Skocz do zawartości
Gość Kubik94

Ustawienie Tempa na cdj 100s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kubik94

Witam, mam mały problem a mianowicie problem dotyczy wyrównania tempa na cdj 100s, potrzebuje jakiś porad jak tego dokonać w jak najlepszy sposób, trafić w bit to dla mnie nie problem ale zaraz utwory się rozjeżdzają bo tempo nuty A wynosi np. 130bmp a tempo nuty B wynosi 135bmp. Także może ktoś z was ma jakąś poradę dla mnie żeby jak najszybciej i w najlepszy sposób zsynchronizować tempo

Edytowane przez Kubik94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uważnie słuchać i ustawiać na słuch.

sprawdzać czy utwory lecą równo, jeśli nie, to ten który ma wejść przyspieszasz/zwalniasz i słuchasz czy już lepiej. (zmienia się oczywiście pitch'em)

na początku może się to wydawać ciężkie do zrobienia ale potem dochodzi się do wprawy :)

a do tego wszystkiego służy oczywiście odsłuch na słuchawkach :P

a bardziej konkretnych porad to nie wiem czy się doczekasz bo reguły na to nie ma :)

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość GArgus

Ja również niedawno miałem z tym tak wielkie problemy, spróbuj po prostu crossfader postawić na środku, słuchawki odłóż na bok, i włącz 2 piosenki na głośniki, i wtedy próbuj dopasować do siebie 2 utwory. Kiedy zacznie Ci w miarę dobrze wychodzić nałóż słuchawki i do dzieła.

Pozdrawiam. (niedawno sam zaczynałem i dostałem taką poradę, bardzo sobie chwalę ten sposób)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Club

No akurat przeglądałem i też mi się to przydało ja też pozdrawiam :D

edit by Hypnotic:

No to cieszy mnie ta informacja. Tylko nie jest ona nikomu do szczęścia potrzebna. Więc swoimi postami wnoś coś do tematu albo nie pisz ich wcale.

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz też sobie pomagać patrząc na procenty, o ile przyśpieszony/zwolniony jest track. Różnica 1 bpm to ~ 0,7/08 %. Znając bpm swoich utworów można w ten sposób bardzo łatwo tempo znaleźć. Chociaż tak na prawdę nic nie zastąpi własnego słuchu ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej obie nuty na sluchawki i puszczaj sobie przez cue jedna dopasowując tempo. ja tak robię i git majonez :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kubik94

Wielkie dzięki przydało się ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi