Skocz do zawartości
Matt Farell

[Tutorial] Nauka gry na odtwarzaczach CD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj napiszę poradnik mojego autorstwa, jak grać na CD'kach aby się nie zniechęcić .

Dobieranie odpowiednich kawałków

Jeśli chcesz aby przejście udało Ci się bardzo dobrze, poszukaj dwóch kawałków które zaczynają się basem, bądź jeden kończy się basem a drugi zaczyna się wokalem. W ten sposób będziesz mógł nałożyć wokal na bass, co ładnie z tego wyjdzie. Dobieraj piosenki tak, aby łatwo Ci się je zgrywało .

Przejścia - zgrywanie dwóch nut

No to zacznijmy nasz główny punkt tutorialu. Najpierw puść jeden kawałek na jednym CDku, następnie wybierz jeden kawałek który Ci się podoba, i puść go na odsłuch słuchawkowy w drugim odtwarzaczu, i wtedy dograj tempo. Nie polecam początkującym patrzeć na licznik BPM tylko grać ze słuchu. Puszczasz drugi kawałek na słuchawki, ustaw odpowiednio potencjometr PITCH aby utwory miały mniejwięcej takie samo tempo. Następnie pokrętłem JOG / talerzem (jak kto woli) dokręć drugi kawałek tak, aby szedł równo z tempem pierwszego - pamiętaj, że jak już dokręcisz odpowiednio utwór on w każdej chwili może zwolnić lub przyspieszyć, więc pilnuj joga i pitch.

Equalizer

Jeżeli już dwa utwory są odpowiednio dograne, pilnuj pitcha i joga. Teraz na mikserze powinieneś wyciąć pasma basów oraz sopranów - nie killuj ich całkowicie, bo to zepsuje ten ciekawy efekt - wytnij je tak, aby druga piosenka wtapiała się w pierwszą.

Podsumowanie

Jeśli już dograłeś dwa kawałki i wyciąłeś pasmo equalizerem, możesz spokojnie pogłośnić drugą piosenkę i wyłączyć odsłuch. Teraz powoli przyciszaj pierwszą piosenkę, aż wyjdzie idealne przejście.

Wskazówki

- przejścia możesz robić na wiele innych sposobów, ja opisałem jeden z prostrzych.

- jeżeli piosenka ma wokal, staraj się tak wycinać pasma EQ aby wokal został nienaruszony ( wiadomo że tego się technicznie nieda zrobić, ale staraj się :) )

- jeśli masz jakieś pytania pisz w tym temacie albo na moje gg które jest w profilu :)

Poradnik pisany dla forum radioparty.pl

No, dużo pisania ale myślę że jakiś moderator przyklei mój temat.

Green

Temat przypinam, na pewno sie przyda :)

• Upvote 2

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...