Skocz do zawartości
mateok

Najklepszy program na dyskotekę z laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

Mam takie pytanie dla doświadczonych DJ'i, którzy grają na dyskotekach na laptopach :D. Mianowicie posiadam laptop TOSHIBA L300-1A8. Ma on wejście (na mikrofon) i wyjście (na słuchawki). Czy da się jakoś zrobić odsłuch? Czytałem, że trzeba przejściówkę na 2 kanały(jack, taki czerwono-biały), którą posiadam i w programie ustawić, aby jeden kanał to była główna muzyka puszczana na dyskotekę, a drugi kanał to odsłuch. Czy tak będzie działać? Czy jakość dźwięku nie będzie gorsza? A może lepiej dokupić drugą kartę dźwiękową? Tylko pytanie, jaką? I jaki do tego program? :P

Druga sprawa i sprawa główna, to jaki jest najlepszy program właśnie na dyskotekę (szkolna, młodzież)? Winamp raczej odpada (chyba, że z wtyczką SqrSoft Advanced Crossfading Output, ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie [chcę mieć jakiś wpływ na puszczaną muzykę, a nie tylko play :D]). VirtualDJ to podobno jest dobre dla początkujących i jest to raczej zabawka. Podobno przy robieniu przejścia coś trzeszczy (wiem, że tam się ustawia coś, ale nie chcę takich sytuacji). Jest jeszcze Traktor, jeśli byłby to on, to jaka wersja jest najlepsza? 2 czy 3 na dyskotekę? Kolega miał jeszcze program MAGIX playR. Miał on taki plus, że posiadał buffer (czy jak się to nazywa), i gdy przycieło laptopa to przynajmniej muzyka grała ;). A może jeszcze jakiś inny? Może ma ktoś już jakieś doświadczenia i coś pomoże wybrać? Wiem, że granie z komputera (dokładnie laptopa) to to nie jest praca DJ'ska (lepsze mixery i cd'playerki), ale od czegoś trzeba zacząć, gdy się nie ma $$ na sprzęt ;). Na dyskotekę chyba nie trzeba też dużo... A dobrą zabawę można zrobić i laptopem, nie potrzeba profesjonalnego sprzętu :D. Także bardzo proszę o pomoc...

Z góry za pomoc dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Domin15

jezeli jestes poczatkujacy, to najlepszym wyjsciem dla Ciebie bedzie Virtual DJ, poniewaz jego prostota i łatwosc obsługi raczej nie sprawi Ci kłopotu, wiec moze to byc dobre rozwiazanie. jezeli zas jestes juz troszke doswiadczony, to mozesz grac z Traktora, jest nieco trudniejszy w obsludze niz VDJ, ale za to bardziej profesjonalny. wiec od tego zalezy Twoj wybor - jezeli dopiero zaczynasz sie z tym bawic - uzyj VDJ'a, jednak jezeli juz choc troszke doswiadczenia masz za soba to bierz Traktora. choc ja osobiscie poleciłbym Ci VDJ ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam trochę VDJ, więc Traktor myślę, że może bym jakoś opanował ;). Mam dużo wolnego czasu i chęci, więc nie będzie problemu... Tylko jaka wersja, 2 czy 3? Bo słyszałem, że niektórzy wolą starszą wersję 2... Aczkolwiek ja jestem zwolennikiem, że co nowsze to naprawione i bez problemów (nie wszystko, ale większość :D).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Domin15

wiele ludzi poleca wersje 2.5.3 :D

osobiscie uzywałem niezly kawałek czasu traktora własnie w tej wersji i moge Ci ją polecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi