Skocz do zawartości
KrzysiekTGK

Problem Nadawanie linie in laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Użytkowników Forum

Mam problem z nadawaniem i nagrywaniem sygnałów w moim lakpu HP Compaq NC6400.

Otóż podłączyłem pod wejscie do mikrofonu kabelek od mego Tunera Radiowego aby nagrać piosenkę i poustawiałem wszystko zaznaczyłem Line-In i troche słyszę ale nie tak jak chcę.

W czym problem

Pozdrawiam

Nie bede oszukiwal ciebie siebie i innych laptopy szczerze nie nadaja sie zawsze jest jakis przester ale co do twojego problemu powiedz mi jaka masz tam karte dzwiekowa ... a i ps ja mam na lapku np taki problem ze moj wiatrak za glosno chodzi ^^ i kazdy lapek przesterowuje przez bieguny w kabelku nie pamietam jak sie to nazywa ale slychac tak jakby prad przechodzil jest na to sposob ponoc w zasilaczu trzeba cos tam wykrecic i cos zrobic wiem ze np w MAC'ach nie ma takich problemow a mozna maca kupic juz za 2.5tys pln sa wiele solidniejsze i stawia je sie wrazie w w 15min :) z klucza usb sa uzywane one w studiach nagran mialem przyjemnosc pracowac na nich w kilku studiach :)

Pozdrawiam

Że tuner jest dobry to wiem, tylko chodzi mi o to czy może nie jest za cicho ustawiona jego głośność. Na komputerze stacjonarnym jest inna karta dźwiękowa, a każda ma inne parametry. Na jednej może być ok, a drugiej trzeba będzie dostarczyć więcej mocy. Może masz za cicho wejście Line-In? Jak wysoko masz suwak do wejścia liniowego?

Suwak linein mam ustawiony na fulla, a muzykę ledwie z niego słychać. Tuner nie ma regulacji głośności.

Czyli będzie problem. Hm a czy te wejście Line-In ma może podbicie/wzmocnienie, popularny Boost? W ustawieniach zaawansowanych powinna być do zaznaczenia taka opcja. Być może to rozwiąże problem. Jeśli nie ma takiego czegoś to raczej już nic więcej z tej karty nie wyciśniemy.

Jeśli masz wszystko ustawione tak jak na screenie a rejestrowany dźwięk nadal jest za cichy to nie pozostaje nic innego jak zmiana karty dźwiękowej. Widocznie ta którą teraz posiadasz (z tego co widzę nie najlepsza jakaś) nie potrafi wzmocnić na tyle ile potrzeba sygnału z wejścia liniowego.

A czy karta taka oto link:

1. http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-z-systemem-5-1-usb-warszawa-i1251865106.html

2. http://allegro.pl/sound-blaster-play-zew-usb-wawa-i1241566540.html

Będzie chodziła i nagrywała?? Czy tez trzeba szukać innej

Edytowane przez djcj007