Skocz do zawartości
Gość djthomasek

Problem z virtual DJ - Strasznie obciąża komputer i się zacina.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djthomasek

Witam!

Posiadam Virtual DJ 5.4 i nie pobieram nowszej wersji bo jeszcze bardziej obciąża system a stare wersje mają za mało możliwości.

Przejde do sedna sprawy. Gdy siedze na virtualu około 30 minut to nagle się przycina i tak przez 20 sekund i później się odcina no i tak średnio co pół godziny. Gdy patrze do menadżera zadań to ram sięga do 750MB a ja mam tylko 512 a procek skacze do 100. Co zrobić aby ten program nie był tak obciążający, bo gdy gram na imprezkach to niestety muszę się marać. Na razie nie mam kasy na nowy RAM dlatego szukam jakiegoś sposobu, aby obniżyć pobór ramu przez ten program.

Proszę o pomoc.

Hm to dziwne że tak nagle po 30 minutach Ci się obciąża komp. Z tego co pamiętam bo na oczy VDJa nie widziałem już troche czasu, to najczęściej obciążał on kompa na 100% w momencie analizowania utworów. Więc w tym tkwi problem. Najlepiej zanim zaczniesz grać ułóż sobie playliste i powrzucaj wszystkie utwory na decki żeby program sobie je wstępnie zanalizował zanim zaczniesz grać.

Po prostu każdy utwór z playlisty wrzuć po kolei na któregoś decka. W momencie gdy wrzucasz utwór na decka VDJ zaczyna go analizować. Na górze przy decku masz taki pasek postępu który się zapełnia. Gdy zapełni się do końca to znaczy że analiza danego utworu została zakończona. I tak zrób po kolei z każdym. Wrzuć jeden, poczekaj aż skończy analizować i potem następny. I tak wszystkie utwory które będziesz chciał zagrać. Jak wszystkie zostaną przeanalizowane to przy ponownym wrzucaniu tych utworów na decka już nie będzie przycinał. Oczywiście pod warunkiem że nie wyłączysz VDJ'a. Wiadomo że jak wyłączysz to potem będziesz musiał na nowo wszystko robić. No cóż trochę czasochłonna robota, szczególnie mając obszerną playlistę, ale na słabsze kompy ze słabym procesorem i małą ilością ramu chyba jedyny sposób aby uniknąć ścinania podczas grania.

Edit: odpowiedz do powyższego. Jak już raz z analizuje, to drugi raz jak wrzucisz tą samą nutę to już nie będzie analizował. Oczywiście pod warunkiem że nie wyłączysz VDJa. Bo wtedy będzie na nowo.

Gość djthomasek

Ale jest taka sprawa, że robie tak jak Ty mi piszesz, ale pomimo tego, że już utwór wrzuciłem na decka, to jak go po 10 minutach znów wrzucam to i tak analizuje.

Edit@

No ale przecież ten pasek znów się ładuje jakbym go pierwszy raz wrzucał.

Edytowane przez djthomasek

Gość djthomasek

Bo wina stoi po stronie ramu i jestem tego świadomy, ale gdy mam impreze to wyłączam wszystko nawet antywirus i wtedy na 512 mam zajęte 180 a reszta wolna a jak włącze virtuala to już prawie 350 jest zajęte ale właśnie gdy wrzucam na decki utwory to procek skacze do 100% a ram skacze do 700mb !!

No tak, wiadomo że procka i ramu wtedy potrzebuje program.. A 512 to troszkę mało. Lecz mimo tego nadal dziwi mnie fakt że VDJ analizuje za każdym razem ten sam utwór. Może ktoś kto aktualnie bawi się tym programem będzie wiedział dlaczego tak się dzieje.. Chyba że gdzieś w opcjach jest coś o analizy utworów i jest zaznaczone może żeby za każdym razem poddawał analizie. Hm.

Gość konrado9

hm procka zawsze można podkręcić a nowy mam virtuala i czy tak duo ramu bierze raczej nie :) możesz jeszcze wyczyścić rejestr , po wył wszystkie zbędne aplikacje także w managerze zadań tam często jest coś nie potrzebna a jest wiec to zamki ni

Słuchaj ja tak mam z normalną pracą komputera... po włączeniu go przez ok. 10 min proces "svhost" bierze nie dużo ramu ale 99 - 100 % procesora i potem sie odwiesza... najlepiej by pomógł reinstal systemu moim zdaniem ... drastyczne zagranie wobec PC`eta ale skuteczne...coś krąży po sieci ostatnio :/ niestety

Gość NeKr3S

Przepraszam ale ja mam 512MB Ram i mi nic nie przycina, nawet przy analizowaniu :P

A procek 1.8GHz i vdj mi śmiga czysto..

Możliwe że masz poprostu komputer zawalony i ci przymula vdj..

edit:

jakby się ktoś pytał, mam versję Virtual DJ 5.2 Pro