Skocz do zawartości
Gość maniek118

konsola vs program na komputer czyli dj vs dj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek118

Po co zakladam ten temant : co drugi na forum ma w niku dj a w zyciu nawet miksera nie widzial , a nawet jakby zobaczyl to pewnie uciklby na widok tylu przyciskow

Proponuje aby w tym temacie wyjasnic mlodym czym rozni sie program na kompa od prawdziwej konsoli , jakie progi sa najlepsze na poczatek i czym wogule zajmuje sie dj bo nie praca na virtualu gdzie komp robi wsio za czlowieka

Po co zakladam ten temant : co drugi na forum ma w niku dj a w zyciu nawet miksera nie widzial , a nawet jakby zobaczyl to pewnie uciklby na widok tylu przyciskow

Też prawda... :) W zasadzie to temat może być :) Dowiem się więcej o tym ciekawym zajęciu :)

kiedyś było takie coś jak "CJ" czyli computer jokey, a teraz chyba jest tylko DJ disc jokey, no oczywiscie są tez LJ i VJ ale oni są od czego innego, nie od muzy!! ale ogólnie roznica miedzy konsolą a programem na kompie jest taka ze niema wogle porównania!! hehehe

Gość djyogas

Sa jeszcze WJ - panowie ktorzy dorwali serwer i leca radyjko z Winampa...

Tak naprawde to programy do mixowania roznia sie od sprzetu DROBNĄ rzeczą... Czyms takim jak SYNCH tudzież BEATLOCK. A potem Pc-J`e pytaja sie... "po co sa sluchawki?" nie wiedząc nawet co to znaczy zgrac tempo bo wszystko robi za nich PCt.

tak juz jest, po co komu automix, czy wyruwnanie tempa, co to za granie, ja z traktora potrafie grac bez odsluchu, praktycznie tam sie niegra tylko puszcza kawalki i przechodzi crossfaderem z jednego na 2! a granie konsoli to co innego, wymaga umiejetnosci, doswiadczenia i sprytu!! jak dla mnie wogle nie ma co porownywac programy z konsolą!!

Gość maniek118

wiec moze teraz troszku inaczej

jaki program chociaz w najmniejszym stopniu moze przypiominac konsol

tylko dobrze mnie zrozumcie nie ze jest konsola ale jakas najmniejsza czastka ( chodzi o progi do mixowania a nie do tworzenia bo to inny i juz bardzo wyruchany temat)

virtual dj- moim zdaniem fajny program ale jeden z tych co to niczego nie ucza poza wciskaniem przyciskow , takie funkcje jak batlock itp ktore nie maja odzwierciedlenia w rzeczywostosci ,

traktor - to samo co virtual

bmp studio - nie mam ale slyszalem ze podobno on jest najlepszym progiem przypominajacym real konsole ( funkcje)

innych nie widzialem slyszalem jeszce o kilku ale nie znam ....

Chodzi mi o to aby polecic taki program na ktorym mozna poznac jakies podstawy tak aby jak ktos bedzie chcial sie przesiasc na prawdziwy mikserek to zeby nie bylo placzu jaki za mnie dj:)

www.mixvibes.com

kiedy bylem malym chlopcem to sie bawilem tym ło

imho: mozesz sobie przykleic plasterki na wyswietlacz bpm w traktorze i bitowac sie w taki sposob... albo puscic z winampa cos i dobitowac 2 kawalek na traktorze...

jak ja zaczynalem to puszczalem sobie cos w komputrze i dokrecalem winyla do tego...

sposobow teraz jest wiele... trzeba miec tylko chęci i determinację

Gość djyogas

imho: mozesz sobie przykleic plasterki na wyswietlacz bpm w traktorze i bitowac sie w taki sposob... albo puscic z winampa cos i dobitowac 2 kawalek na traktorze...

jak ja zaczynalem to puszczalem sobie cos w komputrze i dokrecalem winyla do tego...

sposobow teraz jest wiele... trzeba miec tylko chęci i determinację

Ja robilem dokladnie tak samo... :) starsi sie brechali ze mnie ze plastry przylepiam na monitor :) Dobra sprawa. Jesli chodzi o program najlepszy do mixowania to ten temat byl juz poruszany ale moim zdaniem najlepiej zainstalowac TRAKTORA 2.5.3 + słuchawki na odsłuch i poprostu NIE NACISKAC przycisku SYNCH...

hyhhhhhhh :lol: a jam powiem :lol: że tak po 1 :lol: najlepszy program to oczywiście traktor 2.5.3 :lol: z odsłuchem na 2 karty :lol: ale to i tak nie sprzęt :) a co do programów :) to powiem wam że po roku grania na traktorze z odsłuchem przechodząc na sprzęt praktycznie wszystko już umiałem :) przydała się ta nauka w jakimś stopniu :) ale granie na kompie to żenada :lol: na sprzęcie liczy się słuch :) i tyle :lol: bez tego nie ma co nawet się zabierać do grania na sprzęcie :* hehe :lol: na kompie grać może każdy :lol: żadna filozofia :lol: na sprzęcie co innego :lol: tam się liczy słuch i jeszcze raz słuch 8) i troche wiedzy również 8):D:D bo co to za DJ który nie zgrywa nut frazami :D phi :D pozdro :lol:

Gość djyogas
hehehe tak do powyzszego co wam daja liczniki bpm nawet na sprzecie skoro one w pewnym stopniu raz wiekszym raz mniejszym oszukuja ?? :)

dlatego kupilem Gemini CDJ-02 zeby po przesiadce na vinyl szybko kumac zgranie bitu :)

a co za różnica czy gemini czy coś innego ?:) lol liczniki są tylko że poświecić bo nic innego z nich nie ma :) haha :) jeżeli ktoś gra z licznikami :) to jest szalony :) albo nie wie poco wogóle to robi :* haha

ale zaczynajac na cd nie skumasz szybko Vinyli calkiem co innego :) chyba ze to cos ma opcje vinyl i bedizesz na niej sie uczyl ale gramofon to calkiem inna jazda calkiem inny ciag calkiem inna technika ale prawda jest taka ze latwiej wsiasc na cd opanowywujac najpierw vinyle :)

ale zaczynajac na cd nie skumasz szybko Vinyli calkiem co innego :) chyba ze to cos ma opcje vinyl i bedizesz na niej sie uczyl ale gramofon to calkiem inna jazda calkiem inny ciag calkiem inna technika ale prawda jest taka ze latwiej wsiasc na cd opanowywujac najpierw vinyle :)

pewna osoba z mojego kolektywu przesiadła sie na winyla... z traktora...wiec to pojecie wzgledne jak kto co potrafi

co do techniki to ... technika bitowania wydaje mi się byc jedna i tu i tu z tym ze w cd krecisz jogdialem a na gramku winylem...

Gość Dj Crash

To mnie domin teraz podbudowales <lol> bo sobie w domku pykam na vinylkach, a sie bałem, ze nie bede umiał na cd-kach... ale skoro mowisz, ze sie latwiej przesiasc z gramkow na cdki, to chyba moge CI zaufac :) :) :* . Fakt faktem, roznica miedzy kompem, a programem, jest kolosalna. NIe uwierzylem, dopoki nie zobaczylem i uslyszalem na wlasne uszy :lol: . ALe kazdy od czegos zaczyna !! Metoda z traktorem i plasterkami na monitorze, to bardzo dobra metoda :lol: . Pozdrawiam :lol:

aha, a co do licznikow bpm... bede musial sie brzydko wyrazic... "gó**** warte te liczniki" . Jak by ktos chcial grac z licznikow, to powodzenia hehe :)

Gość maniek118

to skoro juz jestesmy przy sprzecie to jaki na poczatek warto kupic tzn jesli juz pobawilem/am sie na traktorku itp badziewiach to jaki sprzet kupic na poczatek pamietajac oczywiscie ze nie kazdy ma kase by wpasc do sklepu i kupic sobie full nowiutki zestaw pobawic sie mieisac a pozniej jak nie bedzie wychodzilo to przezucic sie na samochody

czy np takie cos warto kupic czy lepiej dac sobie siana

http://allegro.pl/item105143902__behringer..._gudman%5D.html

i reszta w jakich cenach mozna nabyc jakis w miare normalny sprzet na ktorym mozna spokojnie cwiczyc w domu

ale zaczynajac na cd nie skumasz szybko Vinyli calkiem co innego :lol: chyba ze to cos ma opcje vinyl i bedizesz na niej sie uczyl ale gramofon to calkiem inna jazda calkiem inny ciag calkiem inna technika ale prawda jest taka ze latwiej wsiasc na cd opanowywujac najpierw vinyle :)

To mnie domin teraz podbudowales <lol> bo sobie w domku pykam na vinylkach, a sie bałem, ze nie bede umiał na cd-kach... ale skoro mowisz, ze sie latwiej przesiasc z gramkow na cdki, to chyba moge CI zaufac :) :) :lol: . Fakt faktem, roznica miedzy kompem, a programem, jest kolosalna. NIe uwierzylem, dopoki nie zobaczylem i uslyszalem na wlasne uszy :lol: . ALe kazdy od czegos zaczyna !! Metoda z traktorem i plasterkami na monitorze, to bardzo dobra metoda :lol: . Pozdrawiam :lol:

aha, a co do licznikow bpm... bede musial sie brzydko wyrazic... "gó**** warte te liczniki" . Jak by ktos chcial grac z licznikow, to powodzenia hehe :*

Crash mozesz zaufac Dominowi w 100% bo ja tez Ci mowie, ze to prawda (wiem to z wlasnego doswiadczenia :)) Co do licznikow to one tylko moga nam sugerowac podana wartosc bpm. Dokladne tempo musimy jednak ustawic sami bo jak sami juz wiecie licznik nigdy nam dokladnie bpm nie poda.

to skoro juz jestesmy przy sprzecie to jaki na poczatek warto kupic tzn jesli juz pobawilem/am sie na traktorku itp badziewiach to jaki sprzet kupic na poczatek pamietajac oczywiscie ze nie kazdy ma kase by wpasc do sklepu i kupic sobie full nowiutki zestaw pobawic sie mieisac a pozniej jak nie bedzie wychodzilo to przezucic sie na samochody

czy np takie cos warto kupic czy lepiej dac sobie siana

http://allegro.pl/item105143902__behringer..._gudman%5D.html

i reszta w jakich cenach mozna nabyc jakis w miare normalny sprzet na ktorym mozna spokojnie cwiczyc w domu

Ja na poczatek jezeli chodzi o mixer to polecalbym, ktoregos Reloop'a z seri RMX. Jak na swoja cene sa one dobrze wykonane. Behringera sobie odpusc :)

:arrow:http://mikser.djshop.pl/grupa/Reloop tutaj mozesz poczytac o nich wiecej :lol:

co do tego linka na allegro :)

pokazales tylko sam mikser na poczatek i tylko na uzytek wlasny do nauki w domu cos takiego wystarcza w zupelnosci jesli chodzi o gramofony proponuje numarki 550 lub cos tanszego co wiaze sie oczywiscie z jeszcze nizsza klasa nie pakujecie sie w zadne vestaxy i reloopy :)

co do tego linka na allegro :)

pokazales tylko sam mikser na poczatek i tylko na uzytek wlasny do nauki w domu cos takiego wystarcza w zupelnosci jesli chodzi o gramofony proponuje numarki 550 lub cos tanszego co wiaze sie oczywiscie z jeszcze nizsza klasa nie pakujecie sie w zadne vestaxy i reloopy :)

Ja bym sie nie zgodzil bo np. Reloop rp 1000 mk3 jest idealny do nauki :)

no to pograj na nim :) zreszta kazdy ma inny gust i gra na czym woli a i tak najlpesze zawsze beda Technicsy :)

gralem i nie są takie złe mimo ze byly nieco rozklekotane to dalej trzymaly tepo perfekcyjnie... porownywalnie do technicsow

Techow sam uzywam i podzielam twoją opinię

pzdr

Gość maniek118

w jakich cenach mozna znalez jakis sprzecik do grania ( cwiczenia w domu ) na poczatek ( chodzi o cene ogulna bo jak ktos sie bierze i nie ma pojecia to niech chciaz troche sie zaznajomi co i jak gdy chce sie miec w niku DJ)

i czy granie na cd player'ach jes zle bo moge kupic gramofony ale chyba sa drozsze a poztym vinyle cena a tak plytka i do boju:)

w jakich cenach mozna znalez jakis sprzecik do grania

www.google.pl :roll:

i czy granie na cd player'ach jes zle bo moge kupic gramofony ale chyba sa drozsze a poztym vinyle cena a tak plytka i do boju:)

granie na cd nie jest złe ... złe jest to ze chcesz (jak to wyzej wspomniales domniemam) piracic (grać na pirackich płytach w klubach np)

Gość maniek118

tak piractwo jest straszne ale to inny temat

zreszta chyba nie jestem wyjatkiem

i kto powiedzial ze w klubach , w chacie cwiczyc klub to inna sprawa tam chyba trzeba juz cos umiec :)

chyba ze w remizie

jeszce pytanie czy uzywany sprzet jest godny polecenia

Gość Dj Crash

vestaxy to kapa jakich mało, numarki dobre do nauki, a technicsy odbjegają od konkurencji diametralnie, bez porownania z czymkolwiek. Moc w rękach :) . Co do nauki. Jak masz troche kasy, to zainwestuj w grmofony, ale to taki troche worek bez dna, bo vinyle do tanich nie naleza..... .

Tak jak domin wspomnial: Granie z gramofonow, to prestiz, dlatego warto uczyc sie czegos, co naprawde nauki jest warte :) . Behringer jako mixer do domu, do nauki, mysle ze na poczatek moze byc, bo jest tani, a swoje zadanie spelnia. POzdrawiam i zycze powodzenia w rozwijaniu talentu :) .