Skocz do zawartości
Baggi

Prawa Autorskie a MP3 I Dyskoteka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:) Mam takie zapytanie które mnie bardzo ciekawi a napewno pomoże w niedługim czasie. Jeśli chciałbym zagrac w jakimś klubie,dyskotece itp itd. To co z piosenkami?? Bo chyba nie można sciągnac z Internetu, wypalic Cd-ka i grać?? Czy się mylę?. Dobra ale jeśli musimy płacic, to czy są takie strony które mają remixy?? Np takie fajne remixy, jak gra nasz "DAMO",,Antraxx",,Pancza",,Pumba",,Dj Diablo"?? Czy jest mozliwosc zagrania czegoś takiego na Dyskotece?? Gdzie to zakupić chociażby np : ,,The Countach - Come On Get On (Bottai, Ripari Remix)" Nutka która wielu wpadła w ucho, jak coś takiego puścic w miejscu publicznym? (Czyt, Dyskoteka Klub". Czy do takich remixów nie trzeba placic za nie? Jak to jest?? Moze ten djpromotion.pl czy jakoś tak. Jak to działa? <----------------- . Rejestruje się coś tam płace, i za darmo oni mi płytki wysyłają? Czy zawsze przy odbiorze musze płacic ( Dziwne? Ma to ktoś?).

Jeśli da się jakieś fajne remixy itp kupować to czy mogę prosić o Strony? Tutaj lub na priv? Dziekuje!

PS: Nasze kochane forum płata figle prosze o wysyłanie postów jeszcze raz jesli nie wejdą za 1 razem (Bo napewno nie wejdą")

PS: A jak to jest z muzyką kupioną np na płycie w markecie? Np Eska Hits itp? Mozna publicznie odtwarzać?

Czy strona mp3.wp.pl to sprzedaje muzyke? Bo ma to co potrzebuje!:)

Edytowane przez Baggi

Z tego co mi wiadomo to sklepy ktore maja prawo na publiczne odtwarzanie to :

- BEATPORT

- DJ SHOP DE

- DJ DOWNLOAD

- Cyfrowa Muza Polski odpowiednik Beatport'a ktory juz jako tako ma co nieco zbioru u siebie :)

- Dance Music Hub

- JUNO

Hmm co do djpromotion i deejay mix club to z tego co wiem to nie warto kupywac poniewaz nutek naprawde dobrych nie jest za duzo a jak sa to sie zdarzaja starsze... O jakich remixach mowisz od Damo itd? Bo jesli powiedzmy masz 50 legalnie wypalonych nutek a trafi ci sie 1-2 nutki nie legalne to podobno kontrole nie robia z tego afery ;) Najlepiej to kupywac na Beatporcie albo CM bo sciagasz,drukujesz paierek legalonosci, wypalasz i mp3 gotowe do zagrania.

Z tego co mi wiadomo to sklepy ktore maja prawo na publiczne odtwarzanie to :

- BEATPORT

- DJ SHOP DE

- DJ DOWNLOAD

- Cyfrowa Muza Polski odpowiednik Beatport'a ktory juz jako tako ma co nieco zbioru u siebie

- Dance Music Hub

- JUNO

Hmm co do djpromotion i deejay mix club to z tego co wiem to nie warto kupywac poniewaz nutek naprawde dobrych nie jest za duzo a jak sa to sie zdarzaja starsze... O jakich remixach mowisz od Damo itd? Bo jesli powiedzmy masz 50 legalnie wypalonych nutek a trafi ci sie 1-2 nutki nie legalne to podobno kontrole nie robia z tego afery Najlepiej to kupywac na Beatporcie albo CM bo sciagasz,drukujesz paierek legalonosci, wypalasz i mp3 gotowe do zagrania.

#2 Post

• Upvote 1

Gość KaCziDj

Jak na razie grać z piratów i się cieszyć :) Ale lepiej mieć zawsze pare legalnych . Lecz 96%dj pl gra na pirtach

Edytowane przez KaCziDj

Cytat:

Ponieważ, po mimo wielokrotnych wyjaśnień na różnych forach internetowych w dalszym ciągu pojawiają się pytania dotyczące utworów kupowanych za pośrednictwem Beatporu i innych portali informuję, że Stanowisko ZPAV wypowiedziane na spotkaniu w czerwcu 2010 w klubie Alfa w Warszawie, a następnie w klubie Remont w Warszawie w Listopadzie2010 r i potwierdzone na spotkaniu DJ Union z OZZ w dniu 10 marca 2011r w siedzibie ZAiKS mówi, że utwory zakupione na Beatport z wydrukowanym dokumentem potwierdzającym zakup są plikami legalnymi. Do ich odtwarzania nie jest potrzebna DJ Licencja o ile nie ma zastrzeżenia o zakazie wykonania kopii.

Należy za każdym razem sprawdzić czy w regulaminie danego portalu jest zastrzeżenie dotyczące wykonania dodatkowej kopii tzn czy utwór musi pozostać na Dysku na który został zapisany podczas "ściągania" czy ewentualnie może zostać wykonania kopia np na CDR. Musicie odróżnić czy dany portal udostępnia utwory "tylko do użytku domowego" - wówczas pod żadnym pozorem nie wolno go odtwarzać publicznie nawet posiadając DJ Licencję. Jeżeli jest standardowe zastrzeżenie jak na każdej płycie " kopiowanie, publiczne odtwarzanie bez zezwolenia...: - wówczas takie nagranie może być odtwarzane pod warunkiem opłacania przez organizatora imprezy ( np klub) tantiem za publiczne odtwarzanie (standardowe mowy z ZAiKS, ZPAV, STOART i SAWP) . Jak wcześniej zostało to napisane DJ Licencja nie jest potrzebna.[/code]

A więc DJ Licencję muszą wykupić wszyscy, którzy chcą wykonać kopię zakupionego legalnie utworu i odtwarzać go publicznie z wykonanej kopii. ( za wyjątkiem kiedy portal sprzedający utwory pozwala na wykonanie kopii np na CDR). Za wykonanie kopii w celu odtworzenia grozi odpowiedzialność karna z tytułu art 117 Prawa Autorskiego i Praw pokrewnych:

Art. 117. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.