Skocz do zawartości
Gość Rudeboy92

Traktor 2 PRO - Pomoc w ustawieniu odsłuchu i mikrofonu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rudeboy92

Witam, tak jak w temacie. Prosiłbym o pomoc w ustawieniu odsłuchu i mikrofonu. Czytałem poradniki/tutoriale itp ale jakoś nie wychodzi.

Porobiłem screeny (chyba) wszystkich potrzebnych rzeczy.

(Windows 7)

Karta zintegrowana : Realtek ALC887 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Album z screenami

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

Po pierwsze ściągnij sobie sterowniki Asio, zainstaluj.

W Traktorze w zakładce Audio Setup ustaw w Audio Device na sterowniki Asio tak jak na screenie

20509227636926797867.jpg

Następnie przejdź do zakładki niżej jaką jest Outpute Routing i ustaw tak jak na sreenie :

11512961967803143110_thumb.jpg

---

Słuchawki podłącz do zielonek wejścia w karcie dźwiękowej ( w twoim przypadku będzie to pierwsze wejście od lewej strony )

---

Stereo Mix ustaw jako urządzenie domyślne

---

Powinno wszystko działać, w razie problemów pisz bo ostatnio też się z tym bawiłem w win 7 ale wszystko ogarnąłem :)

Gość Rudeboy92

Witam,

mikrofonu jeszce nie próbowałem, ale..

Do zielonego ogólnie mam podłączone głośniki, ale chciałem zrobić słuchaweczki żeby móc w słuchawkach "ustawić" drugi traczek tylko tak żeby np. na audycji nie słyszeli jak przewijam nute itp.

Gdy ustawiam Asio w Audio setup to w Output już nie mam nic do wyboru

34728861056245670723.jpg

83210488018125781482.jpg

Z tym, że (nie wiem czy to istotne..) Mogę zmieniać "zadanie" gniazd (tzn. Mogę zmienić czy zielone np. to ma być wyjście na glosniki czy moze np. wejscie na mikrofon)

Zrobiłem! biggrin.png

Działa na normalnej karcie, nie musze zmieniac na Asio ;]

Potem postaram się jeszce rozkminić mikrofon.

Próbowałem mikrofon. Na szczeście - nie musze zmieniac na Asio przy próbie wlaczenia micro.

Jednak..Jak podlaczam dynamiczny (na przejsciowce na grubego na cienki) jest jeden wielki zgrzyt (nie w chwili mówienia, tlyko ciągle). Dziwne, bo jakis czas temu w vdj bez problemu działał. Ale po podłączeniu zwykłęgo komputerowego już traktor łapie bez problemu.

Wybieram input na deck D i jest fajnie. Ale..

Czy jest możliwość ustawienia jakiegoś klawisza na wlaczenie micro? O co mi chodzi - bo trochę lipa jeździć suwakiem żeby zciszyc muzyke a automatyycznie podglosic micro.

Ogólnie proszę o wszelkie wskazówki dotyczące używania micro w traktorzeelemeledudki.gif

Pozdrawiam cieplutko

Edytowane przez Rudeboy92

Możesz sobie ustawić hotkey w File>Controller Manager jak Ci się odpali okienko to przy Device wybierasz Keybord .

Ten suwak podpisany jest podajże jako Volume Fader, wybierasz to i klawisz na klawiaturze który ma go ściszać ( jak dobrze pamiętam trzeba zrobić kombinację klawiszy ctrl + twój wybrany ) .

Osobiście polecam Ci drugą opcję jaką jest wtyczka shoutcast, w zakładce Input jest opcja Push to Talk, klikasz to i muza Ci się ścisza a mikrofon pod głośnia i możesz nawijać

Gość Rudeboy92

Kurzce.. najpierw to musze coś wymyśleć z mikrofonem.

Brzęczy.. czasem gdy tlyko wybiorę mikro na deck (C lub D) to odrazu zaczyna(nie wina mikrofonu!) . Jeszcze sie zastanawiałęm czy to nie wina karty dzwiekowej. Moze jest za słaba i taki efekt? Niestety nie mam możliwości pozyczenia od kogos jakiejs karty i sprawdzenia :/

Moze ktoś wie o co chodzi?

hmm nie jestem pewien czy to wina karty, raczej coś nie tak w ustawieniach.

Mam takie pytanie, do czego ci ten mikrofon w traktorze ? do grania w radio czy do nagrywania seta ? Bo ja osobiście nigdy nic nie ustawiałem z mikrofonem w traktorze tylko wszystko przez shoutcast i opcja push to talk .

Ja bym Ci jednak dalej radził nagranie sterowników Asio i wtedy spróbuj ustawić mikrofon

Gość Rudeboy92

hmm nie jestem pewien czy to wina karty, raczej coś nie tak w ustawieniach.

Mam takie pytanie, do czego ci ten mikrofon w traktorze ? do grania w radio czy do nagrywania seta ? Bo ja osobiście nigdy nic nie ustawiałem z mikrofonem w traktorze tylko wszystko przez shoutcast i opcja push to talk .

Ja bym Ci jednak dalej radził nagranie sterowników Asio i wtedy spróbuj ustawić mikrofon

Głównie to mi potzrebny do audycji radiowych. Z tym, że zależy mi żeby mikro leciało przez traktora ze względu na mozliwość odpowiedniego filtrowania (głosu) i czasem bawienia się efektami.

Ale wiadomo, jak przez dłuższy czas nic nikt nie doradzi to bedepróbował przez shoutcasta.

Jak już wyżej pisałem, przez Asio nie mogę, bo gdy wybieram Asio w ustawieniach Audio to mi nic nie wykrywa ani w Input jak i w Output.

Karta właśnie niestety integra :/

Próbuje wychaczyć kogoś kto ma wolna karte dzwiekowa żeby pozyczyc na dzien i sprawdzic. Jeśli by sie okazało, że to na 100% wina karty to bym kupił jakąś. A tak to mi szkoda $$$ żeby w ciemno ryzykowac.

Pzdr ;-)

A jak się uda w końcu wszystko skonfigurować to bedę startował do RPbiggrin.png Kto wie.. może za jakiś czas mnie uslyszyciezab.gif

Może jeszce ktoś wie dlaczego gdy gram w traktorze (próba nadawania przez shoutcast) po wciśnięciu klawisza (wyciszenie muzyki, podgloszenie micro) wycisza mi winampa.. a traktora nie rusza. ? Da rade to jakoś skonfigurowac? Ofc mam wybrane, żeby nadawało dzwiek z karty a nie z winampa.

To jak widać.. to co powinno działać bez problemu wcale tak nie działa :/

Myslałem, że przynajmniej przez shoutcast nie będzie problemu

Dziwna sprawa.

Mam zainstalowany równocześnie Windows XP (instalwoany z myślą o powodzeniu działania mikrofonu w VDJ.. ale okaząło się, że po formacie działało na Win 7 ;p - od taka ciekawostka biggrin.png )

Wybrałem tam w traktorze ASIO (tam odziwo wykrywa i kanały output i input po wybraniu asio..)

Szybka konfiguracja ASIO, ustawiłęm tylne glosniki i sluchawki, wybrałem kanały - Odsłuch działa!

Input - pierwsze podejjscie , mikrofon jest, wybrany. Próba - Działa!

Tak więc.. na win XP chula aż miło.

Jedyne co mi nie pasuje to jakaś dziwna płynność "lecacego" traczka. Mam wrażenie, że nieco przycina (moze nawet nie muzyka ale lecące bity itp)

Ale jeszce z tą płynnością postarm się coś porobić.

Nie powiem.. dziwna sprawa ;]

Witajcie znów :D

Czytając dziś w necie o prolemach z shoutcastem nadziałem sie na jeden istotny problem..Otóż grając z traktora przez shoutcasta.. mając odsłuch - ludziska będa słyszeli również to co leci w moich słuchafonach gdy ustawiam nute :/

Brak mi juz pomysłów

A niech mi ktoś powie jeśli wie.. :)

Czy zamontowanie drugiej karty rozwiązało by problem słyszalnego odsłuchu przez shoutcasta?

Tzn.. Czy byłaby mozliwość, żeby odsłuch puścić tylko drugą kartą ? I żeby dźwięk na audycje pobierało mi tlyko z karty (nr.1) (karta nr.2 = odsłuch)

Pozdrawiam:)