Skocz do zawartości
Gość Mumin :D

FL Studio 9 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mumin :D

Witam mam pytanie mogl by ktos podac lub napisac malego tutka na temat remixowania w tym programie bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach a chcial bym zaczac remixowac . byc moze polecicie inny latwiejszy na poczatek program.

dokładnie...na YT jest mnóstwo tutoriali odnośnie remixowania i z reszta nie tylko...

żeby w ogóle zacząć remixowanie,musisz sobie znaleść remix pack danej nuty którą chcesz z remixować lub chociaż midi

Dajmy na to że masz juz takowy rmx pack no i co dalej?

otóż musisz otworzyć plik midi przez np: jakąś wtyczke wst lub jakiŚ sampel który posłuży jako brzmienie melodi ( najlepiej melodie zmienić po swojemu bo w końcu to remix no nie?)

to tego dochodzi reszta sampli : kick,clap,hi hat,snare bass oczywiście

a później musisz sobie kombinować jak to wszystko złączyć w całość !!

nie jest tak ławo to wytłumaczyć ale mam nadzieje ze przybliżyłem ci troszke co i jak !!

Remixowanie jak zacząć.

Pierwsze to musisz kolego mieć pomysł na remix, chyba że Twoja wyobraźnia jest tak wielka że wszystko będziesz ustalał w trakcie co nie jest wcale głupim pomysłem. Na początek tak jak kolega pisał musisz mieć remix packi które pobierzesz z różnych forów muzycznych. Później oczywiście odpalasz FL otwierasz sobie midi, vox i hmmm co dalej ? no dalej to już tylko i wyłącznie zależy od Ciebie co będziesz robił. Naturalnie musisz dać Kick, clap, hi hat, bass itp. aby to ładnie i płynnie grało. Oczywiście używasz sampli tak jak każdy i wykręcasz sobie co tam chcesz pompki, spokojnie brzmienia lub ambitniejszą muzykę. Według mnie my Ci dużo nie pomożemy bo sam musisz mieć koncepcję co jak zrobić co z czym złączyć itp. Tak więc nic nie pozostaje tylko oglądanie tutoriali, praca praca i jeszcze raz praca.

Życzę powodzenia i czekam na pierwsze produkcje.

Pozdrawiam MiciuDj aka. Disco Fanatics!