Skocz do zawartości
Gość DJ_Pelcu

Podłączenie miksera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DJ_Pelcu

Witam, dzis kupiłem mikser reloop rmx 20 black fire i mam problem z podłączeniem go, tak więc pisze do was, posiadam 2 kable jack z wyjsciem na 2 chinche i teraz nieweim jak podłączyć w mikserze mam podłączone na line oraz te 2 pstryczki też na line ch1 podłączam do czarnego a ch2 do newim wszytkiego probowalem ale mam jeszcze w out tym zielonym czy jaki to tam ma kolor głośniki podpięte czy wiecie jak to podpiąć żeby grać w VDJ i mieć głośniki podpięte ? bo ja juz niewiem, oczywiscie w VDJ też wszystko skonigurowałem, jak by co to posiadam jeszcze 1 króciutki kabel chinch-chinch to tyle myśle że mi pomożecie.

Oto pare fotek : http://imageshack.us/g/804/20110630031.jpg/

Edytowane przez DJ_Pelcu

Ch1-> zielone wejście

Ch2-> czarne wejście

Rec-> różowe ( nie potrzebne... potrzebne do nagrywania )

no a głośniki oczywiście podpinasz do mixera :) jak masz wzmacniacz to wzmacniacz podpinasz do mixera kablem chinch->chinch i działa jak powinno :) a jeżeli jakieś inne głosniki no to pisz i ktoś ci pomoże :) będą potrzebne wtedy przejściówki

Ch1-> zielone wejście

Ch2-> czarne wejście

Rec-> różowe ( nie potrzebne... potrzebne do nagrywania )

no a głośniki oczywiście podpinasz do mixera :) jak masz wzmacniacz to wzmacniacz podpinasz do mixera kablem chinch->chinch i działa jak powinno :) a jeżeli jakieś inne głosniki no to pisz i ktoś ci pomoże :) będą potrzebne wtedy przejściówki

PS: Pisze 2 raz bo pierwszego posta nie było widać

Gość DJ_Pelcu

Dobra czyli mam ch1 wpięty tasm gdzie miałem głośniki, ch2 pod tym w czarnym wejściu ale teraz głośniki mówisz że jak chce do mixera podpiąć to przejściuwke ale niweiesz jaką to masz tutaj te fotki tam są moje głośniki subufer i wejscia do niego jakie mam oraz kabel z głośnika który podłączam do kompa.

Foto : http://imageshack.us/g/607/20110630036.jpg/

aa no i nie działa znowu ! to co powiedziałeś wyżej :/ podłączyłem mikser tak jak mowuiłeś no i znowu dupa ! ani drgnie ! znaczy sie jak mam ten wyświetlacz z bitami to jak włączam VDJ puszczam muze to tam to idzie do góry na dół a w mikserze ani drgnie więc chyba źle mi to mówisz :/

Może sie ktoś odezwie kto miał ten problem z tą marką ?

Edytowane przez DJ_Pelcu

Gość DJ_Pelcu

Dobra z podłączaniem sobie nie do końca poradziłem ponieważ mam 2 chinche z kanału1 i kanału2 i wyglada to tak że mikser działa tylko jak jeden z 2 chinchy podepne do zielonego wejscia a gdZie indziej ani drgnie ! a no i ioczywiscie głosniki jak podłączyć ten problem zostaje i jeszcze 1 problem mam, muzyka idzie w słuchakwacjjak mam podpiete w 1 kanale bo z 2 nie pojdzie bo tylko z zielonego idzie a w VDJ jan np. w mikserze krece low to slycahc ale w VDJ sie nic nie kreci albo jak przesuwam suwak przejscia tak samo sie nic niedzieje wiecie dlaczego mam te 2 problemy ? bo z glosnikami to chyba trza jakac przejsciowke kupic.

dziala ci jeden kanał, czy dwa jak to podlaczasz? w VDJ NIe bedziesz widzial jak przesuwasz suwak. muzyka sie bedzie sciszala ale tego nie bedziesz symulował na vdj;]

edit:

glosnikow nie podepniesz. chyba ze druga karta dzwiekowa.

WZMACNIACZ MASZ ?

Edytowane przez farey

Wzmacniacz + mikser + kable + karta 5.1

3 x kabel chinch-minijack

Chinche w pierwszym kanale do miksera, jack do zielonego (kanał pierwszy)

Chinche w drugim kanale do miksera, jack do czarnego (kanał drugi)

Chinche w record do miksera, jack do niebieskiego (nagrywanie)

Kabel od wzmacniacza do miksera (we wzmacniaczu pod out bodajże, w mikserze master), kabel chinch-chinch. Pod wzmacniaczem głośniki podpięte, żebyś słyszał to, co robisz na mikserze. Pozdrawiam.

• Upvote 1

Gość DJ_Pelcu

No dobra pożyjemy ziobaczymy a co zrobić żeby mikser był na 2 ch ? bo mi działa tylko 1 jak sciszam kanał ten co gra to bity cichną na mikserze ale muzyka dalej idzie ?! a tak wgl to jak chce zrobić przejscie w VDJ to tez sie nieda, dzis kupilem 3 jack-chinch wiec podlacze do rec chyba do gniazda mikrofonowego i bd wygladalo to9 tak : ch1 zielony ch2 (nie dziala) czarny nawet jak podlacze ch1 do czqarnego to tez wtedy ch1 niebd dzialac dziala tylko ten kanal co jest podlaczony do zielonego a do czarnego nie a w VDJ jak chce zrobic przejscie to mi suwak ni idzie i nie slychac jakby sie robilo owe przejscie ja juz niewiem no i jeszcze potrzebuje glosnikow zeby slyszecc ch2 np. a na slucahwkach ch1 aby muc robic dobre przejscia :(

@Edit mam w subuferze wszystkie wejscia weic jak cos to mam wejscie na chinch i moge podlaczyc mikser do glosnikow bezposrednio ale niewiem gdzie ma wejsc ten chinch w mikserze.

Edytowane przez DJ_Pelcu

W mikserze do głośników chinche z master, ale nie wiem czy bez wzmacniacza Ci będzie śmigało. Jeśli chodzi o kanały, to w ustawieniach karty dźwiękowej ustaw głośniki kwadrofoniczne, następnie w Virtual DJ przejdź do config, w Outputs ustaw External Mixer (Left deck: Rear Output / Right Deck: Front Output), Soundcard: 4.1 Card. W ustawieniach karty ustaw pod niebieskim wejście liniowe, pod zielonym wyjście na głośnik przedni a pod czarnym wyjście na głośnik tylny. :dupa:

Gość DJ_Pelcu

Tylko że ja niewiem jak mam to ustawic klikam na te czarne i klikam ale nic :/ a mi sie nie pokazuje na dole na pasku że wykryto nowy sprzet czy cos takeigo wiec opisz mi to dokladniej ? :D

Gość DJ_Pelcu

No dobra, ustawiliśmy już all, działają 2 kanały ale teraz jest 2 problem podpięcie głosników bez wzmachola oraz co zrobić żeby VDJ załapał mikser (oczywiście mam poustawiabny VDJ że łapie 2 kanały itp) ale jak chce zrobić przejscie to powinno to być słychać na słuchawkach czy nie ? czy raczej tylko słychać piosenke którą podgłośnie na kanał ? a w głośnikach powinno być słychać przejscie ? no ale jak tak to pozostaje problem z nagrywaniem, mam chinche podpiete pod rec i wpiete do niebieskiego gniazdka ale jak nagrywam w VDJ to nie słychać efektów low itp. nie słychać tego co robie na mikserze a na słuchawkach słysze !

Pozdrawiam i licze na szybką pomoc.

Jeśli chodzi o słyszalność na słuchawkach masz pokrętło CUE LEVEL ale CUE kanałowe (CH1 i CH2) po prawej stronie miksera pod master. Bez wzmacniacza głośników nie ma szans podpiąć. Co do słyszenia low, mid itd itd to musisz w regulacji nagrywania włączyć głośność wejścia. ;)

Gość DJ_Pelcu

Dobra juz można zamknąć poprostu muszwe kupić nową karte dzwiękową a co do głośników żaden wzmacniacz :nonono: Wystarczyło kupić przejsciówke aby było wejscie na jaka 3,5 oraz żeby wychodziło na 2 chinche 1 biały lub czarny bez różnicy a 2 czarny :facepalm: