Skocz do zawartości
Gość dawix96

Jak zmiixować szybką piosenke z wolniejszą

Rekomendowane odpowiedzi

przyspieszasz albo zwalniasz drugi utwór (ten który masz na odsłuchu) aby oba miały takie samo tempo... to jest podstawa miksowania przecież... przy czym musisz pamiętać aby dobierać kawałki o maksymalnej różnicy tak +/- 3 do 5 BPM. to tak w skrócie... a poza tym mamy około miliona sposobów na przejście;)

przyspieszasz albo zwalniasz drugi utwór (ten który masz na odsłuchu) aby oba miały takie samo tempo... to jest podstawa miksowania przecież... przy czym musisz pamiętać aby dobierać kawałki o maksymalnej różnicy tak +/- 3 do 5 BPM. to tak w skrócie... a poza tym mamy około miliona sposobów na przejście;)

Koledze raczej chodziło o utwory gdy różnica jest np 30 bpm( np jakaś wolna z przejściem na hard bas) a nie przejścia gdzie gdzie utwory mają różnice 2 bpm czy 3.bpm.Cóż jednym z sposobów efekt break.Najlepiej jak obejrzysz ten filmik gdzie masz wszystko wyjaśnione:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zmiksowac-ze-soba-rozne-style-muzyczne

Nikt od razu nie grał w klubie więc przez "wiejscy wodzireje" trzeba przejść

Sugerujesz że trzeba grać najpierw na 'wiejskich imprezach' żeby pójść do klubu? Mylisz się przyjacielu ;-) Utworów tak zróżnicowanych prędkością czy choćby gatunkiem (wiadomo że nikt o zdrowym rozsądku nie będzie miksował hardcore z deep house :>).

Tak czy siak, to świadczy tylko o DJu, a moim zdaniem miksowanie utworów zróżnicowanych o trochę tych BPMów to po prostu ośmieszenie siebie jako DJa, a przecież pracujemy na wybicie czy też rozpromowanie swojej marki.

• Upvote 1

Mam pytanie temat dotyczy "wiejskich imprez" czy jak zrobic przejście na 2 różnych kawałkach?Każdy umie zmiksować house-house itp ale zmiksować 2 różne style to jest coś.Idąc twoim tokiem myślenia Dimitri Vegas & Like Mike czy Martin solveg to słabi DJ bo miksują czasami 2 różne style?

Edytowane przez Sanches

Idąc twoim tokiem myślenia Dimitri Vegas & Like Mike czy Martin solveg to słabi DJ bo miksują czasami 2 różne style?

Dimitri Vegas & Like Mike miksują owszem style progressive, electro itd. ale czy tam jest taka różnica BPM? Przecież oni nie grają np. house z hardstyle, gdzie różnica jest mniej więcej 22-20 BPM tylko różne style muzyki house, które razem grać można nie urażając samego siebie.

Kończę offtopic, powiedziałem co mam do powiedzenia. Przeczytaj kilka razy, zrozumiesz moje zdanie :)

trzeba też powiedzieć że nie tylko chodzi o różnice w BPM, czasami dwa kawałki do siebie nie pasują "klimatem", to może być perkusja, bas czy wokal i zmiksowanie ich będzie głupio brzmiało, przejście się nie uda... to trzeba słyszeć po prostu. bo właśnie słuch jest w tym zawodzie najważniejszy, nie tylko dobry ale i "muzyczny" (to tak jak z wyczuciem rytmu albo ze śpiewem - albo się to ma albo nie)

trzeba też powiedzieć że nie tylko chodzi o różnice w BPM, czasami dwa kawałki do siebie nie pasują "klimatem", to może być perkusja, bas czy wokal i zmiksowanie ich będzie głupio brzmiało, przejście się nie uda... to trzeba słyszeć po prostu. bo właśnie słuch jest w tym zawodzie najważniejszy, nie tylko dobry ale i "muzyczny" (to tak jak z wyczuciem rytmu albo ze śpiewem - albo się to ma albo nie)

To się właśnie nazywa "odpowiedni dobór tracków" :)

ja bym polecał również skorzystać z program mixed in key 2.5, jedyna wersja która nie wymaga cdkeya a nowsze niestety tak i sa nie do scrackowania, na pewno Ci pomoże, dobieraj nuty o podobnej tonacji a jeśli już musisz szybką i wolną, to coś pomiędzy szukaj, co 2-3 bpm. różnica bedzie ale nie taka hop.

Powiedzmy że masz kawałek w tempie 128 (EH) oraz tempo 142 (HU)

1szy stopniowo dokręcasz do 136(+/-) I drugi obniżasz do 136 . Robisz przejście i stopniowo wracasz do tempa 142.

Lol, po pierwsze w ten sposób "miksują" tylko amatorscy amatorzy. W tym wypadku wartość każdego tracka musiałaby ulec zmianie o ok 6,3% a to zdecydowanie za dużo. Ja sam w zasadzie nigdy nie podkręcam bardziej tracków niż o 4%

Lol, po pierwsze w ten sposób "miksują" tylko amatorscy amatorzy. W tym wypadku wartość każdego tracka musiałaby ulec zmianie o ok 6,3% a to zdecydowanie za dużo. Ja sam w zasadzie nigdy nie podkręcam bardziej tracków niż o 4%

Pamiętaj , że jest takie coś jak funkcja master :) Chodź osobiście nie jest za tym żeby takie rozbieżności zgrywać .