Skocz do zawartości
Gość Music Man

[Tutorial] Odsłuch na karcie 2.1 (Realtek AC 97)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Music Man

[Tutorial] Odsłuch na karcie 2.1 (Realtek AC 97)

Tak jak powyżej w moim PC posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową (2.1) Realtek AC 97 - postaram się wam wytłumaczyć jak można ustawić odsłuch w programie TRAKTOR DJ (na takim gram, nie wiem jak na VDJ itp). Ok to zaczynamy:

1. 3 wyjścia na karcie:

a) Różowe - mikrofon

b) Zielone - głośniki

c) Niebieskie - słuchawki

Tak podpinamy wszystko do naszej karty

2. Wchodzimy w ustawienia karty dźwiękowej (Sound Effect - powinno byc na tym pasku co gg : P)

a) Wchodzimy w Speaker Configuration i zaznaczamy 4 channel mode for 4 speaker output

b) Jeżeli to zaznaczyliśmy klikamy na Line In -> powinno nam się przemienić to w Rear Speaker Out

tut1zq.png

3. Odpalamy naszego Ursusa (Traktor DJ) i wchodzimy w preferences a następnie:

Audio Setup -> Out Routing i ustawiamy tak jak na obrazku poniżej (przynajmniej ja tak mam ;) )

tut2ca.png

4. Wchodzimy w nasz mikser na traktorze i ustawiamy:

a) Master 0,0 dB

b) Ph Vol ja mam na +10 db, jednak inni na 0,0 dB

c) Ph Mix 0%

tut3o.png

5. Wrzucamy muzykę na np. deck A, wyciszamy deck B i klikamy CUE na decku B i w taki sposób powinniśmy uzyskać odsłuch ;)

Jeżeli macie jakieś uwagi, spostrzeżenia itp. bardzo chętnie wysłucham!

Tutorial by MusicMan (wszelkie prawa do kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora surowo zabronione)

Witam

Tylko jest jeden problem, bo jeśli posiadacie jedną dzwiękówkę, to zapomnijcie o nadawaniu audycji z odsłuchem. Tak czy siak mix stereo bedzie zbierał sygnał z całej karty i pozamiatane. Wiec jeśli chcecie nadawać i mieć odsłuch, to dwie karty trzeba mieć ;]. W razie pytań pisać

Pozdrawiam Gado