Skocz do zawartości
Gość Mr Radar

Shoutcast w VISTA/Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr Radar

Cześć.

Planuję niebawem kupienie nowego sprzętu, wszakże mój ma już parę lat (6?) i czas na wymianę. Służyłby on mi głównie oczywiście do uczenia się, ale także do gier i przede wszystkim mojego zamiłowania - muzyki klubowej.

Prezentuję utwory z programu VDJ, moja kariera prezentera rozwija się dosyć szybko, jednakże mam pewien problem co do programu nadawczego - Shoutcast.

Czy będzie się dało nadawać bez problemu przy oprogramowaniu Vista/Windows7? Bo słyszałem, że nie koniecznie jest wszystko dobrze przy Viscie z Shoutcastem. Ma ktoś może? Czy te pogłoski to prawda, czy fikcja?

Gość zozolpl

Dokładnie to nie wiem, ale są jakieś problemy z mikrofonem czy czymś...

Jak na razie to trzeba czekać na nowego shoutcasta pod vistę, albo grać z xp

Chyba że jest jakiś sposób żeby to obejść...

Pozdro

W Windows Vista nie działa przycisk push to talk w shoutcaście. Jedyna możliwość to gra ze sprzętu podpiętego pod wejście liniowe. Granie z VDJa chcąc używać mikrofonu podpiętego pod kartę dźwiękową z tego co wiem jest nie możliwe. Natomiast w Windows 7 słyszałem że nie ma tego problemu co w Viście. Choć liczę na wypowiedź kogoś kto korzysta z shoutcasta i używał tych systemów do nadawaniu w radiu.

Gość Mr Radar
Natomiast w Windows 7 słyszałem że nie ma tego problemu co w Viście.

No mam też taką cichą nadzieję, bo jeśli już kupować, to siódemkę.

Nie wyobrażam sobie komputera bez możliwości gry :wink:

Wypowie się ktoś jeszcze?

Gość Black Jokey

Na Win 7 nie działa nadawanie do radii internetowych :) shoutcast sie nie włącza. Edcast się instaluje ale też krzaczy. Jakieś wyjście ? XP :) aczkolwiek nie mam zamiaru zmieniać systemu dla radia :P jeżeli jest możliwośc byście nadawali w mp3 to można grać chociażby z vdj :)