Skocz do zawartości
Gość Djsysio

Szkoła Dj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Djsysio

Witam...

Po pierwsze poszukuje szkoły lub nauczyciela z okolic włocławka... nie mam sprzętu swojego tylko herkules e2 i laptopa...

Po drugie w razie pierwsze by się nie udało... Równierz mam takie pytanie do dj między innymi do prezenterów czy ktoś może mnie przeprowadzić na odpowiednią droge do grania jako dj... z poważaniem moje pseudo Dj Sysio i też nie wiem czy jest odpowiednie na imie mam Krzysztof

• Upvote 1

jak masz czas i kase to może na kurs dj w ftb schol kliknij i sobie poczytaj http://www.djkursy.pl/ uczą ta bardzo dobrzy dj-e . (jedyne co musisz mieć to słuchawki i swoje płyty)

DJ INOX â Waldemar Kaczmarek (FTB Team,Radio Elka Leszno)

DJ LOUI â Wojciech Kucharski (FTB Team, Leszno)

DJ W â Wojciech Oborski (DJ Magazine, Bydgoszcz)

DJ NEEVALD â Piotr Niwald (DJ Magazine & Radio PLANETA, Poznań)

DJ JOHN HETMOND â Krzysztof Piekacz (FTB Team, Warszawa)

DJ PROFESOR - RYSZARD SZCZEPANIAK (PSPM, Leszno)

DJ HELIUM - Krzysztof Bartkowiak (FTB Team)

DJ BEN - Przemysław Kosiński (Protektor Team)

DJ MONTER - Tadeusz Janiszewski (FTB Team, DJ School)

MACIEJ PLĄSKOWSKI â (Nauczyciel muzyki, Con-Takt, Miejska Górka)

PIOTR AUGUSTYNIAKa.k.a. Peer Gasto członek zespołu A State of Mind

DJ VENTI OTTO (Audio-Contrast, Poznań)

DJ MIKE WIND - Tomasz Laskowski (Emphase Recordings, Łomża)

SEBASTIAN S - Sebastian Sadaj (Exclusive FTB Team, Music Empire Agency)

JERRY DEFF - Jarosław Tarkowski (FTB Team, Zwyciezca Projektu Plaża w TVN,Siedlce)

de:Synth - Igor Warzocha (FTB.pl, DJ Mag)

Dawid Stróżycki a.k.a. Jorgen Dave - członek zespołu A State Of Mind

MARCIN ŻYSKI - (Redaktor Naczelny Serwisu FTB.pl)

a oto ceny Obóz szkoleniowy - Boszkowo 2012 (z wyżywieniem)

3 lipca - 9 lipca 2012

cena: 1749 PLN informacje.gif

rezerwuj.gif Obóz szkoleniowy - Boszkowo 2012 (bez wyżywienia)

3 lipca - 9 lipca 2012

cena: 1499 PLN informacje.gif

rezerwuj.gif

Edytowane przez reca

Gość Djsysio

Nie no tyle kasy to mnie narazie nie stać już bym wolał sobie sprzęt kupić za tą kase, ale jak bym miał kase to nawet bym nie pisał na forum tylko sie zapisaał od razu... czekam dalej...

co do kursów to sobie daruj... wystarczy sprzęt i np. tutoriale na youtube. przydałby się natomiast ktoś kto ci pokaże jak się miksuje a zwłaszcza ktoś kto powie ci co robisz źle. jeśli chodzi o granie w klubie to jest bardzo ciężko w tym kraju... nie mówię o wszystkich ale większość boi się że "młody" ich wygryzie po prostu

• Upvote 1

Gość Djsysio

na you tubie różnie jest a konkretnie to nic nie ma... żeby ćwiczyć i ćwiczyć...

1.podstawy

2.dobraanie muzyki

3.ćwiczenie

nigdzie takiego czegoś nie ma a za prawie 2tyś już można ładny sprzęcik sobie kupić...

Nie wiem może jest jakaś książka ilustrowana czy jak...

Bo samemu to troche mi to upłynie lat żeby chociaż nagrać poprawnego secika...

dokładnie, daruj sobie kursy... kup sprzęt i obejrzyj tutoriale, jakby co to pytaj, pomożemy, no i wstawiaj sety do oceny

jeśli chodzi o dobór utworów to nikt dokładnie ci nie powie co masz grać bo sam musisz wiedzieć co będzie się podobało (musisz mieć gust muzyczny i musisz umieć wyczuć oczekiwania klubowiczów). podpowiem ci tylko o stronie "technicznej" doboru kawałków:

- po pierwsze wersja tj. extended/club itp (jak wiesz jak jest zbudowany utwór to słyszysz że na początku i na końcu gra sama perkusja i tylko takie kawałki najlepiej miksować)

- po drugie gatunek i tempo (nie miksuje się muzyki w różnych gatunkach czy wartościach BPM). zwracaj też uwagę na "styl" czyli np. podobnie brzmiącą perkusję czy np. na to że nutka jest instrumentalna lub z wokalem, w przyszłości dowiedz się co to jest miksowanie harmoniczne (program Mixed In Key)

- ćwicz słuch. no i nie licz tym bitów tak naprawdę... po prostu jak grasz kawałek który znasz to wiesz że np. minutę przed końcem będą hi-haty i potem sama perkusja i wiesz że w tym momencie musisz wpuścić drugi kawałek

- na początku nie musi być idealnie - ważne żeby nie było tzw. koni i jakiejś bardzo wyraźnej różnicy w głośności

Edytowane przez bartoszmista

ja tam specjalistą nie jestem... przesłuchałem tego kawałka no i się pytam po co ci jeszcze nauczyciel? mi też to różnie wychodzi, czasami perfekcyjnie, czasami coś nie tak, najważniejsze żeby nie było "koni" bo to wybija z rytmu, z czasem doszlifujesz technikę

zbieraj kasę na sprzęt, niestety żeby dostać się do klubu to będzie ciężko. sam musisz podzwonić i pochodzić po różnych klubach (wysyłanie maili nic nie daje)

Gość Djsysio

W mojej miescowości jest nie daleko klub ibiza dobrzyń nad wisłą... I teraz zmienił się rezydent i jest teraz młodszy ok 22 lat... może na imprezie pogadam z nim czy bym mógł zapoznać się przed imprezą z prawdziwym sprzętem ciekawe czy się zgodzi..hmm... Moim zdaniem myśle że w radiu internetowym też można się podszkolić...

znając się na sprzęcie prawdziwym jak w klubach...raczej dj powinien puścić pod koniec imprezy tylko trzeba się znać co i jak... sam byłem świadkiem jak dj dał kolesiowy grać ze trzy kawałki na imprezce i jak zszedł był taki podjarany że szok, a póżniej go widziałem w innym klubie jak grał swój set...

Stary tu trzeba czytać, oglądać i działać. Nikt Cie za rączke nie przeprowadzi, jak zaczynałem 4 lata temu to po 6godzin dziennie siedziałem na virtual dju, czytałem wszystko co się da, słuchałem wszystko co się da i oglądałem wszystko co się da i nie mów mi że nie ma materiałów ani tuturiali bo jest ich od zasrania. Do dzieła chłopie.

Aha i najważniejsze słuchaj setów dobrych djów, ale DOBRYCH z GóRNEJ PUŁKI a nie jakichś pseudo djów, któzy grają pompki i robią przejścia takie że uszy bolą.

Jak lubisz jakieś e/h to

i podobni.

Gość Djsysio

http://www53.zippyshare.com/v/75665666/file.html

pierwszy set jeśli to tak nazwać można...

1. nie używałem synchro, bo to dla mnie dziecinne...

2.pod koniec się pomyliłem nie weszłem tak jak chciał no ucze się...

3. i jak słychać próbowałem z cue

I mam takie pytanko z ceu ruszać czy normalnie play...

Czekam na opinie surowe... czy jest jakś nadzieja

startujesz z play... cue służy do zapisania i potem do powrotu do tego zapisanego punktu (chociaż u mnie na rmp-2 zapisuje się play)

czyli jak wciśniesz pause i potem cue to ci zapisze w tym punkcie tzw. Cue Point

a jak wciśniesz play i nuta leci i wciśniesz cue, to wróci do zapisanego punktu (to właśnie po to jakbyś się pomylił)

Edytowane przez bartoszmista

Cue głównie sprawdza się przy normalnej konsoli, na vdj to taki bajer troche.

Przy sofcie to nie ważne czy grasz z synciem czy nie i tak masz grafik heh

Konie słyszałem gdzie niegdzie, przejścia mogły by być trochę szybciej. Nie chciało mi się bardziej wsłuchiwać bo fatalna w moim guście muzyka.

Powiem Ci tak na sofcie dość szybko pojmiesz podstawy, ale jak to opanujesz to na konsoli Ci nauka dużo czasu nie sprawi. Ja właśnie już przeniosłem się na sprzęt i powiem Ci, że nie jest to wielkim problemem.

Wiadome, że nie zawsze wszystko wychodzi od razu, czasem trzeba na to trochę czasu, ale jest warto - powodzenia.

PS: Jak chcesz sobie ładnie dograć coś na vdj to prawy myszy na płytkę nie lewy i delikatnie przesuwasz płytkę i się ładnie zgrywa bez sync:)

Edytowane przez Pomarańcza

Gość Djsysio

PS: Jak chcesz sobie ładnie dograć coś na vdj to prawy myszy na płytkę nie lewy i delikatnie przesuwasz płytkę i się ładnie zgrywa bez sync:)

Ja mam konsole midi herkules e2

Cue głównie sprawdza się przy normalnej konsoli, na vdj to taki bajer troche.

Przy sofcie to nie ważne czy grasz z synciem czy nie i tak masz grafik heh

Konie słyszałem gdzie niegdzie, przejścia mogły by być trochę szybciej. Nie chciało mi się bardziej wsłuchiwać bo fatalna w moim guście muzyka.

Dzięki za rady..

Gość bodz3k1988

No troche poczytalem przyda sie:) tez zaczynam nauke kiepsko mi idzie bo dopiero kilka dni mam numarka mixtrack pro wczesniej pare tygodni vdj ale od zawsze mnie dj-ka krecila wiec zobaczymy co z tego bedzie... tez szukalem szkoly dj ale postawie na metode prob i bledow... tu secik jesli mozecie ocencie cokolwiek http://www.youtube.com/watch?v=fNYa7Mkg9d4

Edytowane przez bodz3k1988