Skocz do zawartości
Gość kutfon

początek jako DJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kutfon

Cześć wszystkim. Ostatnio naszła mnie chęć, żeby zacząć mixować piosenki i różne bajery z tym związane. Chciałbym sie dowiedzieć, jak zacząć, jakiego najlepiej programu używać. Chętnie przyjme porady. Jeśli był podobny temat, to sorki.

Z góry dzięki!

Gość hendriu1333

Jeżeli chcesz zostac Prawdziwym Dj'em na początek polecam ci Virtual DJ ew jakiś sprzęcik malutki

do miksownaia piosenek POLECAM TOBIE TRACTOR DJ!

Obyśmy cię usłyszeli w RP

A jeszcze mam pytanie. Czy za pomocą VirtualDJ, moje utwory tam wykonane będę mógł w jakiśsposób zapisać na dysku lub nagrać?

oczywiście że tak! w VDJ, w zakładce record masz możliwość nagrania mix'u od razu na płytkę lub zapisanie go na dysku komputera. pozdrawiam, i życzę udanego początku!

Gość patrus373

Na początek zacznij się oswajać z wirtualną konsoletą poprzez początkowy program virtiual dj gdy już nabierzesz troche umiejętności sięgaj po nieco zaawansowane program , po czym możesz myśleć o zakupie jakiegoś początkowego prostego sprzętu :brawa:

No to ja tak po krótce przybliżę co i jak.

Najlepszym programem który nie jest trudny w obsłudze a można na nim nauczyć się podstaw jest oczywiście virtualDJ. Oczywiście nie wymaga on jakichkolwiek niewiadomych rzeczy wystarczy obejrzeć jeden tutorial i od razu wiemy o co chodzi. Tak dla wszystkich początkujących i używających tego programu. Przejścia bardzo łatwo zrobić za pomocą funkcji SYNC która pozwala nam automatycznie ustawić prędkość danego utworu czyli tak zwane BPM. Program posiada wiele bajerów więc każdy znajdzie coś dla siebie. Tak podsumowywując bardzo dobry do nauki.

VirtualDj służy do sklejania wszystkich utworów w jedną całość tak zwanego SETA. Remixowanie jest czymś zupełnie innym niż MIXOWANIE jak to ująłeś w temacie. Polega ono na składaniu całego utworu za pomocą remix packów i oczywiście naszej bujnej wyobraźni. Tak po krótce składanie bita po bicie, dodawanie różnego rodzaju efektów i używanie wtyczek czy też sampli.

Chyba trochę wyjaśniłem co i jak i komuś pomogłem.

Powodzenia !