Skocz do zawartości
Gość Majsterek

Wlasne radio (pytanie)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majsterek

Witam mam male pytanie, mam wlasne radio takie tylko dla kolegow przez winampa i shoutcasta i mam male pytanie czy da sie tak ustawic ze gdy bede chcial mowic przez mikrofon poprzez guzik np wcisne powiedzmy A i gdy trzymam bede mowil a gdy puszcze ten guzik to nie bede slychac mikrofonu? Czy wie moze ktos czy da sie gdzies takie cos ustawic? Badz tez dzialajace na tej zasadzie. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Ps.Chodzi mi o cos takiego jak jest w team speaku badz ventrillo.

Edytowane przez Majsterek

Gość Maite Radar

Ja powiem...

Masz w shoutcascie takich kilka zakładek: Main, Output, Encorder i Input.

Wciskasz 'Input', otwiera Ci się to, i tam jak spojrzysz w centrum, to znajdziesz taki guziczek !!

To tyle, nie ma prostszej czynności...

Gość Majsterek

Dobra dzieki to mam jeszcze 1 pytanie wtedy bo ja tam mialem wlasnie w Input ustawione winampa a jak zmienie to na Soundcart input to sie cos zmieni? Znaczy jak cos to mam wlaczone miksstereo.

Jeśli zmienisz z Winamp na Soundcard Input i masz załączony Stereo Mix to wtedy shoutcast będzie zbierał Ci wszystkie dźwięki odtwarzane w danej chwili poprzez kartę dźwiękową. Czyli oprócz muzyki z Winampa będą wtedy słyszalne po drugiej stronie u słuchaczy dźwięki systemowe, z komunikatorów, innych odtwarzaczy itd.

Gość Majsterek

Po dokladnym sprawdzeniu okazalo sie ze tak, jezeli nie klikne push to talk to i ak slychac mikrofon a jezeli go nacisne to wtedy tylko muzyka jest przyciszona a slychac tak jak wtedy, korzystam z sluchawek i mikrofonu wiec nei mam mozliwosci odstawic go na bok i to mi przeszkadza. Ma ktos moze jakis pomysl jak to inaczej ustawic ze gdy push to talk jest wylaczone to w ogole mikrofonu nie slychac?

W regulacji ODTWARZANIA swojej karty dźwiękowej, zaznaczam "odtwarzania" a nie "nagrywania" wycisz mikrofon do zera suwakiem. Ważne jest, żeby wyciszyć samym suwakiem a nie zaznaczać "ptaszka" przy wycisz. Wtedy mikrofon będzie aktywny tylko i wyłącznie gdy wciśniesz w Shoutcaście "Push To Talk" lub "Lock".