Skocz do zawartości
Gość Deft

Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpiąłem wszystko tak jak kolega na forum mi podpowiedział

Więc tak. Na początek musisz ustawić sobie program przez który chcesz grać ponieważ musisz wiedzieć z którego wyjścia w karcie dźwiękowej wychodzi który kanał/deck oraz ustawić kartę dźwiękową na tryb 4.1. No i np. jak pierwszy deck wychodzi Ci na zielone wyjście (jest to wyjście front czyli wyjście na głośniki przednie) w karcie to wpinasz w zielone jeden koniec kabla czyli małego jacka, a drugi koniec czyli chincze do wejść Line1 które są w ramce CH1 Input w mikserze - pamiętaj podłączaj kolorami żeby było zachowane poprawne stereo. Drugi deck będzie wychodził na wyjście głośników tylnych. I teraz nie wiem na 100% które to u Ciebie wyjście, ale podejrzewam, że pomarańczowe. Więc analogicznie jak wyżej wpinasz do niego małego jacka a chincze do Line2 w ramce CH2 Input w mikserze. I tym sposobem masz już podłączone obydwa kanały. Teraz jeśli chcesz nagrywać to co grasz musisz połączyć mikser z wejściem Line In w kompie czyli wejściem niebieskim. Podłączasz małego jacka do niebieskiego wejścia w karcie dźwiękowej a chincze wpinasz do Master w mikserze. W mikserze przy kanałach masz na górze takie przełączniki - mają być one ustawione w pozycji odpowiednio Line1 i Line2 - nie na Phono ponieważ chincze masz wpięte do wejść Line. W tej chwili masz już podłączone wszystko co trzeba. W kompie w regulacji nagrywania włączasz opcję Line In i od tej chwili wszystko co wychodzi z miksera jest rejestrowane przez kartę dźwiękową. Nie zapomnij wysterować wszystkiego odpowiednio abyś nie miał przesterów. W mikserze masz potencjometr master który służy do regulacji wzmocnienia wyjścia a w ustawieniach karty dźwiękowej suwak Line In którym regulujesz wzmocnienie wejścia. Jeśli wszystko poprawnie skonfigurujesz w kompie to bez problemu powinno śmigać.

ale jest pewien problem wszystko co wychodzi z vdj <piosenki> jest na jednym kanale .. a mam dobrze podpięte ! Może mi ktoś pomóc?