednak o poradę czy warto to kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość icelandir

a ja mam numarka dm 1050 i podpiolem go pod kompa, mam VDJ'a i wszystko ladnie smiga. pozdro :D

aa ii eby grac na 2-ch kanalach w VDJ musisz miec 2 JACK-CHINCe :) milego grania :);)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dJ KVRA

a dźwięk wyjściowy jest w mono w czy w stereo ? jest możliwy podsłuch jednego kanału na słuchawkach w czasie gdy przez głośniki leci z drugiego kanału ? i jak to podłączyć i w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No słuchawki podłaczasz pod mixer i masz kanał odsłuchowy w mixerze i tam sobie wszystko ustawiasz tak jak chcesz:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz pokrętło CUE TRIM, gdzie ustawiasz glośność sluchawek, a pod spodem fader na kanał 1 lub 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzeglądaj sobie jeszcze inne tematy, a jak nie wiesz co i jak to poczytaj tutoriale :) temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dJ KVRA

kupie chyba cos pod usb :( to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam taki problem... mam mixer numerk dm1050.. i jest on podłączony pod kompa a gram z VDj... problem jest w tym że i w pierwszym i w drógim kanale leci wszystko.... Powinno by tak że jedna nutka na pierwszym kanale.. druga nutka na drugim kanale.. a ja mam oby dwie nutki na każdym kanale.. niewiem może mam źle podłączone.. W VDJ mam w ustawieniach że mixer jest podłączony. Gdyby ktoś mógł pokolei wytłumaczyć co gdzie i jak podłączyćto byłbym wdzięczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego jak masz kase i zamierasz grac z pc lub tymbardziej masz lapka to kupuj sterownik. Ja swego czasu biegałem z lapkiem i vci-100 pod pacha do klubu i dawał rade wysmienicie. A jaka wygoda żadnego tachania płyt czy placków. A napewno nauczysz sie na nim wiecej niz na samym mikserze nauczysz sie dokrecac kawałki a nie tylko zabawy eq.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok.. tylko że ja ten mixer już mam !! a z kasą narazie bida...No i mam ten problem o którym pisałem powyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie wygląda to tak:

mikser:

rp7f0vgd7mdphwtw1kbi.jpg

PC:

cga2q2ti35noxp7jy4h2.jpg

na tym zdjęci kolory wyjść na karcie dźwiękowej nie są za bardzo widoczne:

- jak widać środkowy przewód jest podłączony do zielonego zielonego gniazda, drugą końcówkę przewodu podłączamy do kanału pierwsze w mikserze (CH1)

- szary przewód jest podłączony do czarnego gniazda, drugą końcówkę przewodu podłączamy do kanału drugiego w mikserze (CH2)

- na zdjęciu jest jeszcze pierwszy czarny przewód, który jest podłączony do niebieskiego gniazda (LineIN), podłączmy go w przypadku gdy będziemy chcieli nagrać nasz set na dysk, np za pomocą programu AudaCity, bądź jeśli byśmy grali w radio internetowym !!

PS. "jak widać na pierwszym zdjęciu są dwa szare przewody i jeden czarny, natomiast na drugim widać jeden szary i dwa czarne, ponieważ wtyczki są za grube, musiałem podłączyć ów przewód przez przejściówkę, tak więc proszę mi tu nie robić awantur, że coś jest nie tak" !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Micado mam wszystko tak samo podłączone... ale może problem tkwi w VDj... nie wiem spróbuję jeszcze zainstalować Tractora !! Może zadziała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powinieneś mieć tak skonfigurowanego VDJ`a !!/color]

hqr93ucby4rzmi70mdy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w kolumnie 'Sound Cards:' nie mam zakładki 'Sound Blaster Audigy'.. tylko 'Realtek HD Audio output'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, w tym polu wyświetla się nazwa karty dźwiękowej którą posiadasz w swoim kompie, tak więc nie wątpię, że masz tam co innego !!, pytanie numer 2, czy w Panelu Sterowania masz włączony system dźwięku 4.1 (kwadrofoniczny) ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

postępuj tak jak na zdjęcia poniżej:

jxf9pp6zaw4ztpcqire2.jpg

1. wchodzisz do "Panelu Sterowania", wchodzisz do "Dźwięki i ustawienia audio".

ysf4o57rov9k7s90u.jpg

2. otwiera Ci się takie okienko i w zakładach u góry tak jak na zdjęciu, wybierasz "Audio", po czym klikasz na przycisk "Zaawansowane" (masz to podświetlone pomarańczową ramką)

bw5fdccvyi9uzwop8de.jpg

3. tak jak na zdjęciu wybierasz z listy pozycję "Głośniki kwadrofoniczne" naciskasz OK i powinno wszystko śmigać jak należy.

PS. jeżeli to nie zadziała musisz pogrzebać w dołączonym oprogramowaniu swojej karty dźwiękowej Realtek HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DjLubek

Witam, mam pewien problem związany z podłączeniem miksera pod komputer. Otóż wszystkie przewody mam podłączone tak jak należy czyli: CH1- zielone CH2- czarne oraz master- głośniki z wieży. Wykonałem wszystkie konfiguracje w virtual dj i w Windowsie jakie były potrzebne. Problem polega na tym, że komputer tak jakby nie wykrywał drugiego kanału ( CH2 ) wygląda to mniej więcej tak jakby system widział tylko pierwszy kanał ( CH1 ) i na nim lecą piosenki puszczone z dwóch decków. Moja karta dźwiękowa to Realtek Hd Audio ( 6 wejść ).

P.S Mogę nagrać filmik jeśli jest to ciężkie to wyobrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DjLubek

Jedyne konfiguracje jakie wykonywałem w virtualu to takie:

ustawieniatq3.png

w800.png

Tutaj próbowałem wszystkich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Starsky

A ustawiłes głosniki kwadrofoniczne? w panelu sterowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DjLubek

Tak to też:

ustawienia2ym9.jpg

w799.png

Nie wiem w czym jest problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w aplikacji Realtek`a musisz poszukać również tych ustawień. Podejrzewam, że ten programik przekierowuje dźwięk na odpowiednie kanały, dlatego koniecznie tam pogrzeb, ja Tobie w tym nie pomogę, ponieważ nie mam zintegrowanej karty dźwiękowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DjLubek

Ok poszperałem i znalazłem mianowicie miałeś racje zmieniłem w aplikacji Realtek'a na system 4 głośnikowy oraz musiałem podłączyć do szarego gniazdka CH2. Bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie chcecie mieć problemów takich jak wyżej po prostu zainwestujecie w karte niezintegrowana, jeżeli stać was na mixer to 70/80zł wam nie zrobi róznicy na karcie, a usłyszycie znaczna poprawe dzwięku oraz ułatwi tam to podłaczenie sprzetu do kompa. Sound Blaster Audigy w zupełnosci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.