Skocz do zawartości
Gość Dhamon

Traktor DJ - nagrywanie seta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podłączony mixer pod kompa - do wyjścia rec i do wejścia rózowego przy kompie. Chce nagrać seta w Traktorze i gdy nagram to jak go odtwarzam nic nie słychać. Mógłby ktoś powiedzieć jak skonfigurować traktora bądź może nie w tym problem?

Nie piszcie że mogę nagrać przez audiacity, bo tam też próbowałem ale nagrywa bardzo niewyraźnie.

On nie ma CD Playerów Ultrasie mruga.gif REC do różowego, CH1 i CH2 do zielonego i niebieskiego.

Nie wprowadzaj nikogo w błąd. Kabel z wyjścia REC w mikserze powinien iść do niebieskego wejścia w komputerze (czyli LINE-IN). To raz. Dwa - autor tematu powinien określić najpierw jaką ma kartę dźwiękową, bo tak to można sobie gdybać...

Karte mam Realetek'a ale jak już napisałem gdy podpinam do rózowego nic się nie dzieje a gdy do niebieskiego jest straszny pisk i na wyświetlaczu miksera "kreski" idą na full;]

Seta nagrywamy w AudaCity czy jakoś takkkk biggrin.png

Napisałem że w Audacity nagrywa mi bardzo niewyraźnie;/

Edytowane przez Dhamon

Ok, karta Realteka, ale ilu kanałowa?

Po podłączeniu do LINE-IN piszczy, ponieważ sygnał z karty dźwiękowej wychodzi do miksera, a następnie wraca do tej samej karty dźwiękowej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w drugą kartę, najlepiej zewnętrzną, tak aby jedna służyła do odtwarzania, druga do nagrywania. Wtedy tego problemu nie będzie. Jedyne co możesz póki co zrobić to zmniejszyć główną głośność odtwarzania niemalże do zera, wtedy powinno być ok.

Co do samego nagrywania to i tak musisz to robić zewnętrznym programem, bo mając podłączony mikser w Traktorze nie da się tego nagrać z tego co wiem ;)

nie trzeba zaopatrzac sie w drugą kartę chociaż fakt jest sprzężenie. ja tez miałem mixer na jednej karcie ale mikrofon podpiety do mixera nie do karty. a co chciałem powiedzieć to jak wchodzisz w opcje nagrywania i dajesz właściwosci line in to masz kreseczkę od głosnosci oraz głosniczek od wyciszenia, jesli dasz wyciszenie na linein to piski znikna. tylko wtedy nie bedziesz mogl nagrywac seta, ja to rozwiazałem tak ze w opcjach angrywania wyciszyłem mikrofon a line in normalnie smigał :] spróbuj w ten sposób. :]

• Upvote 1

nie trzeba zaopatrzac sie w drugą kartę chociaż fakt jest sprzężenie. ja tez miałem mixer na jednej karcie ale mikrofon podpiety do mixera nie do karty. a co chciałem powiedzieć to jak wchodzisz w opcje nagrywania i dajesz właściwosci line in to masz kreseczkę od głosnosci oraz głosniczek od wyciszenia, jesli dasz wyciszenie na linein to piski znikna. tylko wtedy nie bedziesz mogl nagrywac seta, ja to rozwiazałem tak ze w opcjach angrywania wyciszyłem mikrofon a line in normalnie smigał krzywy.gif spróbuj w ten sposób. krzywy.gif

Wielkie dzięki, przy ustawieniach nagrywania w karcie dźwiękowej wyciszyłem całkiem mikro, a kabel podpiąłem do niebieskiego wejścią line in i śmiga;] (sprawdzałem nagrywając w Audacity i czysty dźwięk jest:])

Duży browar dla Cb i dla reszty też za próbę pomocy i zainteresowanie się tematem:)

PS: A sprzężenie miałem ponieważ miałem włączoną głośność wejścia "line in" w odtwarzaniu:P

Edytowane przez Dhamon

Kwestia pisku związana jest z ustawieniem karty dzwiękowej albo kabelka-jakaś zwara poszła.Wejdź w panel sterowania,menadzer dzwięków efektów czy coś takiego zakładka "konfiguracja głośnika" i zaczynasz się bawić

Napisałem przecież że sprzężenie miałem ponieważ miałem włączoną głośność wejścia "line in" w odtwarzaniu jezyk.gif

Jeśli temat cieszy jakimkolwiek zainteresowaniem to skorzystam, ponieważ mam nastepny problem;/

Chodzi o to że nagrywając seta w Traktor DJ przez Audacity pierwszy kanał działa normalnie, a drugi nie da się przycisz ani nic z nim zrobić cały czas go nagrywa oczywiście jeśli mam włączony 2 deck. O dziwo gdy wyłącze mixer i włącze 2 deck nagrywa go nadal w normalnej głośnośći, tak jakby nagrywało go w systemie a nie przez wyjście rec w mixerze. Wie ktoś jak można temu zaradzić?

Pewnie masz włączone nagrywanie STEREO MIX i dlatego tak się dzieje

Heh, wielkie dzięki po raz drugi:) Bardzo mi pomogłeś;]

Wszędzie szukałwem rozwiązania, oprócz karty dźwiękowej xD

Edytowane przez Dhamon