Skocz do zawartości
Gość Tival

Mikrofon dynamiczny - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem sobie ostatnio mikrofon dynamiczny Azusa DM-604 (Prosze sie tutaj nie wypowiadać bo wikeszość zapewne powie "trzeba było dołożyć i kupić Shure C-606")... posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Live!... Podłączam mikrofon poprzez przejściówkę do wejścia mikrofonowego... Buczenie/szum zero głosu... przy wzmocnieniu tylko mocniejsze buczenie....

Próbowałem podłączyć też pod Line In ale z tym samym skutkiem... co najciekawsze... gdy odpiłem mikrofon od kabla (przy mikrofonie) buczenie nie ustało... można powiedzieć że zostało na tym samym poziomie...

No i tutaj moje pytanie... co się może dziać i jak to naprawić by działało xD

A próbowałeś podłączać inny mikrofon? Taki zwykły do komputera, elektretowy? Być może na kablu jest gdzieś zwarcie. Jeśli kabel jest w porządku a buczenie i szum występuje przy obojętnie jakim mikrofonie tzn. jedno. Ktoś dał ładnie ognia na wejście karty i się popaliła. Częsty przypadek w kartach dźwiękowych.

zwykły mikrofon taki patykowy działa idealnie... kabel jest nowy mikrofon takrze... wątpie aby gdzieś było zwarcie...

Warto też dodać że jak dotkne kabla przy podpiecu do mikrofonu... to buczenie sie wzmaga...

Edytowane przez Tival

zwykły mikrofon taki patykowy działa idealnie... kabel jest nowy mikrofon takrze... wątpie aby gdzieś było zwarcie...

Warto też dodać że jak dotkne kabla przy podpiecu do mikrofonu... to buczenie sie wzmaga...

No tak, ale jak wiemy z doświadczenia nie wszystko co nowe musi być sprawne. Jeśli normalny mikrofon komputerowy działa tzn. że karta jest sprawna. Więc obstawiam na kabel, zwarcie albo brak dobrego styku z wejściem w mikrofonie bądź wyjściem karty dźwiękowej. Albo jeszcze psocić może przejściówka której używasz.

dobra znalazłem w szfie bardzo stare słuchawki na duży Jack... podłączyłem je pod przejściówke a puźniej do pc... nic nie ma... 0... nawet szumu... buczenia czy pierdu... (słuchawki są sprawne bo sprawdzałem na wieży (bez przejściówki)), dodam jeszcze że jak odłącze kabel mikrofonu od przejściówki a ona dalej bedzie w pc to buczenie ustaje...

kupić nową przejściówke ?? bo ta chyba jakaś tandetna jest co dostałem razem z mikrofonem (sprzedawca dodawał do kupna) tutaj macie fotke...

http://iv.pl/images/10848447697836682519.jpg

Edit: NA tej focie widać że Jacki mikrofonu i przejściówki są złote BŁĄD... to jakoś tak foto źle wyszło one są srebrne...

Edit2: Mam w pc 2 karty dzwiękowe... jedna do SoundBlaster Live o którym tutaj rozmawiamy... a druga to zintegrowana C-Media AC97... na obu to samo... na mikrofonie i na linein buczenie... cos musi byc zdymane xD tylko pytanie co...

Edytowane przez Tival

Z tego co piszesz, winny jest albo kabel albo mikrofon skoro karty dźwiękowe i przejściówka jest ok. Musisz teraz dojść czy kabel czy mic. Jak masz możliwość to spróbuj wymienić albo pożyczyć od kogoś inny, sprawny przewód i wtedy będzie jasne gdzie jest bubel.

ja narazie kupie przejściówke... bo słuchawki na niej nie działają a znajomek mówi że powinny działać minimum na MONO... a nie działają wogóle... kupie sobie taką pozłacaną... i wtedy zobaczymy... jak nie zadziała to musze obskoczyć jakiegos prezentera z RP w krakowie :brawa:

EDIT: Temat do zamknięcia, okazało się tak jak przypuszczałem... przejściówka była lewa... kupiłem nową i śmiga Epicko :impreza: szadnych szumow trzasków czy innych tego typu... i moge nawet powiedzieć że całkiem dobrze mnie słychac... nawet bez Mic Boost... tak wiec jeżeli ktoś będzie miał podobny problem... to polecam najpierw wymienić przejściówke... koszt nie za duzy bo ok 5zł (ja w Realu kupiłem)

edit by Hypnotic:

Ok w takim razie zamykam.

Edytowane przez Hypnotic

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...