Skocz do zawartości
Gość Rbk.

Radio - dwa małe pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar pograć na jednym radiu, ale mam problem jak podłączyć się pod mikser - to wiem, ale jakiego programu użyć, żeby podłączyć się pod radio z mikserem i do tego jeszcze tak, bym mógł nawijać na mikrofonie.

Proszę o jak najszybszą pomoc. :)

Edytowane przez Rbk.

Gość DJ Fresh

Napiszę Ci jak ja mam to podłączone. Mianowicie...

Ja gram z Virtual DJ, w ustawianiach tego programu mam, że Przednie wyjście z karty dźwiękowej(zielone) będzie wysyłało sygnał z DECK A.. A tylne wyjście z karty dźwiękowej(czarne) będzie wysyłało sygnał z DECK B.

Teraz kwestia podłączenia mixera pod komputer...

Wiadmo, ze podłączamy to kabelkami chinch - jack (wiem, ze pisałeś, że już masz podłączone ale napiszę Ci wszystko).

Więc z Kanału 1 ciągniemy kabel do gniazda zielonego w karcie dźwiękowej, a z knału 2 ciągniemy kabel do gniazda czarnego.

Z wyjścia Master, w mixerze, ciągniemy kabel do gniazda Line-In w kracie dźwiękowej. Warto dodać, że jeżeli chciałbyś słyszeć to co grasz, to do gniazda Booth podłączasz swoje głośniki. I teraz tak, w ustawieniach w Windows musisz włączyć gniazdo Line-In i ustawić jego głośność tak na ok. 60. Następnie w SHOUTcast Winamp, zaznaczasz najważniejszą opcję, czyli pobieranie dźwięku z karty dźwiękowej. Wszystko będzie Ci śmigać tak jak mi, niezależnie od tego jaki masz system, Vista, Win7, XP...

Pamiętaj, aby nie przesadzić z suwakiem "Master" ponieważ to od niego zależy sygnał wysyłąnego dźwięku na Twój komputer.

Napiszę Ci jak ja mam to podłączone. Mianowicie...

Ja gram z Virtual DJ, w ustawianiach tego programu mam, że Przednie wyjście z karty dźwiękowej(zielone) będzie wysyłało sygnał z DECK A.. A tylne wyjście z karty dźwiękowej(czarne) będzie wysyłało sygnał z DECK B.

Teraz kwestia podłączenia mixera pod komputer...

Wiadmo, ze podłączamy to kabelkami chinch - jack (wiem, ze pisałeś, że już masz podłączone ale napiszę Ci wszystko).

Więc z Kanału 1 ciągniemy kabel do gniazda zielonego w karcie dźwiękowej, a z knału 2 ciągniemy kabel do gniazda czarnego.

Z wyjścia Master, w mixerze, ciągniemy kabel do gniazda Line-In w kracie dźwiękowej. Warto dodać, że jeżeli chciałbyś słyszeć to co grasz, to do gniazda Booth podłączasz swoje głośniki. I teraz tak, w ustawieniach w Windows musisz włączyć gniazdo Line-In i ustawić jego głośność tak na ok. 60. Następnie w SHOUTcast Winamp, zaznaczasz najważniejszą opcję, czyli pobieranie dźwięku z karty dźwiękowej. Wszystko będzie Ci śmigać tak jak mi, niezależnie od tego jaki masz system, Vista, Win7, XP...

Pamiętaj, aby nie przesadzić z suwakiem "Master" ponieważ to od niego zależy sygnał wysyłąnego dźwięku na Twój komputer.

Dzięki za pomoc, lecz ja rozwiązałem to inaczej - mianowicie wyszedłem z 2 wyjść jack pod mixer (decki), głośniki pod MASTER, a z wyjścia do nagrywania (w mikserze) podpiąłem się pod laptop i z laptopa do radyjka. Śmiga bardzo dobrze. :)

No i następny problem, jak grałem z kompa + laptop wszystko było cacy. Lecz teraz jestem zmuszony grać z 2 laptopów.

Robię wszystko tak jak na tym filmiku: http://forum.radioparty.pl/topic/14348-jak-dobrze-ustawic-shoutcasta/page__st__90

Ale mam problem, na lapie jest vista i gdy klikam "Open Mixer" nic się nie otwiera, na "XP" wszystko było cacy, a tutaj nie. Wie ktoś jak temu zaradzić?