Skocz do zawartości
Gość Takkeshy

Sprzęt dla DJ (miksery,gramofony,sluchawki...etc)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Takkeshy

Witam temat zalozylem (za rada Domina) by rozpoczak ogolna polemike nad dj-owskim wyposazeniem (tak jak w temacie). Na czym gracie? Jaki sprzet zdobyl wasza aprobate, co odradzacie? Rady dla mniej doswiadczonych dji itp.

Osobiscie mam zamiar kupic sluchawki i nie chcialbym wyrzucic pieniedzy w bloto wiec goroca prosze o propozycje.

U mnie w domku stoi sobie sprzet na poleczce taki :D

2x Gramofony | Reloop RP-4000 M3D

1x Mikser | Numark DM 1050

1x Sluchaweczki | Sennheiser HD 202

i wlasnie jesli chodzi o sluchaweczki to polecam ci te sa to bardzo dobre sluchawki wyoskiej klasy za naprawde smieszna cene bo ja dalem za nie 120 zl a firma pierwsza klasa :D Polecam

Gość Takkeshy
pytanie brzmi do czego glownie i przedewszystkim beda ci te sluchawki sluzyly ?

Tak jak w temacie - do djowania. Jestem jeszcze amatorem ale na imprezie czy gdzie z moim udzialem bylyby mi potrzebne bo moje poprzednie szlag trafil bo byli niskiej klasy

Jezeli chodzi o djke to polecam:

Sennheiser HD25

kosztuja okolo 650-700 zl ale naprawde sa warte kazdej zlotowki, nie znam osoby ktora by na nie nazekala, sa bardzo lekkie a zarazem trwale, odcinaja dja od srodowiska zewnetrznego, praktycznie wszystko w nich uslyszysz bez najmniejszego problemu.

Natomiast jezeli chodzi o studio domowe czy tez inne, plan filmowy lub cos z tym zwiazane to polecam:

AKG Acoustics k271 Studio

Sam je mam u siebie w swoim studiu domowym i nie wyobrazam sobie pracy na innych, kosztuja okolo 500-600 zl, same dopasowuja sie do ksztaltu glowy, maja system wiciszania gdy je zdejmujesz z glowy, sa trwale, maja wymienny kabel, graja czysto i zarazem liniowo, co jest najwazniejsze w studiu i na planie. Rownie dobrze odcinaja od otoczenia, nie zamienil bym ich na zadne inne i naprawde nie zaluje pieniedzy wydanych na nie.

Casperku ales wywalil ceny heheh chlopak amatro a ty sypiesz :D

Ja ci polecam te ktore napisalem wyzej wystarczaja w zupelnosci za tak mala cene masz sluchawki dobrej klasy mozna powiedziec ze uniwersalne do domu pasuja na max do tego by cos produkowac lub pograc :D

a jesli chodzi juz o gorna polke ta drozsza polecam SONY MDR 700 jak dla mnie najlepsze sluchaweczki do grania :lol:

Wiesz Dominku rownie dobrze mozna sobie kupic Philipsy jakies za 50zl ale po co ? zaraz sie rozpadna, albo nie beda spelniac oczekiwan i znowu bedzie trzeba wydac na nowo kase. Ja wychodze z zalozenia ze lepiej wydac raz a pozadnie i nie zalowac wydanej kasy, dlatego polecam akurat te sluchawki a nie inne, a juz naprawde sporo modeli mialem okazje testowac :D Pozdrowki

jak nie masz kasy to numarki hf 125 sa dobre a kosztuja 50 zl a sa lepsze od niektrorych drozszych

domin te gramki to do klubu chyba troche slabe ?? bardziej do chaty??

sa to gramofony jak najbardziej do klubu :D w niejednym je spotkasz proponuje porownac parametry Technicsa 1210 Mk2 i wlasnie tego reloopa sa niemal identyczne :lol: tylko Technics to Technics 3ba tysiaka dolozyc :D a tu jeden kupisz za 1000zl

Gość redaktor
ziomus tutaj masz stronke i sobie poszukaj

http://www.djshop.pl/dj/sklep/

:D

to jest reklama jak na moj gust a reklamy sa platne

a co do Takkeshy

numarki na poczatek dodbre i tanie a sprzecik co domin napisal chyba taniej nic dobrego nie kupisz

Gość Takkeshy

sa jakies znaczne roznice techniczne/jakosciowe pomiedzy Sennheiser HD 202, a numarki hf 125 bo jezeli to ta sama klasa to po co przeplacac. Kolejne pytanie Sennheiser HD 205 to nowszy model Sennheiser HD 202 i czy lepszy? bo tez ma rozsadna cene 180-200zl.

A ja mam takie pytanie jaka jest roznica pomiedzy gramofonami a cd playerami w sensie finansowym ? Do gramofonow trzeba kupowac te igly (systemy) no i vinyle z tego co mi wiadomo a to troche kosztuje a na cd playerach wystarczy wypalic plytke z kawalkami z kompa i mozna grac?

Bo zastanawiam sie co bym chcial wybrac, kupic kiedy uzbieram odpowiednia sume czy gramofony czy tez cd playery?

A ja mam takie pytanie jaka jest roznica pomiedzy gramofonami a cd playerami w sensie finansowym ? Do gramofonow trzeba kupowac te igly (systemy) no i vinyle z tego co mi wiadomo a to troche kosztuje a na cd playerach wystarczy wypalic plytke z kawalkami z kompa i mozna grac?

Bo zastanawiam sie co bym chcial wybrac, kupic kiedy uzbieram odpowiednia sume czy gramofony czy tez cd playery?

na to pytanie musisz sobie sam odpowiedziec...co Cie bardziej kreci

winyle kosztują 30 / 35 zł (jak sie dobrze poorietujesz) uzywane jeszcze taniej czasem.

legalny mp3 np z beatporta kosztuje ok 5 zł

jedni kochają winyle i mimo tego ze sa ciezkie, duze i nieporeczne w transporcie beda ich uzywac. Inni wolą wygode i nowoczesnosc i wybiorą cd. Jeszcze inni chcą się wyrozniac i byc kreatywnymi i wybiorą abletona ;]

ps: zaden CD nie da Ci tego niesamowitego brzmienia co płyta winylowa

Gość Takkeshy

winyle kosztują 30 / 35 zł (jak sie dobrze poorietujesz) uzywane jeszcze taniej czasem.

jedni kochają winyle i mimo tego ze sa ciezkie, duze i nieporeczne w transporcie beda ich uzywac. Inni wolą wygode i nowoczesnosc i wybiorą cd. Jeszcze inni chcą się wyrozniac i byc kreatywnymi i wybiorą abletona ;]

No wlasnie...czy procz tego "czegos" nie ma roznic pomiedzy vinylami a cd?

Co sadzicie o combie pc+program+mikser czy na poczatek to dobre rozwiazanie i czy w ogole ma sens?

No wlasnie...czy procz tego "czegos" nie ma roznic pomiedzy vinylami a cd?

Co sadzicie o combie pc+program+mikser czy na poczatek to dobre rozwiazanie i czy w ogole ma sens?

Co do grania to chyba o wiele latwiej jest grac z cd playerow chodzi mi o beatmatching poniewaz mozna zloopowac kawalek i w wiekszosci masz wyswietlona ilosc bpm na ktora chyba i tak profesjonalny dj nie patrzy :D ale nie gralem ani na tym ani na tym wiec moje zdanie jest mniej wazne niech sie wypowiedza osoby, ktore graly na tym i na tym np Domin.

A co do twojego comba to chyba tak samo zaczne, bo na co mi 1 gramofon ktorego nie moge uzyc ? Potem sie dokupi gramofony i mozna skonczyc z graniem na kompie ;)

Gość Takkeshy
A co do twojego comba to chyba tak samo zaczne, bo na co mi 1 gramofon ktorego nie moge uzyc ? Potem sie dokupi gramofony i mozna skonczyc z graniem na kompie :D

Na razie nie mam ani miksera i gramofonkow - bo te na drzewach nie rosna ;) pytam sie o zdanie innych bo czytalem ze paru gostkow z forum tak robi

Gość redaktor

temat gramce vs playery chyba nie znajdzie jednej dobrej odpowiedzi to ybor indywidualny chyba :D

mnie ciekawi o co chodzi z tymi mp3 za 5zl??

i jaki player do malego klubu ale nie do dogrywanie seta tylko do grania

axis 9 wystatrczy ? ( tylko w jakiejs przystepnej cenie bo na pionerea ciezko )

hmm w tych czasach grac z CD potrafi brzydko mowiac kady lamuch bo wszystko pisze wystarczy dobrze wejsc w fraze a bpm sam sie wyswietla a czarne placki wykazuja czego naprawde jestes wart i jak z twoim sluchem granie na imprezie z placka to prestiz calkiem inaczej na ciebie patrza i smieszy mnie jak ktos mowi ze winyl to przezytek i teraz wchodza cd ;| no to jesli isc z biegiem czasu to dj nie bedize potrzebny bo postawimy maszyne ktora bedzie robic wszystko za nas ... a gdzie przyjemnosc z grania ... zabawa - WINYL TO WINYL i nigdy nie zginie bedzie dlugo wieczny i prestizowy ...

co do roznicy grania mysle ze czesciowo juz odpowiedzialem wyzej , jesli masz sluch wyczujesz gramofon poznasz zasade grania to bedziesz gral a kazdy set bedzie czynil cie lepszym to 3ba poprostu czuc miec dar i kochac to

Gość Takkeshy
hmm w tych czasach grac z CD potrafi brzydko mowiac kady lamuch bo wszystko pisze wystarczy dobrze wejsc w fraze a bpm sam sie wyswietla a czarne placki wykazuja czego naprawde jestes wart i jak z twoim sluchem granie na imprezie z placka to prestiz calkiem inaczej na ciebie patrza i smieszy mnie jak ktos mowi ze winyl to przezytek i teraz wchodza cd ;| no to jesli isc z biegiem czasu to dj nie bedize potrzebny bo postawimy maszyne ktora bedzie robic wszystko za nas ... a gdzie przyjemnosc z grania ... zabawa - WINYL TO WINYL i nigdy nie zginie bedzie dlugo wieczny i prestizowy ...

co do roznicy grania mysle ze czesciowo juz odpowiedzialem wyzej , jesli masz sluch wyczujesz gramofon poznasz zasade grania to bedziesz gral a kazdy set bedzie czynil cie lepszym to 3ba poprostu czuc miec dar i kochac to

Reasumujac - placki sa dla pr0 :D cd playery dla noobkow

Gość redaktor

jaka jest roznica cenowa miedzy vinylami a cd

a i jak gram z tych mp3 ( beatport) to jak mam udowdnic ze sa legalne ??

pytam sie o cene bo vinyle sa lepsze ale na poczatku wybiera sie wersje ekonomiczne ( oczywiscie legalne )

moj sprzet wyglada tak:

mixer dj 800

2x cd playery ( na gramofony brakuje kasy ale vinyle sa drogie wiec nie potrzebne mi gramki)

sluchaweczki Sennheiser (identyczne jak Domin naprawde polecam nie drogie I klasa jak wspomniano)

mikrofon dynamiczny estradowy

tyle ;]]

Przeczytałem wszystkie Wasze posty i powiem tak ..

wiadome jest przynajmniej dla mnie, że Dj który gra na vinylach na prestiż sam w sobie .. :D, ale do tego co powiedział Domin ... o umiejętności, że każdy może umieć na cd'kach ... to raczej się nie zgodze ... bo niektorzy dj'e , a raczej prezenterzy nie potrafią dobrze dopierać kawałków ... a co dopiero z ich połączeniem...

Co do sprzętu ja tam chciałbym mieć playery, a starzy niestety nie chcą zainwestować w tą przyszłość ... a z vinylami to troche inaczej by było ... bo bym musiał sobie załatwić troszkę "czarnego złota" w tym wypadku wiadomo czego :D ... bo mam kumpli którzy są raczej dj'ami a'la DjDecks :), ale można też kompinować, na aukcjach szukać, istnieją też przecież lombardy :D naprawdę można znaleźć tam wiele ciekawych rzeczy .. :D ... po co nam coś nowego na początek ;) ....

Na początek wystarczy cokolwiek :D trzeba po poprostu chcieć :D