Skocz do zawartości
Gość NeKr3S

Realtek HD Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NeKr3S

Witam!

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem nowego komputera..

I od razu mam problem, chciałbym zagrać na radiu w którym gram..

Jednak problem jest taki że nie działa mi ani suwak Stereo Mix ani suwak Micro.. :/

Więc nawet sobie na Skype nie mogę pogadać bo nie można podgłośnić micro..

Sterowniki mam zainstalowane..

Zna ktoś rozwiązanie na ten problem ?

Live to gówno, większe od realteka. Ta karta ma 10 lat i nowe realteki z serii 8 grają o niebo lepiej od niej, na dodatek nie supportuje sprzętowego dekodowania dźwięku czy pozycjonowania.

Wszystko załatwia się z panelu firmy realtek, nie z poziomu systemu - tak samo mam z Mayą 44. Moja porada - nie instaluj z płyty, tylko ze strony producenta płyty.

tylko że ten panel realteka też mi zabardzo nie pomaga..

i do tego teraz mam nici z odsłuchem w vdj..

kiedyś miałem realtek ac97 i nie miałem takich problemów..

edit: żeby jeszcze w panelu realteka były suwaki..

22048641.th.jpg

śmiech i rozpacz normalnie..

Sprawa w Realtekach wygląda tak że całością kontroluje główny potencjometr regulacji nagrywania.

02212912186600705456.jpg

Kolejna sprawa, a zarazem minusem tych kart jest to, że kiedy podłączysz mikrofon z końcówką stereo (Najczęściej przekładka z dużego jacka na mały) będzie on grał na jeden kanał. Bodajże prawy, ale sprawa jest prosta, kupić małego jacka, XLRa i 2 metry kabla, zgrabnie polutować i pięknie.

Co jeszcze.... Aaaa... Kiedy mówimy do mikrofonu, musimy go odcisnąć, kiedy nie mówimy ściszamy w regulacji nagrywania. LOCK w shoutcascie nie reaguje!

To chyba wszystko

aaa... jeszcze.... głośność główna w regulacji odtwarzania ma wpływ na głośność w 'eterze'.

Dziękuje :wink:

Dzięki wszystkim za wypowiedzi..

Ale jednak ten szajski Realtek niechce robić to co chce..

No i niestety muszę zakończyć granie na jakich kolwieg radiach.. ;)

Dziękuję i Pozdrawiam!

Temat to zamknięcia..

Nie kupię, bo mam niechce utracić gwarancji..

A komputer dopiero nowy..

Nie wiem czy czasem nie utracę gwarancji jak bede zmieniał pod zespoły (i do tego narażając się na zerwanie plomby gwarancyjnej)

Ja mam nowego kompa, plomby miałem na obudowie i od razu zostały zerwane i wrzuciłem moje Audigy 2. Realteka mam zintegrowanego z płytą, ale nawet go nie włączałem. Na integrze bym nie wyrobił. Cóż musisz zdecydować czy chcesz się męczyć czy ryzykować utratą gwarancji.

I co śmieszne w karcie gwarancyjnej mam dwa bezsensowne punkty. Mianowicie jeden z nich to taki, że stracę gwarancję jeśli plomby będą zerwane (są dwie na śrubach od obudowy) a drugi to taki, że jeśli sprzęt zostanie uszkodzony z powodu zakurzonych elementów to również gwarancja nie zostanie uznana. Więc jak mam odkurzyć elementy skoro nie mogę otworzyć obudowy aby odkurzyć owe elementy? Postanowiłem to olać i włożyłem swoją dźwiękową ;)