Skocz do zawartości
Gość MaxCame

[PILNE] Zwykły mixer pod komputer...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc. Zbliża mi się w szkle dyskoteka szkolna, program VDJ można powiedzieć opanowałem do tego stopnia iż robię płynne przejścia. Jednak aby zwiększyć moje powodzenie w poprowadzeniu czwartkowej dyskoteki szkolnej chciałbym podpiąć mixer szkolny do komputera stacjonarnego, na którym będę miał zainstalowanego VDJ. Matt Farell ( http://forum.radioparty.pl/topic/25699-jak-podpiac-mikser-do-komputera-aby-wspolpracowal-z-vdj/ ) już pisał taki poradnik, otóż przeczytałem ten poradnik ale fotografie wygasnęły. Prosiłbym o jeszcze raz wyjaśnienie tego, jak to zrobić, liczy się czas ponieważ muszę jeszcze kable zakupić ;)

Na początek, mam rozumieć, że w tym komputerze masz kartę dźwiękową minimum 4 kanałową?

W tym poradniku masz praktycznie wszystko opisane. Tak wyglądają kable które będą Ci potrzebne. 2 takie kable: http://allegro.pl/kabel-maly-jack-2xrca-5m-podl-pc-do-wiezy-i1290809753.html

Tymi kablami łączysz wyjścia karty dźwiękowej z kanałami w mikserze. Czyli zielone wyjście z jednym kanałem w mikserze, czarne wyjście z drugim, innym kanałem.

No i oczywiście wyjście Master w mikserze łączysz ze wzmacniaczem/końcówka mocy - w zależności co tam macie w szkole.

Następnie w VDJ'u w ustawieniach dźwięku (Sound Setup) ustawiasz Inputs na None, Outputs ustawiasz na External Mixer, Sound Cards na 4.1

Output Channels: ustawiasz pierwsze z góry czyli przednie wyjście (zielone) - lewy deck, tylne (czarne) wyjście - prawy deck.

I to byłoby na tyle :)

Dzięki Ci za te cenne informacje, przynajmniej wiem co jutro kupić ;)

W szkole w komputerze mamy nawet 6 wejść więc spoko.

Zastanawia mnie jeszcze jedno: "No i oczywiście wyjście Master w mikserze łączysz ze wzmacniaczem/końcówka mocy - w zależności co tam macie w szkole."

Czyli głównie chodzi o to aby mixer był podłączony do jakiegoś drugiego urządzenia, które nagłaśnia głośniki, nie? (Wiem, że coś takiego jest, i to już jest podłączone)

Z góry Ci dziękuję.

*PS: pewnie uważasz mnie za debila, skoro nie wiem o co chodzi, po prostu chcę się czegoś nauczyć, bo ogromnie mnie w tym kierunku ciągnie a nie miałem jeszcze styczności ze sprzętem ;-)

Edytowane przez MaxCame

Zastanawia mnie jeszcze jedno: "No i oczywiście wyjście Master w mikserze łączysz ze wzmacniaczem/końcówka mocy - w zależności co tam macie w szkole."

Czyli głównie chodzi o to aby mixer był podłączony do jakiegoś drugiego urządzenia, które nagłaśnia głośniki, nie? (Wiem, że coś takiego jest, i to już jest podłączone)

Tak, dokładnie chodzi o to :)

*PS: pewnie uważasz mnie za debila, skoro nie wiem o co chodzi, po prostu chcę się czegoś nauczyć, bo ogromnie mnie w tym kierunku ciągnie a nie miałem jeszcze styczności ze sprzętem ;-)

Wcale tak nie uważam ;) Właśnie w tym celu istnieje taki dział aby się pytać jeśli czegoś nie wiemy :)

Ok, czyli wychodzi na to, że muszę tylko zakupić te dwa kabelki, podłączyć tak jak mówisz i wszystko będzie śmigać.

Jeszcze jedno pytanie, bardzo cenne. Jak zrobić abym mógł na słuchawkach podsłuchiwać muzykę z kanału 2, kiedy z kanału 1 będzie na głośnikach leciała muzyka?

Ok, czyli wychodzi na to, że muszę tylko zakupić te dwa kabelki, podłączyć tak jak mówisz i wszystko będzie śmigać.

Jeszcze jedno pytanie, bardzo cenne. Jak zrobić abym mógł na słuchawkach podsłuchiwać muzykę z kanału 2, kiedy z kanału 1 będzie na głośnikach leciała muzyka?

Tak, kup kabelki, podłącz i skonfiguruj tak jak pisałem. Co do Twojego pytania. Powiedz mi jaki macie ten mikser? Ma on opcje odsłuchu? Jeśli masz to normalnie przełączasz na odsłuch kanału drugiego i tyle. To jest mikser bardziej studyjny czy dj'ski?

bardziej studyjny.

I tak... jeśli okaże się, że czarne wyjście nie będzie działać do mogę podłączyć do innego, byle by zmienić opcję gniazda na głośniki tylne, bo zielone to mają być przednie, tak ? I winnych tematach widziałem, że musi być zaznaczona opcja głośników kwadrofonicznych, czy to też muszę zrobić na komputerze w szkole?

Edytowane przez MaxCame

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...