Skocz do zawartości
Gość Bawar4

Pomoc w nauce robienia przejść

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bawar4

Witajcie, zakupiłem sobie konsolkę: Pioneer CDJ-100S i Behringer DJX 700.

No i pytanie moje, albo czy macie filmiki z instrukcjami robienia przejść :)

Bo nie mogę, nie mam wyczucia coś...

Gość HopZone

Przejść nie nauczysz się robić w jedne czy dwa dni , wgl zacznijmy od tego czy masz jakieś pojęcie o tym ?? czytałeś cos na ten temat czy moze rozmawiałeś z kimś co ma troche o tym pojęcia ...

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to przede wszystkim mixować te same lub podobne pod względem budowy rodzaje gatunku muzycznego , następnie zgrać tempo , ustawić cue na drugim decu i szukać frazy , jesli na słuchawkach słyszysz ze wszystko jest ok , wpuszczasz drugi fader na live , mixujesz ( przy pomocy mixera + jakieś efekty jak tam chcesz ) masz na to tysiąc możliwości , w ten sposób możesz dokonać prostego mixu , tyle mogę ci powiedzieć od siebie , pozdro

Edytowane przez HopZone

Gość HopZone

6 miesięcy męczenia i będzie lepiej :)

Kolega wyżej ci dobrze powiedział :D mi to zajeło około 5 miesięcy ale można powiedzieć ze tej umiejętności nie da sie opanować na 100% , co dzień ją ulepszasz tylko nie ma określonego wskaźnika , jest nieskończony

Gość Bawar4

ahaa...

co do vdja to grałem bez synca :D sam ustawiałem, ale tutaj mam teraz problem z podsłuchem, to kwestia kupienia AUXa i dokupienia karty dźwiękowej do pc`ta bo moja zintegrowana coś nie czyta :/ ...

Gość Bawar4

a więc jakieś filmiki dostane, albo coś? Nagrali byście może coś :P ??

No i od kolegi, od którego to kupiłem napewno trochę posępie, chociaż i tak napewno z chęcią na seta przyjedzie :D

edit by Hypnotic:

Nie pisz posta pod postem tylko edytuj poprzednie wypowiedzi.

wątpię czy komuś by się chciało nagrywać specjalny filmik tylko i wyłacznie dla jednej osoby :< tymbardziej, że pokręcenie faderem w taki sam sposób i przesunięcie cross'a z taką samą szybkosćią itd na pewno nie nauczy Cie mixować, bo gdy będziesz grał, będziesz musiał mieć włączony owy filmik.

skoro bardzo bardzo chcesz ten filmik:

http://www7.zippyshare.com/v/60608527/file.html

Radzio grał na pino

Edytowane przez Master(bacja)
  • Upvote 1

ahaa...

co do vdja to grałem bez synca :D sam ustawiałem, ale tutaj mam teraz problem z podsłuchem, to kwestia kupienia AUXa i dokupienia karty dźwiękowej do pc`ta bo moja zintegrowana coś nie czyta :/ ...

Problem z podsłuchem? Przecież masz normalnie w tym mikserze odsłuch z mastera i osobno z każdego kanału więc co ma do tego karta dźwiękowa i PC? Nie rozumiem kompletnie.

Gość Bawar4

Hypnoticu, chodzi mi o to, że podsłuch mam, lecz z mastera, lub recording`u nie działa mi podpięcie pod kompa (chinch - mini jack) , nie czyta mi wtyczki wgl, dlatego chce kupić kartę dźwiękową, żeby czytałe :D Więc nie mam podsłuchu z głośników, tylko ze słuchawek :/ to mi przeszkadza

Gość drakoo

Na vdj ci wychodziło nawet bez sync, dlatego że zawsze popatrzałeś na licznik BPM, więc dostosować tempo to był pikuś, kolejna sprawa w VDJ są wykresy jak leci bit itp... wiec nie było problemu ostawić cue, dawałeś play i widziałeś czy bity się pokrywają. No problemo i cud miód ;)

Na CDJ 100 nie ma licznika bitów, dlatego ustawić tempo jest już dużo trudniej...

Małe info odemnie...

Na odsłuchu przesłuchaj sobie 2 kawałek, jeśli ma długi poczatek, możesz zacząc przejście później, jednak wsłuchaj się kiedy do bitu coś dojdzie, np. snare itp. jeśli coś dojdzie to rozpoczeła się nowa fraza, możesz też liczyć bity... Co fraze coś dochodzi coś się zmienia, jeśli tak się stało, w nowej frazie ustawiasz cue na pierwszym bicie, sprawdzasz czy jak wciśniesz cue, bit odrazu leci nie ma żadnej przerwy... jeśli jest ok... wsłuchujesz się w bit pierwszej nutki, tej któa leci w kolumnach... wraz z jej bitem wciskasz cue i wsluchujesz sie czy bity sie pokrywaja, jesli nie to w ktora strone sie rozjezdzaja... przyspieszasz lub spowalniasz tempo i znowu to samo... tak dlugo az beda w miare dobrze...

Pozniej czekasz az w glownej nutce rozpocznie sie nowa fraza i wchodzisz bitem odrazu.. piczem dograsz tempo i przesuwasz suwak gotowe...

pozdro ;) jesli cos napislem zle proszę poprawić

Drakoo wydaje mi się, że skoro grał na VDJu powinien mieć już frazy opanowane i teorię. Jak zaczynasz grać i nie potrafisz beatować to nie ma czasu na liczenie bitów i fraz bo masz totalny chaos w głowie, tracki się rozjezdzają a ty kręcisz deckami w jedną i drugą jak głupi. Wrzuć do VDj 2 tracki ktore masz zamiar zagrac, wrzuc je na konsole ustaw dzieki virtualowi takie same tempo i teraz rob przejście, tak żebyś się nauczył zgrywać tak by równo leciały, później będziesz już wiedział jak ustawiać tempo. Ja się tak uczyłem ;)

nauczyłem sie w tydzien na cdj100s ale do rzeczy: puszczasz traka, gra.

puszczasz nastepnego i lekutko kręcisz jogiem, jesli krecisz wg wskazówek zegara, i słyszysz ze jeszcze wieksze konie sa, to krecisz w druga i pitch w góre czyli zmniejszasz tempo. natomiast jesli krecisz jogiem w prawo, i slyszysz ze bit ok ale sie rozjezdza przesuwaj pitch w dół (przyspieszaj)

Najlepszy sposoby na pitch:

nie zawsze łatwo wyłapać jest tempo jesli mamy na 0 pitch. dlatego lepiej jest czasami bardzo przyspieszyc lub bardzo spowolnic utwor, wtedy masz pewnosc ze tylko w jedna strone bedziesz go krecił, albo spowalniał albo przyspieszał.

druga sprawa, jesli juz uparles sie by pitch był na 0 a tuny sie nie zgrywają dokrecaj na +/- 0,8% czyli 1 bpm jesli slyszysz ze jest ok zostaw i sluuuuuuuchaj bo o to tu chodzi... mija minuta i jest ok, zostaw, mija minuta i nie jest ok, dokrecaj o 0,4% pozniej zejdz na 0,2%, 0,1% az w koncu bedzie ok....

to tak naprawde w wielkim skrócie. masz szczescie ze masz cdj100s bo masz szanse sie fajnie nauczyc grac... inni co maja kase mają i moze te cdj1000 a moze cdj2000 niedługo pewnie 5000 tak słyszałem, ale w głowie... pustka. wiec lepiej tak zaczynac niz inaczej ;)

pozdro ;)

mam nadzieje ze przydaten info. :)

Zamiast cdj100 które moim zdaniem są przeżytkiem i ich epoka sie skończyła za tą cenę mogłeś kupic Denony DN S 1000 i szybciej byś się nauczył ponieważ mają "wspomagacze" w postaci liczniki itp mimo że pokazuje źle czasami ale wiesz gdzie orientalnie jesteś i niema problemu z dograniem.A czas jak sie nie zniechęcisz na 100 i będziesz łupał codziennie to myślę że z pół roku ale dam Ci taką małą poradę.Na opakowani od CD napisz jaki utwór jaką ma prędkość zrób tak również 2 płytę ale daj utwory które będą sie różnic np 0.5 1 bpm itp.To powinno Ci pomóc sie osłuchać z tempem.Ja tak robiłem i pomagało ale czym więcej gram tym mniej zerkam na "ściągę".