Skocz do zawartości
Gość durassek

Podstawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość durassek

Witam, czy moge zaczac amatorsko mixowac muzyke bez sprzetu? Czy virtualdj pozwoli mi zrobic jakies proste remixy? Bo mnie zainteresowalo ale nie wiem czy podlapywac zajawke jak nie mam sprzetu

Gość DJ_AdixX

Ja zaczynałem mixować piosenki we VDJ ale to było całkiem na początku więc można powiedzieć że na poziomie amatorskim to robiłem ;) Ale oczywiście we VDJ można zrobić proste mixy, jeśli jesteś już na większym poziomie niż amator to należało by zakupić jakiś sprzęcior mały :D Ale VDJ pozwala jak najbardziej na proste mixy piosenek ;)

Pozwoliłem sobie informacje z forum wkleić początkującym ..

Mixowanie

Miksowanie polega na połączeniu dwóch lub więcej utworów w taki sposób, aby nie było słychać tak zwanych "koni" czyli po prostu różnic w bitach. Robimy to tak, że pod koniec pierwszej piosenki puszczamy oraz dobieramy tempo w drugiej w taki sposób aby leciała ona równo z uderzeniem pierwszego utworu, następnie wycinamy pasma dźwięku z pierwszej piosenki za pomocą equalizera po to, aby nie powstał przester - na tym polega mixowanie.

Remixowanie

Remixowanie zaś polega na własnej interpretacji danego utworu, przypuśćmy chcemy zremiksować utwór "when the love takes over" davida guetty - ściągamy samą acapellę do tego utworu, wrzucamy na program do tworzenia dźwięku i następnie układamy bass, lead, clap, snare, kick i wszystko co jest w danym utworze według własnego pomysłu - to możemy nazwać remixowaniem.

Uwaga : programy takie jak VDJ, Traktor itp. nie są do remixowania tylko mixowania !

Programy, na których możemy mixować : Virtual DJ, Traktor DJ Studio, Atomix MP3 oraz wiele wiele innych.

Programy, na których możemy remixować : Fruity Loops Studio, Ableton Live, Reason oraz wiele innych.

Pozdrawiam Brand.

• Upvote 1