Skocz do zawartości
Gość lubiszT0

Amator w mixowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe RP.

Mam kilka pytań, najpierw jednak napiszę o co mi chodzi...

Gram w pewnym radyjku internetowym, jestem tam DJ. Jednak jesteśmy amatorami i puszczamy nutę z winapa poprzez shoutcast. Chciałbym zrobić krok do przodu i nauczyć się parę rzeczy, mianowicie:

-chciałbym robić przejścia z jednego utworu na drugi (mixowanie się chyba to nazywa), poprostu jeden się kończy (przeważnie jest to jakieś 30s jednego i tego samego basu) i w tym momęcie chciałbym aby kolejny utwór się włączał, a ten pierwszy stopniowo wyciszał.

-jeśli mówię coś przez mic, to muszę zmienić opcje w shoutcas, i wtedy muzyka wycisza się prawie do 0, a chciałbym aby była wyciszona np o 50% tak jak wy to robicie w RP ;)

-wiem, że trzeba mieć jakiś specjalny program, więc polećcie mi jakiś, najlepiej w języku polskim i łatwy w obsłudze.

Pozdrawiam :)

I pytasz o takie rzeczy i już jesteś DJ? Jak wyżej - dłuuuga droga przed Tobą. Traktor bądź Virtual Dj, tutoriale na youtubie, frazy, obsługa shoutcasta. Jak już ogarniesz i będzie Ci się to podobać to pomyśl o mikserze albo już wraz z cdkami. I dopiero wtedy jak już wszystko ogarniesz będziesz mógł się nazwać Djem.

Jak was razi tak to zsłowo DJ to napiszę, że poprostu gram tam ;).

Mam już virtual DJ i umiem robić przejścia (może nie płynnie, ale umiem). Jednak nadal musze grać przez winapa bo nie umiem ustawić tak by leciała muzyka z VDJ. Ustawiłem w input soundcart input, ale wtedy na radyiku muzyka leci strasznie cicho. Jak zrobić tak by leciała z VDJ tak samo jak z winapa?

W Shoutcaście w ostatniej zakładce "Input" kliknij w "Open Mixer". Otworzy Ci się regulacja głośności Twojej karty dźwiękowej. W oknie z regulacją nagrywania będziesz miał suwak Stereo Mix/What U Hear/Główny rejestrator - będzie pod którąś z tych nazw. Włącz muzykę w VDJ'u i obserwuj słupki wysterowania sygnału w Shoutcaście. Podgłaśniaj ten suwak do momentu aż słupki będą podchodzić do -1 dB, maksymalnie momentami do 0 dB.

"Regulacja nagrywania" - tym suwakiem się pobaw. Podejrzewam, że on odpowiada u Ciebie za regulację głośności nagrywania skoro reszta jest nieaktywna. Jeśli to nic nie pomoże spróbuj podgłośnić Mastera w VDj'u, Gainy przy deckach albo po prostu głośność główną w regulacji odtwarzania karty dźwiękowej.

Jak zmiejszam to szelesci muzyka, ale za to glosniej jest. ale tych szelestow i piskow nie da sie sluchac...

Czytałem jakiś poradnik dotyczący shoutcasta i tam koleś piszę, że właśnie w tym miks stereo musi być ustawione na 2 paski od dołu... Ale ja mam go nieaktywnego tak jak na zdj. Jak go uaktywnić?

Jedna osoba mi pisała, żebym łączył się poprzez VDJ, ale gdy próbowałem to wyskoczył mi jakiś error, mimo, że dobrze wpisywałem wszystkie dane, czy łączenie poprzez VDJ jest możliwe?

Edytowane przez lubiszT0