Skocz do zawartości
Sanches

Jak i co zagrać na imprezie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się do Was z prośbą o pomoc.W październiku będę miał przyjemność pierwszy raz zagrać na imprezie(jest na hali głównie z myślą z gimnazjalistach i LO/TECH).Jak wiadomo 1 raz jest najgorszy a wiadomo że każdy chce wypaść jak najlepiej.Z rozmów jakie odbyłem z wiarą w szkół wyszło na to że od komercji po dup-step.Ja na szczęście będę grał coś pomiędzy klubową/hause/dup-step więc będę czół się dosyć swobodnie w tych stylach.Oczywiście repertuar jakiś tam mam i przeszukuje fora m.i.n rp w działach playlisty/dyski ale jak wiadomo jest to dosyć żmudna robota a tych "wisienek muzycznych" trudno znaleźć.Grać będziemy na konsoli( to mam ogarnięte).Proszę Was o podanie jakiś utworów które nadadzą się i o porady które pomogą nie popełniać błędów podczas grania.Z góry dzięki za pomoc oczywiście +/-

Witam :) Jesli jest to jakies male miasto to napewno disco polo musisz miec przygotowane i to sporo :) a tak to mieszaj klimaty i zobacz przy czym najlepiej sie bawia :).

Sprzet zapewne masz ogarniety , vocal pewno tez ale nie krzycz do mica nie gadaj bez sensu ;d. Jakies oswietlenie zalatw i bedzie ok / Jesli chodzi o repertuar to hmm to co teraz znane : przeszukaj forum :) . Napewno miej na taka impreze lolitke, seksualna, dyskoteke, tiesto escape me, slayback on the floor , duzo by wymieniac . mysle ze troche pomoglem :) pozdro :)

• Upvote 1

Gość radk1777

Na takich imprezach staraj się nie grać muzyki house itp....jeśli jakieś electro lub podobne to tylko znane, radiowe przeboje, Znajdz ciekawe remixy znanych piosenek nowych typu ( Video - papieros kalwiego <333, rihanny itp....Co ktorąs nute wrzuc jakies disco, seksualne , szalona boys, mozna sprawdzic baciary i tak różnych rodzajów po 2-3 i zmieniaj. Ludzie nie lubią jednego rodzaju na czymś takim, to nie dyskoteka, klub gdzie jesteś na imprezie house, albo rnb i tylko to idzie całą noc :] Napewno dasz rade ! :D

• Upvote 1

Co do house się zgadzam, nie graj lepiej tego chyba, że jakieś sprawdzone dobre disco' house'y a wątpie, że takie znasz/ masz.

Za to rnb i hip hop (rzecz jasna nie OSTR, tylko cośpokroju lil johna się sprawdza na pewno) Dałem kilka kawałków do podobne tematu ostatnio.

Nie gadaj najlepiej w ogóle do majka, technika tam ważna znowu nie jest, już lepiej puścić kawałki jak w winampie niż na siłę się starać zrobić kulawy miks.

Możesz zawsze zarzucić jakimś song 2, smells like teen spirit czy otherside tak dla przykładu, nie ma człowieka który by tego nie znał.

• Upvote 1

Gość Sikorski

Jak dla mnie na takich imprezach dla gimnazjum czy technikum/liceum gra się kawałki praktycznie tylko komercyjne, po prostu zarzucaj tam hity z eska czy viva ponieważ takie rzeczy osoby w tym wieku na pewno słuchają i dobrze się przy tym bawią, czasami zarzuć jakiś starszy znany kawałek, lub jakiś hip-hop typu jamal - policeman a cały parkiet masz gwarantowany smile.png Wiadomo wszystkim nie dogodzisz bo zawsze znajdzie się ktoś komu się nie spodoba taka muza, ale pewno jest zdecydowana mniejszość (kilka osób) późnym wieczorem możesz zagrać tam jakiś dubstep chociaż to troszkę ryzykowne, wybór należy do Ciebie co wybierzesz, zdecydowanie house czy mocne electro odpada smile.png

• Upvote 1

ja jak zazwyczaj gram na 18 to puszczam typowo eskowo komercyjne brzmienia przeplatajac to ze znanymi housowymi dzwekami my feeling for you lub bromance czasami zdarzy sie tez cos mocniejszego electro od tommego trasha lub coś dutchowego ale to musi byc zagrane z wyczuciem :) na poczatku i na koncu zawsze gram dwa housowe sety od godzinki 20do 21 jak parkiet jest malo zaludniony np okolo 3 do 4 kiedy tancza jakies 3 wyj...eby tylko ;d

• Upvote 1