Skocz do zawartości
Gość Mr Radar

Zestaw komputerowy - co Wy na taki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr Radar

Cześć.

Jak widzieliście (albo i nie) niedawno prosiłem o dobranie (złożenie) dla mnie komputera. I teraz (sugerując się poniekąd waszymi wypowiedziami) wybrałem taki zestaw:

40321794782012044190.png

Co Wy na to? Zdecydowałem się na to, że złoży mi ten komputer znajomy, i jeśli coś się zepsuje, on w ramach gwarancji naprawi/wymieni.

Ma mi oczywiście posłużyć on co najmniej na 5-6 lat.

Jednak co Wy na taki zestaw? Dodam, że jestem prezenterem radiowym, i będzie bardzo mi potrzebne wszystko co związane z e-stacjami :P

Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze kup ddr2 bo cholernie drogie sa te ddr3 a różnica może 5%, płyta - eee ja bym w igabyte się nie bawił nie wiem jak teraz ale ogólnie strasznie awaryjne były, procek trzymałbym się 955 doradzonego w tamtym temacie, ddr3 >>>ddr2 i byle nie a data, jakieś corsairy, geile

Dysk osobiście bym brał 640gb, lecz to tylko moje subiektywne odczucie, że te 1000gb są coś nie teges

Obudowe koniecznie bez zasilacza, jakąs chiefteca za 140zł,a zasilacz te 550W jakiegoś tagana lub firm wymienionych w temacie wcześniej, karta ok, tylko uświadom sobie żebyś się nie zawiódł że to 9800gt pod inna nazwa, jak zmieniłbyś części podane wyżej to starczy na duzo lepszego radka 4870

Przecież gware masz w każdym sklepie i wystarczy odesłac i 0 problemów jest, możesz poszukać czy niema u Ciebie w mieście proline, dość dużo mają tych sklepów a dobre ceny.

Ogółem miałeś we wcześniejszym temacie ciekawszą oferte moim zdaniem

P.S co to za spec znajomy ktory bierze obudowe z zasilaczem, PORAŻKA po całej linii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mr Radar

No spec. Własny sklep ma, i w ogóle siedzi w tym i składa komputery... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba mało klientów ma... przynajmniej tych którzy mają podstawową wiedze, bo komp który pokazałeś wyżej to bomba zegarowa

Jak dla mnie może pracować nawet w microsofcie a i tak proponując zasilacz z obudowa za 200zł do takiego kompa widać, że się na tym nei zna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z opinią wyżej że taki sprzęt to bomba zegarowa, ale do tego że płyty gigabyte to shit absolutnie się nie zgodzę - gigabyte to czołówka światowa wraz z asusem. Dysk 640GB to porażka - 2 talerze, już lepiej wziąć 500GB i mieć na 1 talerzu = większa wydajność i tylko i wyłącznie Samsunga F3. A jak chcesz koniecznie 1TB to 2x 500GB F3 i w RAID0. A co do DDR2 to już przestarzała technologia i nie warto się w nią pchać a różnica w wydajności wcale taka mała nie jest. Ja proponuję taki zestaw:

Procesor: AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE

Płyta główna: ASUS M4A785TD-V EVO/U3S6

Karta graficzna: Gigabyte GTX460 768MB

Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 X 2048 CL9

Dysk Twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3

Napęd optyczny: DVD-REC LG GH22NS50 SATA BARE OEM CZARNY

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

i to wszystko kupić w www.esc.pl - świetny sklep, bardzo niskie ceny, wysyłka za 1zł jak przekroczysz że 1800zł (trzeba napisać w uwagach forumpc.pl), za darmo poskładają całość i z gwarancją też nie ma żadnych problemów bo sam do nich kartę graficzną wysyłałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Keyboard z dyskiem 640 się bardzo mylisz, jest znacznei szybszy od 500gb (może czasy sie zmienily i nei nadarzam) ale z tego co wiem 500 były na 2x talerzu które były znacznei wolniejsze od talerzy 320gb.

A do raida warto wziąc tzreci dysk na którym były by ważne dane. Keyboard zaproponowałes mu dobry zestaw ale wątpie by miał kasy na taką grafike, i sorry ale co to za zasilacz w ogóle jest ? Może nie znam firmy ale kojarzy mi się z gniotem i 500W to troche za mało. Powinien być min 550w i to minimum chiefteca, ddr2 w cale nie przestarzałe i warto je kupić i zaoszczędzić na co innego. Z tymi ddr2 tak samo jak z podstawką 775, niby przestarzałe ale .... no właśnie

Najlepiej jak pójdziesz na dobre form komputerowe i doradza ci raz i porzadnie, ja juz nie jestem w temacie ale pół roku temu byłem aż za bardzo i może mam stare info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Omg ten fractal jest bardzo polecany i jak najbardziej markowy to nie jest jakiś słaby no name i starczy z zapasem. Co do dysku to jest to w tej chwili najszybszy dysk 500GB 7200rpm i jak najbardziej polecany. Sam posiadam 2szt więc wiem co mówię. Odnośnie 3 dysku na zapas to jak najbardziej ale w w przypadku RAIDU 0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pe-De

Może Samsung HD103SI (1Terabajt) ? :P

Ja tego posiadam i jakoś z nim dobrze żyje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam bardzo podobny sprzęt GTA IV ładnie buja średnia w benchmarku 37kl/s (jak ktoś chce mogę dać na PW cała liste) w takich ustawieniach

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: High

Texture Filter Quality: Tri-Linear

Night Shadows: High

View Distance: 25

Detail Distance: 31

Ja bym zmienił napewno zasiłke na jakiegoś Pentagrama (chyba 460W ale bym musiał iść do drugiego kompa zobaczyć) lub Chiefteca (450W tego mam właśnie w tym zestawie podobnym do twojego)

Dysk napewno nie samsunga lepiej 2x Seagata 500GB lepiej miec 2 dyski z taka pojemnoscia niz jeden po czasie bedzie ci mulil jak bedziesz robic kilka rzeczy naraz i w RAIDA bym te dyski nie ładował bo jak ci padnie jeden to wszstkie dane nawet z tego dobrego dysku mówią ci do widzenia

obudowe to weź jakąś z I-BOX'a fajny wybór i doś tanie

monitor weź jakiś 22' GTS250 (ale GTS bierz 512mb) to nie jest jakaś hiper wydajna karta żeby grać może na rozdziałce 1600x1200

Jeśli chcesz wiedzieć więcesz napisz na PW a tak na marginesie ten spec czy ktoś z tego sklepu to aż takim specem nie jest

Edytowane przez Obi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

by Drake:

Tiaaa, ładne rady tu idą. Tak naprawdę, jedynie to co Keybord przedstawił jest warte kupienia. I to jest fakt, ja bym złożył coś podobnego, lub z I5-750. NIC innego, nie żaden I3, ludzie święci.

A zresztą, składajcie se, co chcecie. Rady od dziada pradziada który miał PIII 500 : x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mr Radar

Ale mi chodzi o ten konkretny zestaw :D Co podałem. Będzie hulał do grania np. w RP?:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ten Twój zestaw jest badziewny. Znacznie lepiej wyjdziesz na moim ewentualnie skoro już musisz brać tamten to chociaż zamień tą badziewną "obudowę i zasilacz" na:

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

Skoro chcesz ten komputer również do gry w radiach to dobrze byłoby się rozejrzeć za porządną kartą dźwiękową ale w tych się akurat nie orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mr Radar

A ta tutaj podana nie jest dobra? No ja chcę go mieć przede wszystkim do grania w radiach, ale i grania po godzinach w gry... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z zintegrowaną kartą dzwiękową :D

taka karta musi chyba mieć wzmocnienie mikrofonu stereo dla niego i własny procesor dźwięku, przynajmniej kiedyś tak coś wyczytałem

Edytowane przez Obi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak pisze Obi. Rozejrzyj się za jakimś asusem xonarem albo sound blasterem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mr Radar

Tak jemu podać? Asus xonar albo sound blast?

Dobra, zaproponuję mu to, co podawaliście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego idź na forum komputerowe, tam zamiast 3-4 jest 10-15 ludzi w temacie i zaproponują Ci na pewno najlepsze rozwiązanie

nie kwestionuje jakoś zestawów powyżej, prócz pierwszego ale tam na pewno większej ekipie uda się ustalić najlepszy zestaw. I dalej jestem zdania, że zasilacz za 200zł do takiego zestawu to kupa, coś tam pociągnie ale nie znasz dnia ani godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maite Radar

Odświeżam.

w2ogl.png

Co Wy na taki? Szybka odpowiedź - brać czy nie? :tancze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Omg znowu wyjeżdżasz z jakimś badziewiem. Mój zestaw masz nieco wyżej i go wybierz i masz świetny zestaw za dobrą kasę a to to tylko stracisz kasę i niebawem możesz mieć problemy bo ten zasilacz to tylko do kosza się nadaje, poza tym będzie strasznie głośny i części Ci się będą grzały bo ta obudowa to badziew i nie ma za bardzo możliwości wentylacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maite Radar

no a ziomek mówi, że ten twój to będzie 4kafle kosztował :tancze: za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O karwa, ale syf Ci wciskają, dziś składałem kompa... patrz

Procesor:Intel Core i5-760 770 zł

Płyta główna: DFI LAN PARTY DK P55-T3eH9 410 zł

RAM:OCZ 4GB DDR3 1600 Reaper Ultra CL6-6 Dual (2 x 2GB) KONIECZNIE LOW VOLTAGE! 500 zł

Karta graficzna: DO WYBORU

Zasilacz: OCZ 500W StealthXStream SLI 120mm OCZ500SXS 230 zł

Obudowa:

Dysk twardy: SAMSUNG HD103SJ seria F3 1TB 230 zł

Napęd optyczny: SAMSUNG SH-S223L LIGHTSCRIBE 22x SATA 80 zł

RAZEM ~ 2200

i każdy powie, że mój zestaw zgniecie Twój :tancze:

PS. Ten zasilacz... Logic... BRRRRR... to śmierć po roku - dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.