Skocz do zawartości
Gość Bunny

Sprzęt na start dla laika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bunny

Witam,

Otóż chciałbym zacząć zabawę w DJ'a. W temacie od strony technicznej jestem zielony, więc potrzebuję rady od kogoś doświadczonego.

Na chwilę obecną dysponuję mixerem Behringer Xenyx 1204 fx, głośniczkami 5.1 z Creative'a (oraz konkretnym piecykiem na coś większego) i dobrymi słuchawkami. Chciałbym się dowiedzieć, czy taki sprzęt mi wystarczy, czy koniecznie muszę coś dokupić ? Ogólnie chciałbym pograć na domówkach, jakichś mniejszych 18-tkach.

Druga sprawa - Jaki program do grania będzie potrzebował ?

To jest takie coś jak wzmacniacz to nie jest mixer do robienia nie wiem jakich przejść np możesz zakupić mixer Reloop Rmx 20 bądź coś z wyższej półki np Pioneer DJM 800. Do ilu najwięcej możesz wydać na sprzęt ??

Jeżeli chcesz grać programem to polecam VDJ chyba że chcesz kupić mixer i możesz go podpiąć do kompa :) Jak jeszcze coś to dopytaj na GG do mnie lub pisz tutaj :) Ktoś napewno pomoże ci :)

Gość Bunny

Wydać chciałbym jak najmniej - wiadomo ;). Ten mixer mam za free, od kumpla, który gra na gitarze z zespołem, więc chyba lepsze to niż nic. Efekty całkiem dają radę, można pobawić się dźwiękiem, ale skoro mówisz, że się nie nada - no cóż... Ogólnie chciałbym wiedzieć, czy przejścia między nutkami można porobić w VDJ'u, czy potrzebny jest do tego dodatkowy sprzęcior ?

Edytowane przez Bunny

no oczywiście że w VDJ zrobisz przejścia ale jak one będą ci szły ? hmm nie wiem być może że tak jak mi :D na sprzęcie dużo lepiej a na VDJ to kaplica :P ale jeżeli mógł byś wydać to ile ?? dokładnie 1000zł mniej ??

Gość Bunny

Myślę, że ogólnie poniżej kafla. Póki co mam nieco ważniejsze wydatki jak np. nowy samochód, a pobawić się w DJ'a to po prostu jako zajawka. Nie zależy mi, by te przejścia były nie wiadomo jakiej jakości - zwyczajnie przeciętne.

Gość KEJ-SI

VDJ ma strasznie kiepski dźwięk / kluku co ty mu polecasz?;///// Ogarnij sobie Traktorka albo serato tyle, że pirata nie znajdziesz, albo scratch LIVE tylko nie wiem czy czasem on nie jest tylko kompatybilny z playerkami czy kontrolerem bo tego nie pamiętam. Ogólnie to VDJ nie dokręcisz utworu więc jak będziesz miał kopyta to nic z tym nie zrobisz, chodź tam scrolem od mychy niby możesz, ale to strasznie skacze. I pamiętaj nie baw się w autosync i te inne duperele ;).

edit. Jak masz poniżej kafla kup sobie jakiś kontrolerek pobaw się. Jakiś podstawowy za 250zł byle by miał cue,play itp.Będziesz mógł sobie spokojnie ćwiczyć dokręcanie utworów.

Poczytaj o frazach przy okazji :)

Pooglądaj jakieś filmiki poczytaj artykuły co z czym się klei.

Edytowane przez KEJ-SI

VDJ ma strasznie kiepski dźwięk / kluku co ty mu polecasz?;///// Ogarnij sobie Traktorka albo serato tyle, że pirata nie znajdziesz, albo scratch LIVE tylko nie wiem czy czasem on nie jest tylko kompatybilny z playerkami czy kontrolerem bo tego nie pamiętam. Ogólnie to VDJ nie dokręcisz utworu więc jak będziesz miał kopyta to nic z tym nie zrobisz, chodź tam scrolem od mychy niby możesz, ale to strasznie skacze. I pamiętaj nie baw się w autosync i te inne duperele ;).

edit. Jak masz poniżej kafla kup sobie jakiś kontrolerek pobaw się. Jakiś podstawowy za 250zł byle by miał cue,play itp.Będziesz mógł sobie spokojnie ćwiczyć dokręcanie utworów.

Wiesz podałem VDJ ale może na czymś innym oczywiście spróbować albo kontrolerek oczywiście :D ja nie nalegam :P

Gość KEJ-SI

Osobiście nie jestem za kontrolerami bo mnie granie z lapka czy kompa nie jara może jak się zmęczę targaniem sprzętu do klubu to się zmieni, ale jeżeli chce tylko do zabawy to masz tu takie o propozycje odemnie:

Numark DJ2GO------->http://www.djbox.pl/product-pol-1656-Numark-DJ2GO.html to z czegoś taniego, albo:

Hercules DJ Control--> masa tego na allegro.

Myślę, że ogólnie poniżej kafla. Póki co mam nieco ważniejsze wydatki jak np. nowy samochód, a pobawić się w DJ'a to po prostu jako zajawka. Nie zależy mi, by te przejścia były nie wiadomo jakiej jakości - zwyczajnie przeciętne.

No to kupujesz używkę RMX 20 BF albo klasyka i podłączasz pod lapka albo kompa z kartą dźwiękową zew. i jedziesz.

Kontroler to kibel, aby pieniądze w błoto wywalisz.

poczytaj w necie co to Fraza, bez tego ani rusz z przejściami (to tak jak zmiana biegów w samochodzie) bez tego przejście Ci nie wyjdzie (dobre przejście)

VDJ 7.0 będzie dobry, może też być Traktor ale to już kwestia gustu. Na razie ćwicz samym programem, a w między czasie szukaj tego RMX 20 lub czegoś lepszego.

RMX 20 + karta zewnętrzna wyniesie Cię jakieś 600 zł o ile znajdziesz reloopa użwykę.

A grałeś na kontrolerach w ogóle albo na sprzęcie? :P

Ja grałem na jednym kontrolerze i w sumie całkiem snośnie było. Chociaż osobiście wolę CDki :P

Jeśli chodzi o mixer to Reloop RMX-20 naprawdę daje rade jeśli chodzi o warunki domowe :)

Gość KEJ-SI

Mam pytanie do tych co proponują mixer, na jakiego kija jemu mixer jak nie będzie mógł dokręcać otworów?. Co będzie z przycisku sync korzystał?

Mam pytanie do tych co proponują mixer, na jakiego kija jemu mixer jak nie będzie mógł dokręcać otworów?. Co będzie z przycisku sync korzystał?

Wiesz, że programy typu VDJ mają skróty typu shift + spacja (synchronizacja utworu).

Więc nie wiem po co szukasz dziury w całym :)

albo mixer i potem cd'ki, albo w ogóle nie bierz się za DJ'kę.

Takie jest moje zdanie ..

Edytowane przez dj Brand

Gość KEJ-SI

DJ Brand a czy ty czytasz wypowiedzi moje? shift+spacja to jest auto sync, a napisałem wcześniej aby z tego nie korzystał... I jeżeli ty to używasz to powodzenia jak zagrasz na cdkach i będziesz musiał dokręcić utwór. Przecież on za djke się nie zabiera.... napisał, że chce się tym tylko pobawić i ma kilka złotych na skromny secik, aby tylko się pobawić. Jest większa frajda dokręcić sobie utworek "kółeczkiem" niż wcisnąć shift+spacja i udawać kozaka. Więc zanim coś napiszesz proszę Cie abyś przeczytał wszystko dokładnie:). No nic nie będę dyskutował z 15latkami sory.

Bunyy przemyśl sobie wszystko na lajcie;) i daj znać jak podejmiesz jakąś decyzje.

Edytowane przez KEJ-SI

DJ Brand a czy ty czytasz wypowiedzi moje? shift+spacja to jest auto sync, a napisałem wcześniej aby z tego nie korzystał... I jeżeli ty to używasz to powodzenia jak zagrasz na cdkach i będziesz musiał dokręcić utwór. Przecież on za djke się nie zabiera.... napisał, że chce się tym tylko pobawić i ma kilka złotych na skromny secik, aby tylko się pobawić. Jest większa frajda dokręcić sobie utworek "kółeczkiem" niż wcisnąć shift+spacja i udawać kozaka. Więc zanim coś napiszesz proszę Cie abyś przeczytał wszystko dokładnie:). No nic nie będę dyskutował z 15latkami sory.

Bunyy przemyśl sobie wszystko na lajcie;) i daj znać jak podejmiesz jakąś decyzje.

to traktor albo vdj albo niech wgl nie zaczyna :P

KEJ-SI szczerze irytujesz mnie tymi swoimi wypowiedziami ^^

w każdym temacie musi się znaleźć jakiś "wyrzutek", który jest najlepszy i nie może się zgodzić z wypowiedziami innych ..

I po co mu kontroler skoro i tak tego nie ogarnie bo najpierw musi poćwiczyć na programie przejścia i oswoić się z frazami itp. ;/

Edytowane przez dj Brand
  • Upvote 1

dobra wypowiedź brand i keybord :) po co zaczynać jeżeli to tylko zabawa ? :D ale wiecie zrobi co bedzie chciał jego życie jeżeli nikt nie grał na VDJ to co on o nim może wiedzieć ? ja na nim cisne i nie mam nic do niego idzie mi jak mi idzie ale kiedyś kupie sprzęt i tak :D a on zrobi co bd chciał

Edytowane przez Dj Kluku

A więc do zabawy wystarczy ci zwykły panelek reloopa za 200-300 zł. Masz tam już podstawowe funkcje jak play którym wiadomo uruchamiasz jakiś utwór, jog w którym właśnie podkręcasz lub przykręcasz delikatnie. Masz też pitch gdzie ustawiasz tempo. Pokazuje ci to bo sam na tym zaczynałem. A jak słyszę o Pionierach i innych wynalazkach to śmiać mi sie chce. Jeżeli masz słuch i troszkę wyobraźni zauważysz że utwór który zaczyna grać idzie wolniej lub szybciej od tego drugiego. Proponuje następującą zabawę. Nagrać 2 płyty CD gdzie leci sam beat w rożnych prędkościach i spróbować tak pobawić się prędkościami by zaczęły iść razem. VDJ czy Traktor czy nawet jakiś prosty programik nie nauczy cię najważniejszej rzeczy używania JOGA. A więc podsumowując kupić panel relopaa albo nawet nunmarka za 200-300 zł. I pobawić się w ustawianie prędkości. Jak zrozumiesz prędkości, wtedy wszystko inne będzie dla ciebie znacznie fajniejsze. :) Powodzenia

http://http://img9.burak.pl/img/1/d/f/4/reloop-smp-1-usb-2.jpg - Przykładowy panel

A więc do zabawy wystarczy ci zwykły panelek reloopa za 200-300 zł. Masz tam już podstawowe funkcje jak play którym wiadomo uruchamiasz jakiś utwór, jog w którym właśnie podkręcasz lub przykręcasz delikatnie. Masz też pitch gdzie ustawiasz tempo. Pokazuje ci to bo sam na tym zaczynałem. A jak słyszę o Pionierach i innych wynalazkach to śmiać mi sie chce. Jeżeli masz słuch i troszkę wyobraźni zauważysz że utwór który zaczyna grać idzie wolniej lub szybciej od tego drugiego. Proponuje następującą zabawę. Nagrać 2 płyty CD gdzie leci sam beat w rożnych prędkościach i spróbować tak pobawić się prędkościami by zaczęły iść razem. VDJ czy Traktor czy nawet jakiś prosty programik nie nauczy cię najważniejszej rzeczy używania JOGA. A więc podsumowując kupić panel relopaa albo nawet nunmarka za 200-300 zł. I pobawić się w ustawianie prędkości. Jak zrozumiesz prędkości, wtedy wszystko inne będzie dla ciebie znacznie fajniejsze. :) Powodzenia

reloop_rcd2650s.jpg

Ty wiesz co piszesz hahah w vdj dokrecisz piosenke to jest raz dzwiek mozna tez podkrecic .... chlopie kup sobie kable karte dzwiekowa zewnetrzna i smigac bedzie ; ) wszystko odsluch tez bd mial w mixerze ; )

• Upvote 1