Skocz do zawartości
Gość melanżholik

pierwszy sprzet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość melanżholik

Witam poszukuje informacji o mixserze na poczatek w dobrej cenie i nie jakis chinski szajs

i chcialbym sie dowiedziec ile musialbym sie uczyc grac na sprzecie by zaczonc grac w klubie?

Jeżeli grasz w tej chwili na programach typu VDJ,traktor to naprawdę dużo pracy nad Tobą bo sam przez to przechodziłem.Jest gorzej ale zarazem lepiej,ja już nie lubię grac na programach i chyba bym nie umiał bo przyzwyczaiłem się do sprzętu.Jak Ci nie będzie wychodzić przez np miech to sie nie zniechęcaj Bo od razu Rzymu nie zbudowano.A ile Ci czasu zajmie dojście do graniu w klubie powiem Ci że dużo.To nie jest puszczenie 1 nutki skończy sie i danie 2,w klubach masz tempo(sam nie miałem przyjemności zagrać ale przyglądałem sie kumplowi jak grał).Czasu nikt nie jest w stanie CI określić bo nie wiemy na jakim jesteś etapie,jaki masz zapał itp.Moim zdaniem jak nie miałeś do czynienia z sprzętem to rok Ci zleci zanim będziesz kręcił dobre sety na sprzęcie który jeszcze musisz kupic.Jeszcze do klubu trzeba mieć wtyki bo jest bardzo trudno i 18 lat,chociaż po znajomości to 17 już grają.

Edytowane przez Sanches

Jeśli obecnie grasz na Virtual DJ to długa droga przez Tobą na sprzęcie, jeśli na Traktor DJ Studio - to już bliżej, bo po zapoznaniu się z tym programem i czytając o miksie coś idzie wywnioskować stojąc przy konsoli. :P

Granie w klubach - nie od razu Kraków zbudowano kolego, ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Niektórym przychodzi to łatwiej, niektórym trudniej. Musisz na pewno uzbroić się w cierpliwość i dążyć do swojego celu. :)

To jest ciężka praca aby dojść do perfekcji wiem bo sam próbowałem programami ale mi to nie idzie jak grałem na sprzęcie to mi wychodziło to lepiej no ale pierwsze poucz się grać i zaczynaj dalej. :) Do klubu odrazu się nie dostaniesz no jak dobrze obczaisz wszystko to w rok już możesz bardzo dobrze grać :)

Gość melanżholik

gra, od jakiegos czasu tj. 7miesiecy na vdj ale wlasnie chcialem zmienic to na traktor ale jakos wzielo mnie by zapytac za mixer a wtyki do klubu mam i to durze

znalazlem taki sprzet http://allegro.pl/mikser-dj-reloop-access-2-i1685637370.html moze byc jako pierwszy sprzet??

Nie lepiej kupić Reloop RMX 20 używkę za podobną cenę jaką masz w tej aukcji??

Jeśli dobrze nie ogarniesz VDJ nie masz się co brać za sprzęt.

Pozdrawiam Brand.

Nawet jak będzie idealny na VDJ to na sprzęcie będzie 0 umiał jak każdy na początku.Bo to inna bajka

Dokładniej chodzi mi o frazy, raczej będzie wiedział kiedy wejść z następnym kawałkiem itp.

Wiem że to inna bajka bo sam mam RMX 20 & Pionki CDJ 200 , a wcześniej uczyłem się grać na VDJ i chyba każdy musi przez to przejść (z programu na sprzęt) :)

Pozdrawiam Brand.

Dokładniej chodzi mi o frazy, raczej będzie wiedział kiedy wejść z następnym kawałkiem itp.

Wiem że to inna bajka bo sam mam RMX 20 & Pionki CDJ 200 , a wcześniej uczyłem się grać na VDJ i chyba każdy musi przez to przejść (z programu na sprzęt) :)

Pozdrawiam Brand.

Jeżeli o frazy to zwracam honor :) Oczywiście czym lepiej dłużej grasz na VDJ czy tam traktor tym bardziej ogarniasz frazy itp jak kolega napisał ale granie na sprzęcie to inna bajka i się o tym przekonałem ale po 1 miechu jakoś szło już i jest co raz lepiej.Ale jak sie chce to niema problemu aby być dj i grać w klubach......

Gość BENNY96

Nie ma określonego czasu nauki grania :D Zależy ile dziennie bedziesz ćwiczył , co do miksera kazdy ci poleci Reloop RMX 20 szukaj wersji BF. Używke za 300zl widzialem ostatnio

a czy gdybym nauczyl sie grac na mixerze to gdybym mial sie wziosc za grania na cd-kach to malbym problemy czy nie??

Rozwaliłeś mnie trochę tym pytaniem.Oczywiście żebyś miał problemy bo opanowanie miksera to nic 5 min i wszystko wiesz.Mikser to jest najprostsza rzecz w konsoli i nie jest sztuką go opanować.Sztuką jest zgrać pięknie utworki na CD aby nie było koni itp czego ja sam jeszcze się uczę bo przy "napakowanych" utworach gdzie czasami basu nie słychać muszę troszkę po celować 2 utworem.Ale z większością sobie radzę.Jeżeli będziesz uparty i się nie poddasz przy pierwszych próbach to spokojnie ogarniesz wszystko.Bo wiadomo początki najgorsze.

Witam poszukuje informacji o mixserze na poczatek w dobrej cenie i nie jakis chinski szajs

i chcialbym sie dowiedziec ile musialbym sie uczyc grac na sprzecie by zaczonc grac w klubie?

Powiem Ci tak:

Bardzo niedawno stałem przed tym samym wyborem, myślałem ponad miesiąc jaki najlepiej kupić mikser i jakie cdki na początek, doszedłem do wniosku, ze najlepszym rozwiązaniem będzie behringer djx 750. Ma go mój znajomy parę lat i mówi ze wgl nie zgadza się z tymi negatywnymi opiniami na jego temat, kosztuje tyle samo co reloop 30, a jest i wiele bardziej rozwinięty, i podobny do pionka 700, a ze właśnie ten pionek jest moim marzeniem, dlatego się będę powoli do niego przyzwyczajał na behu xD A co do szajsu, jak sie dba, tak sie ma.

I połka Pioneer, Vestax II połka reloop, numark, behringer, denon III niektóre w miarę miksery typu american audio IV pólka szajsy ,ja widzę to tak, nie miałem każdego miksera wiec realiów nie znam ;]

CDki... Drogie cholernie, jak na mój budżet 16latka na początek numarki ndx 200 lub 400 lub denony DN S700 lub DN S1000.

Do tego jak masz laptopa to dochodzi jeszcze karta muzyczna, ja mam axago ada-x5, koszt 100zl, i problemów nie miałem z nim nigdy.

O graniu w klubie nie mogę się wypowiedzieć bo sam mam do tego długa drogę ;)

Jak na razie imprezy typu 18, domówki, ogniska czy inne tego typu imprezy mi wystarcza,

nie mowie tu o graniu za kasę, bo doświadczenie jest więcej warte niż pieniądze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)