Skocz do zawartości
Gość T0M3QQ

Nadawanie radia w aac+

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam,

nadaje radio w mp3 a muszę w aac+ i jest problem w w virtual dj w ustawieniach shoutacst nie ma takiego czegos jak acc+ tylko mp3.

Da się to jakos zrobic ?

Edytowane przez T0M3QQ

jedynym rozwiązaniem jest wtyczka do winampa shoutcast dsp.

Masz tam możliwość nadawania w aac.

pobrałem tą wtyczkę i w virtual 7 jest teraz do wybory a ja nadaje w virtual 6 ponieważ mikrofon tylko w nim działa, i w nim dalej tylko mp3 :/

48611273814359666693.jpg

Edytowane przez T0M3QQ

Gość DJ_AdixX

Z tego co wiem to we VDJ nie da się nadawać w aac+..

W programie np. SAM Broadcaster jest taka możliwość ale czy we VDJ to obawiam się ze nie ma takiej opcji nadawania w aac+

Masakra tłumaczyć jak krowie na rowie ^^

VirtualDJ 1,2,3,4,5,6,7 nie ma możliwości nadawania acc+.

Jeżeli masz windowsa 7 no to masz małe problemy ponieważ wtyczka do programu winamp nie jest w 100% kompatybilna.

POBIERASZ WTYCZKĘ SHOUTCAST DSP ZE STRONY: http://www.shoutcast.com

zaczynamy konfigurację wtyczki shoutcast.

Wejdź na zakładkę Output i uzupełnij następujące pola:

Address: wpisujesz ip serwera

Port : wpisujesz port serwera

Password : to już wiadomo.

i zaznaczamy ptaszkiem use Shoutcast v1 mode.

Przejdz do zakładki Yellowpages i uzupełnij następująco pola:

zaznacz ptaszek przy Make this server public

Description: Nazwa audycji.

URL : adres radia

Wchodzimy w zakładkę Encoder

w pierwszym okienku wybieramy MP3 Encoder lub ACC+

w drugim okienku wybieramy jakość z jaką będziemy nadawać utwory.

Zakładka Input

Tutaj mamy do wyboru dwa rodzaje nadawanego przez nas sygnału, będzie to albo Winamp czyli muzyka jaka będzie lecieć, albo Soundcart Input czyli tzw. dźwięk z karty czyli np. to co będziemy mówić do mikrofonu. To co wybierzecie zależy od celów istnienia waszego radia.

w zakładce Output dajemy Connect i jeżeli mamy wszystko poprawnie skonfigurowane to w okienku nad Connect powinny pokazać sie liczby ( wysyłane dane w kbsp )

Pozwoliłem sobie trochę skopiować z pewnej strony i przerobić. ;x

Edytowane przez Gość

Gość Bartek3589

Co ty sie tak uparles tego Virtuala tak jak Mk mowil nie ma takiej mozliwosci w nim nadawania przez acc+ musisz innym programem.Wsumie wujek google jest troche poszukasz to znajdziesz;) Pozdrawiam

MK

napisałeś, że wtyczka do 7 od sc jest niekompatybilna . a zaskoczę cię najnowszy shoutcast swietnie wspolpracuje z win 7 i az milo sie gra ;)

w vdj niema mozliwosci grania na ACC+ jedynie shoutcast, lub SAM Broadcaster.

a zeby grac w acc robisz se shoutcasta i na stereo mix jedziesz ;) bo miksujesz tylko na vdj.

Kluku Stereo mix zostaw w spokoju. W regulacji nagrywania jest "regulacja nagrywania" xD suwak ustaw tak żeby w shoutcast'cie db

nie podchodziły do -0dB. Najlepiej jak ściągniesz se program Audacity odpalisz w nim nagrywanie ( tak jak byś audycje któregoś z prezenterów nagrywał ) i puścił se nutke w VDJ, wtedy se machasz tym suwakiem w regulacji nagrywania i ustawiasz tak aby wszystko było dobrze bez żadnych przesterów, potem se odpalisz to co nagrałeś w Audacity i zobaczysz czy wszystko jest ok jeżeli nie to dalej machasz suwaczkiem.

40178511593475102846_thumb.jpg

farey no to muszę Cię zmartwić iż nie masz racji. Windows 7 nie współpracuje jeszcze z najnowszą wersją shoutcasta 2.2.1

Jeżeli sądzisz ,że tak to dlaczego np. przycisk push to talk nie działa ? Pisałem sam na ich forum i autor napisał mi ,że aktualnie wtyczka jest nie kompatybilna i nie wiadomo kiedy będzie ;x