Skocz do zawartości
Alex Drake

[RECENZJA] Shure SV100 + Behringer Xenyx 502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś zakupiłem mikrofon dynamiczny Shure SV100 i przedwzmacniacz mikrofonowy z małym mikserem marki Behringer. Wydałem na ten cel 280zł i myślę, że się opłacało.

Mikrofon Shure SV100 (Cena 105 - 130zł)

Zapakowany on w niewielkie pudełko, w którym znajduje się kabel XLR - Duży jack, mikrofon oraz kilka kartek. Nie czytałem, ale to nic ważnego. Podłączyłem go do Beha jako wejście liniowe pod mikrofonem. Jest ono trochę gorszej jakości niż wejście MIC XRL, ponieważ nie dostarcza ona takiego napięcia. Następnie udałem się z Main OUT do wejścia komputerowego różowego. Działa!

+ Wygodny i miły w dotyku,

+ Nie duży,

+ Czysty dźwięk.

Przedwzmacniacz Behringer Xenyx 502 (145 - 190zł)

Mikser mały, niczym dłoń mężczyzny. Jest to jego plus, ponieważ zmieścił mi się na biurku. Jest on dobry. Ma faktycznie dużą moc. Posiada wejścia na 1 kanał (mikrofon) 2 i 3. Służy mi on jako przedwzmacniacz i jestem zadowolony.

+ Wielkość

+ Moc

+ Cena

+ Nie grzeje się

- Szumi czasami

- Brak rozbudowanego EQ

UWAGA! Specjalnie dla Was krótka próbka głosu:

http://www63.zippyshare.com/v/77490771/file.html

Zestaw oceniam na 9/10. Polecam osobom, które chcą zagrać w radiach itd. smile.png

Edytowane przez Kaczor3k
  • Upvote 1

Mikrofon jak na przedział cenowy jest obiecujący. Jest on dosyć ciężki co świadczy o solidnej konstrukcji. Myślę, że gdy tylko ogarnę EQ w programie do nadawania to spokojnie będę mógł grać. Jak będziesz kupował możesz wybrać aukcję gdzie od razu masz kable XLR - XLR. Jednak gdybyś dostał jacka nic się nie stanie, bo jak widzisz nadal to zadziała. Polecam!

Sorka, że go uciąłem, ale po tym test mikrofonu ktoś do mnie zadzwonił i moja reakcja była dosyć dziwna.

Do kolegi up up jeszcze. Jak pod mikser to chyba tylko duży jack. Zależy od miksera. Ewentualnie jak kupisz z XLR-XLR, a nie będziesz miał takiego wejścia chętnie się wymienie. :)