Skocz do zawartości
Gość melanżholik

DO czego podłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

YYY kupujesz sprzęt a nie masz pojęcia nawet o takich rzeczach?CD pod mikser jak chcesz nagrywać to pod różowe/niebieskie.Może od razu napiszę jakie kable potrzebujesz:

3x chince-chince-CD pod mikser i mikser pod wzmacniacz.

1x chince-mini jack-ten kabel jest po to abyś mógł nagrywać sety.

Gość PiterssON

A ja zadam takie pytanie a propo wzmaciacza, o jaki to wzmacniacz chodzi, o ten co jest w zestawie z mikserem czy o taki co sie do niego glośniki podłancza bo niewiem, taki np: http://allegro.pl/te...2040731956.html i czy bez tego wzmaciacza dalo by sie podłonczyc mikser? Czy sama karta muzyczna nie uciągnie miksera czy o co tam chodzi mam karte muzyczna VIA HD Audio i ma 6 gniazd. I proszę mi to wytłumaczyc i się ze mnie nie smiać. biggrin.png . Z góry dzięki. Pozdro =)

Sooorka pomysliłem wzmaciacz ze zasilaczem.

Edytowane przez PiterssON

czyli po prostu:

- cd podłączasz kablami tzw. "czincz" do miksera, jeden pod kanał 1 a drugi pod kanał 2 (wtyczka biała do białego gniazdka, czerwona do czerwonego)

- wszystko z osobna podłączasz pod zasilanie

- żeby zagrało musisz mieć wzmacniacz i kolumny lub kolumny aktywne lub nawet wieże hi-fi (podłączasz kablami "czincz"-"czincz" z miksera wyjście master)

- żeby nagrywać podłączasz kablem 2x"czincz"- 1xjack z miksera (wyjście record) do karty dźwiękowej w kompie (tylko nie pamiętam jaki kolor wejścia, chyba niebieski)

do nagrywania będzie ci potzrbny program np. audacity (darmowy)

Edytowane przez bartoszmista

Gość PiterssON

Czyli jak niemam wzmachola to i tak spokojnie moge kupic sam mikser i podlonczyc go do kompa i się uczyć? A jak podłącze już mikser pod karte to będe mógł jeszcze podłączyc glosniki 2.1?