Skocz do zawartości
Gość maciorex19

Mikrofon problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciorex19

Mam taki problem ze jak gram w VDJ i mowie przez mikrofon (sciszajac muzyke shoutcastem) slychac mnei tylko w jednym glosniku. czy to jest wina mikrofonu albo karty dzwiekowej czy poprostu cos zle ustawilem? prosze o pomoc niedlugo ma mi przyjsc Creative SB 7.1 Live czy to cos pomoze jak ja zamontuje bo teraz mam zintegrowana karte. a i zapomnialem dodac mikrofon mam Shure c606. Prosze o pomoc

Gość DJ Fresh

Jakie masz głośniki?

Jeśli 2.1 to sprawdź w ustawianiach karty dźwiękowej, czy masz na pewno zaznaczoną opcję "2 CH".

Jeśli 5.1 to sprawdź czy jest zaznaczona opcja "6 CH".

Najczęstszym problemem tego są też źle podłączone kabelki, przypomnijmy więc:

- Kabel zielony odpowiada za głośniki przednie

- Kabel czarny odpowiada za głośniki z tyłu

- Trzeci kabel (są różne kolory, ja mam w Creative pomarańczowy), odpowiada za subwoofer.

W moich oczach to nie może być wina Shoutcast, ale przeinstalować zawsze można spróbować.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Gość maciorex19

glosniki to ja mam normalne zwykle do kompa zadnych wynalazkow :) tylko wszystko podpiete na stara karte (bo nowej jeszcze nie mam) na 3 kanalowa zintegrowana w zielone podlaczone glosniki w niebieskie sluchawki i w rozowe mikrofon. w ustawieniach mam 4CH zeby mi odsluch dzialal na zintegorwanej w VDJ

Gość DJ Fresh

Więc problemem jest karta dźwiękowa. W wielu wątkach na forum był poruszany temat, że aby zrobić coś "fajnego" na komputerze, powinieneś mieć kartę przynajmniej 4 kanałową, a polecam ci śmiało 6 kanałową, więcej zabawy. Możesz jeszcze popróbować w ustawieniach systemowych, jak masz ustawiony balans głośników... w ten sposób się bawić.