Skocz do zawartości
Gość HIsIz

jak (i czy w ogóle) zabezpieczacie swój słuch?

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno zauważyłem pewna przypadłość, mianowicie we wszystkich mixerach i słuchawkach "psuł mi się jeden kanał", jakbym nie ustawiał to lewy był znacznie ciszej niż prawy, później doszło do tego ze w klubach przy dużym natężeniu dźwięku czułem świdrujący przeszywając ból ucha i piszczenie jeszcze długo po tym jak opuściłem klub, no i okazało się ze to nie sprzęt się psuł tylko ucho (dokładniej stany zapalne spowodowane hałasem) przekopałem internet i różnego rodzaju fora, zakupiłem wtyczki, ale większość była całkiem do bani i albo po dłuższej chwili uczy bolały od wewnątrz, albo strasznie swędziało, albo dźwięk był mega stłumiony, jeden znajomych dj polecił mi te wtyczki i muszę powiedzieć że chociaż cenowo są stosunkowo tanie w porównaniu do tych które mi sugerowali wcześniej to efekt jest masakrycznie dobry, słychać przez nie jakby skręcić trochę mastera a nie jak w przypadku innych stłumione dudnienie, te można nosić nawet podczas seta :D

dziwne trochę uczucie kiedy muzykę słyszy się stosunkowo cicho a uderzenie dźwięku jest takie że aż na klacie czuć wibracje :P

raz wyciągnąłem z ucha wtyczkę w klubie i bylem przerażony na co narażałem własne uszy przez cały ten czas... a przecież słuch mamy tylko jeden i w naszym przypadku jest to skarb. A jak to jest z wami? mieliście tego typu problemy? stosujecie jakieś zabezpieczenia?

czy hardkorowo bez troski tak zeby stac sie drugim Frankim Wildem?

Te "wtyczki", o ktorych mowisz to stopery :P Wiiekszosc DJ'ów i producentow ich używa podczas setow w klubie etc. W porządnych klubach są takie wygłuszenia "DJki" (kabiny itp.) co redukuja poziom glosnosci do ilus tam dB.

Piszczenie w uszach - to jest normalne, ze jezeli wychodzisz z klubu i tam do rana ci piszczy w uszach (własnie po to sa stopery :D), nie wiem czy to sie nie nazywalo chwilowe uposledzenie sluchu (jesli sie myle to przepraszam)

chyba nie wiesz jak wygladaja kluby w realiach :P

te "wtyczki" to sa stopery z wymiennymi filtarami w zaleznosci od naterzenia halasu,

3 rozne, od prob studyjnych, live band, i DJ

jednym z najwiekszych bledow jaki popelniaja dje to przyjscie (bez zabezpieczonych uszu) na kilka godzin przed setem do klubu, uszy sa zmeczone zanim zacznie sie grac i nei wszytskie dzwieki sa slyszalne poprawnie.

i nie napisalem nigdzie ze podczas setow tylko podczas przebywania w klubie :D

chociaz Above and Beyond uzywali ostatnio tak zwanych custome monitors, mega zajebista (tylko troche) droga sprawa

bo ok 800 funtow brytyjskich, sluchawki robione na zamowienie, dopasowane do odlewu malzowiny usznej, sa bezpieczne dla ucha (filtruja i odcinaja niebezpieczne tony) mozna w nich grac, wyglada to tak jakbys mial glosnik monitora centralnie w uchu. jedyna "wada" jest to ze nei slyszysz reakcji ludzi :D ale to da sie przebolec.

piszczenie w uszach to nie jest normalne wygoogluj sobie "tinnitus", najwyzsze i najnizsze dzwieki sa niebezpieczne dla zdrowia, dla sluchu na bank.

w klubach przebywam z 3-4 razy w tygodniu i praktycznie caly weekend (oprocz grania robie duzo promotingu) po ostatnim badaniu sluchu 35% ubytku w lewym uchu, zaufaj ze wiem co mowie w tym temacie, troche sie nabiegalem po lekarzach, a ze mam zamiar zabrac sie z aprodukcje wiec uszy i sluch raczej napewno sie przydadza :D

Sa specjalne wkladki dla muzykow, ktore tna dzwiek o iles db (w zaleznosci jaki filter) bez znieksztalcen. Robione sa na zamowienie, dopasowane do ucha zgodnie z odciskiem ucha. Koszt 600-900zl. Jak jestes zainteresowany to dam Ci namiary gdzie mozna takie cos dostac, bo sam szukalem.

Wtyczki Alpine MusicSafe Pro mi nie pasuja. Jak na moje ucho to zle tna dzwiek.

spoko. ja juz znalazlem klinkike, tylko od pieciu lat siedze w UK wiec troche daleko od Ciebie tak mysle :P

mi alpiny podchodza kiedy jestem w klubie, normalnie rozmawiac mozna nawet jak jest glosno, dzwieku tez az tak mocno nie znieksztalcaja, ze zlotymi filtrami, w sumie gorne dzwieki troche dostaja po jakosci, do seta zawsze je wyjmuje, w sumei 2h grania z odpowiednio ustawionymi monitorami to nie 8h na parkiecie gdzie skala dzwieku jest masakryczna.

Edytowane przez HIsIz

chyba nie wiesz jak wygladaja kluby w realiach :P

Wiem, ale te kluby, co posiadaja takie wygluszenia, to 1 na 100000 takich klubow (no moze 5 :D)

i nie napisalem nigdzie ze podczas setow tylko podczas przebywania w klubie :D

Ja również nie napisałem, że tylko podczas setów ;)

piszczenie w uszach to nie jest normalne wygoogluj sobie "tinnitus", najwyzsze i najnizsze dzwieki sa niebezpieczne dla zdrowia, dla sluchu na bank.

Mowie, ze wiekszosc (przebywajacych dlugo w klubach lub kilka razy w tygodniu) tak ma, ze piszczy im w uszach po wyjsciu z klubu i po paru godzinach itp. itd.

w klubach przebywam z 3-4 razy w tygodniu i praktycznie caly weekend (oprocz grania robie duzo promotingu) po ostatnim badaniu sluchu 35% ubytku w lewym uchu, zaufaj ze wiem co mowie w tym temacie, troche sie nabiegalem po lekarzach, a ze mam zamiar zabrac sie z aprodukcje wiec uszy i sluch raczej napewno sie przydadza :D

Nic nie mowie, ze sie nie znasz :calus: I własnie po to sa stopery :D

czy hardkorowo bez troski tak zeby stac sie drugim Frankim Wildem?

On nigdy nie istniał.

Realny natomiast jest przedstawiony przez ciebie problem. Myślę, że stopery nie są powodem do wstydu. Sam, jak będę miał możliwość zagrania w klubie, kupię sobie chociażby najprostsze, bo rzeczywiście słuch jest bardzo wrażliwy, a każde spotkanie z tak wysokim poziomem głośności powoduje uszczerbek na zdrowiu.