Skocz do zawartości
Gość mst

Mikrofon problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy w dobry temacie piszę ale mam problem. Jakiś tydzień temu zmieniłem program z traktor dj studio 3 na virtual dj. Wtedy się bawiłem w opcjach jak skonfigurować odsłuch. W końcu się udało lecz radość nie trwała długo. Wszedłem na team speak (program do rozmów etc) i chciałem sobie porozmawiać z kolegami, ale zdziwiłem się że mikrofon jakoś mi nie działa. Myślę że to może być moja wina z tego powodu że przy konfiguracji odsłuchu dużo przestawiałem opcji w panelu sterowania. Szukałem na google u mówili żeby zaznaczyć tam takie.... Zrobiłem wszystko i nadal nie działa. Nie mam karty dźwiękowej tylko zintegrowaną. Tutaj screen jak mam mikrofon skonfigurowany:

http://img600.imageshack.us/img600/1141/sdsadada.png

Proszę się nie sugerować że w tej górnej tabeli mikrofon jest wyciszony bo na necie mówili żeby domyślnie był wyciszony. A i tak jak od kliknę wycisz to nie działa

Gość Venique

Nie wiem czy o to będzie chodzić, ale weź w mixerze systemowym właściwości(to okienko co masz na SS), zaznacz Nagrywanie i nacisnij OK. Zobacz jak tam Micro, tam nie powinien być wyciszony. A tak w ogóle to sprawdź w rejestratorze dźwięku lub audacity czy nagrywa tam dźwięk z Twojego Micro, jak tak to znaczy, że prawdopodobnie coś w opcjach TS'a musisz szukać : >

Mikrofon w regulacji odtwarzania nie może być wyciszony poprzez zaznaczenie "ptaszka" przy wycisz- to po pierwsze. Ma być po prostu suwakiem wyciszony do dołu, ale nie może być wyciszony poprzez zaznaczenie wycisz. Po drugie jeśli mówisz, że jak odznaczysz wycisz to mic też nie działa to znaczy, że problem będzie leżał po stronie programu przez który rozmawiasz. To, że zmieniłeś program i ustawiałeś odsłuch nie ma żadnego znaczenia i wpływu na działanie mikrofonu.

Program nie jest do "dupy" bo w żadnym programie/grze mi nie działa. Nawet jak Pan mówił żebym odznaczył ptaszkiem wycisz. Przesunąłem suwak na sam dół i ciągle. Coraz bardziej przekonuję mnie myśl że, mikrofon może być rąbnięty po prostu. Ale to jest też trochę dla mnie nie realne bo mikrofon ani był odłączany ani ruszany itp. A nie raz jak jestem na team speaku i w windowsie pokazał się alert to słyszę echo jak by mikrofon to usłyszał. To mnie kompletnie dezorientuje. Jestem zmuszony chyba dzisiaj iść do kolegi sprawdzić mikrofon u niego. Dzięki za starania pomocy.