Skocz do zawartości
Gość djthomasek

Amatorskie remixowanie utworów.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djthomasek

Witam!

Chcę się Was poradzić. Chcę powolutku amatorsko remixować różne utworki. Tydzień temu kupiłem klucz do Fruity Loops i powolutku opanowywuje ten program, ponieważ na razie jest on mi wystarczający. I moje pytanie jest takie, jakie utwory na początek się najlepiej a raczej najłatwiej obrabia? Proszę o pomoc.

Gość Mr Radar
Witam!

Chcę się Was poradzić. Chcę powolutku amatorsko remixować różne utworki. Tydzień temu kupiłem klucz do Fruity Loops i powolutku opanowywuje ten program, ponieważ na razie jest on mi wystarczający. I moje pytanie jest takie, jakie utwory na początek się najlepiej a raczej najłatwiej obrabia? Proszę o pomoc.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to polecam wszelkiego rodzaju Electro-House'ówki :D

P.S. A czym ty innym chcesz remixować, niż Fruity Loops?

Gość djthomasek

No nawet sam nie wiem, czym innym... Chcę powolutku wkraczać w progi remixowania i tworzenia własnych produkcji... Zainteresowało mnie to i chcę się dowiedzieć jakie na dobry początek są dobre utworki...

Gość Phat Derick
chcę się dowiedzieć jakie na dobry początek są dobre utworki...
to tak nie działa. Przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli np słuchasz dużo hands up, to bierz się za hands up, jeśli elektrohouse, bierz się za to. Sam produkuje już od ponad roku i wiem, że orazu nie da się zrobić kawałka o określonym gatunku. Musisz dużo słuchać, wtedy będziesz wiedział jak są zbudowane takie kawałki i zacznij to wprowadzać w swoich. Jeśli słuchasz przypuścmy tego EH, nie zrobisz od ręki powiedzmy soulfulu...

Gość djthomasek

No przeważnie słucham hands up i muzyke klubową więc raczej za hands up się wezme.

Dzięki wszystkim za rady! Temat można zamknąc!

musisz tez zapamietac jakie kazdy gatunek ma tempo, bo niemozesz zrobic Electro w tempie HS'u naprzyklad. Ja glownie tworze EH wiec w kazdej mej produkcji jest tempo 128 :D Jak sie bawie z HS'em to robie w zakresie 150-160 a HU no to tak 140-145, to juz dopasowywuje przy odsluchu zeby przesterow nie bylo ani tez za szybko i za wolno.

musisz tez zapamietac jakie kazdy gatunek ma tempo, bo niemozesz zrobic Electro w tempie HS'u naprzyklad. Ja glownie tworze EH wiec w kazdej mej produkcji jest tempo 128 :D Jak sie bawie z HS'em to robie w zakresie 150-160 a HU no to tak 140-145, to juz dopasowywuje przy odsluchu zeby przesterow nie bylo ani tez za szybko i za wolno.

EH z tempem 130 to juz nie EH?

Glownie liczy sie brzmienie, a nie tempo.