Skocz do zawartości
Gość kurczak960

Początki i przyszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kurczak960

Zaczeło się jakoś pół roku, gdy odkryłem rp. Bardzo zainteresowała mnie owa muzyka, czasem nawet potrafiłem jej słuchać 6 - 7 godzin dziennie. Postanowiłem w końcu spróbować swoich sił i zacząć mixować. Od 2 tygodni już mixuje na vdj, coraz bardziej zaczynam rozumieć jak np. wybrać moment żeby nie było czuć przeniesienia bitów . I tutaj moje pytanie, jak sądzicie po jakim czasie mogę przenieść się już na coś więcej niż soft ? Czy sam dam radę nauczyć się tego wszystkiego co niezbędne ? Byłbym też wdzięczny za jakieś porady. :)

• Upvote 1

Zależy. Niektórzy dadzą sobie radę sami a inni nie :) Co do sprzętu pograj jeszcze kilka miesięcy,rok i wtedy jak będziesz czuł się gotowy zrób pierwszy zakup sprzętu dj'skiego czyli mikser,cdplayery lub sam kontroler.

Gość Dodg3

Jak już ogarniesz Virtuala na pamięć, to kup sprzęt (mikser + 2x cd player), nie polecałbym kupować kontrolera bo na tym nie nauczysz się grać.

• Upvote 1

Sugerujesz ,że nawet na takim kontrolerze się nie nauczysz ? ^^

DDJ-S1-small.jpg

Większość chyba kojarzy kontroler z tymi marki numark lub reloop ,które są w granicach 500-700 zł. :)

Niestety w tej dziecinie trzeba mieć trochę gotówki ponieważ kupienie zestawu (mikser i 2cdplayerki) wynosi 3000-5000 zł a nawet więcej.

Gość Sikorski

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie, czy to kręci, czy jesteś w stanie poświęcić kilkanaście godzin dziennie aby trenować bądź czy wiążesz z tym przyszłość ? Jeżeli będziesz miał motywacje, chęć gry, będziesz chciał kiedyś być jakimś rezydentem klubu to wtedy możesz zaczynać pracować na VDJ, pytasz ile czasu? mogę Ci powiedzieć że to zależy od Ciebie i Twoich treningów, jak będziesz czuł się dobrze, Twoje próbne sety będą wypadały świetnie, wtedy możesz przerzucić się na sprzęt, ogólnie rzecz biorąc bardziej poleciłbym 2 cd + mixer, oczywiście to zależy ile będziesz miał pieniędzy do wydania na sprzęt, ale taki podstawowy czy nawet średni możesz zakupić za 2000-2500 zł oczywiście używany. Jeżeli chodzi o kontrolery, to się nie wypowiadam ponieważ nie miałem z tym styczności, ale większość mówi że służą one bardziej do zabawy niż do porządnej nauki czy też gry w klubach (mam na myśli te tańsze kontrolery). Podsumowując musisz się zastanowić czy chcesz to robić, bo jak masz kupować sprzęt a nagle po miesiącu znudzi Ci się granie, i będziesz chciał sprzedać sprzęt, to jest to bezsensu :)

• Upvote 1

Gość Dodg3

mK. myślisz że ktoś tutaj jest w stanie wydać ok. 3500zł na sam kontroler? Jakie 5000 zł za cd player + mikser? Nikt do nauki nie kupuje pionków cdj 1000 :) Zmieści się w 1500zł np. 2x cdj 100 + rmx 30 i nauczy się grać :)

• Upvote 1

Gość kurczak960

jeśli chodzi o motywacje i chęci - są jak najbardziej. właśnie chcę z tym łączyć przyszłość. czasem potrafię odłożyć lekcje i naukę właśnie dla muzyki. no nic, zacznę działać na vdj i ćwiczyć, narazie i tak nie kupię ale mogę już odkładać, a tak jak ktoś wyżej pisał, gdy będę już pewny w tym pomyślę o sprzęcie i pewnie jeszcze zwrócę się o waszą pomoc.

a tak poza nawiasem, wiek 14 lat (prawie 15) to dobry moment na rozpoczęcie takiej nauki, czy nie za późno ?

Edytowane przez kurczak960
  • Upvote 1

Dodg3 są także ludzie ,którzy mają więcej gotówki niż statyczny polak i potrafią na początek sobie jakiś super wypaśny sprzęt na początku kupić wiem to z doświadczenia.

kurczak960 14 lat - jest to dobry wiek na zaczęcie nauki. Ja zaczynałem 13 więc dużej różnicy nie ma. Ważne aby mieć pasję...

Gość kurczak960

chciałbym się jeszcze dowiedzieć 2 rzeczy .

Czy dobrze robię mixując w vdj na skórce mix lab 3.1 ?

I jeszcze chodzi o odsłuch, wytłumaczycie mi dokładnie na czym polega i czy jest on taki konieczny ? Miej więcej kojarzę o co chodzi ale chciałbym dokładnie wiedzieć.

• Upvote 1

Gość Sikorski

Jeżeli chodzi o wiek, to moim zdaniem nie ważne ile masz lat, liczą się umiejętności. Ja zacząłem niedawno swoją przygodę z mixowaniem a w czerwcu stuknie mi 19 lat, znam też DJ-ów którzy grają na prawdę dobrze a zaczynali mając po 25~ lat :) Także pamiętaj, wiek się nie liczy tylko umiejętności :)

• Upvote 1

Odsłuch polega na tym ,że podczas odtwarzania piosenki nr.1 możesz słuchać piosenki nr.2 na słuchawkach ,której nie słychać przez twoje głośniki (np. jak grasz w klubie). Po co jest? Czy jest on konieczny? Do dobrych przejść musisz mieć odsłuch ,gdyż nie dopasujesz piosenki nr.1 do beatu piosenki nr.2 :)

Powiem Ci tak ja osobiście długo się zastanawiałem nad kupnem sprzętu. Dokładnie rok, albo półtora ćwiczyłem na virtualu. Powiem Ci tak - na virutalu pojmiesz tylko podstawowe zasady co oznacza dany przycisk, efekt, jak dopasować dwie piosenki - dokladnie wchodzi mi tutaj o moment wejścia drugiej piosenki, aby przejście było płynne.

Osobście nie mam problemów z softem, aczkolwiek ze sprzętem już tak - nie jest to takie proste, jak się komuś wydaje na pewno trzeba to bardzo lubieć, następnie uczyć się od początku gry na słuch - sam doświadczyłem, że liczniki wcale nie dadzą Ci tego samego efektu (wiadomo w jakimś na prawdę drogim sprzęcie tak), ale są też inne sposoby, między innymi podłaczenie sprzętu do softu, gdzie będziesz widział jakie tempo (BPM) masz ustawiony co na prawdę ułatwia grę z tego co słyszałem, osobiście wolę się nauczyć gry ze słuchu. Podstawą jest chyba ustawienie CUE - staraj się zawsze ustawiać na kicku (powinieneś wiedzieć co to jest) to powinno Ci ułatwić wejście w utwór.

I jeszcze jedna rada myślę, że reszta osób powinna się zgodzić - jak słyszysz, że zaczyna się główny motyw to załączaj wtedy już na odsłuchu sobie drugi kawałek, jeżeli główny motyw kończy się na pierwszym decku wtedy wchodzisz z nowym kawałkiem i stopniowo robisz przejście w swoim stylu.

PS: Jak coś przekręciłem to mnie poprawcie. Mam nadzieję, że przyda się moja rada.

Osobście nie mam problemów z softem, aczkolwiek ze sprzętem już tak - nie jest to takie proste, jak się komuś wydaje

A ja zawsze w tej kwestii mam inne zdanie i uważam, że na normalnym sprzęcie gra się o wiele łatwiej niż na sofcie. Sprzęt jest namacalny i wszystko masz od razu pod ręką, w sofcie musisz sobie radzić za pomocą myszy i nie zrobisz też kilku czynności jednocześnie ;)

Gość kurczak960

a da się jakoś ustawić ten odsłuch na vdj ? ostatnio próbowałem tak zrobić ale co 10 minut przywraca mi podstawowe ustawienia dry.png do tej pory robiłem przejścia na wskaźniku, czyli ważniejszy jest jednak dopasowanie piosenki na odsłuchu ?

powracam jeszcze do wcześniejszego pytania - dobrze robię mixując na skórce mix lab 3.1 czy przenieść się na tą standardową ?

• Upvote 1

A ja zawsze w tej kwestii mam inne zdanie i uważam, że na normalnym sprzęcie gra się o wiele łatwiej niż na sofcie. Sprzęt jest namacalny i wszystko masz od razu pod ręką, w sofcie musisz sobie radzić za pomocą myszy i nie zrobisz też kilku czynności jednocześnie mruga.gif

Mam dopiero pierwszy tydzień decki - powiedzmy, że słuch już prawie opanowałem:)

Gość kurczak960

dzisiejsze 4 godziny prób na słuch - nic mi nie wychodzi dry.png

wytłumaczy ktoś na czym dokładnie polega mixowanie ma słuch ?

normalne że nie wychodzi... potrzeba wielu wielu godzin żeby coś zaczęło wychodzić. więc ćwicz i się nie poddawaj

miksowanie na słuch polega na tym że słuchasz jednym uchem piosenki z kolumn (czyli tego co leci na sali) a drugim uchem słuchasz na słuchawkach (czyli na odsłuchu) tego kawałka który dopiero chcesz wpuścić... nikt nie powiedział że to jest łatwe. po prostu musisz się nauczyć słuchać i wiedzieć czy trzeba kawałek zwolnić czy przyspieszyć żeby oba szły równo i bity się nakładały... no a to wymaga po prostu ćwiczeń

dzisiejsze 4 godziny prób na słuch - nic mi nie wychodzi dry.png

wytłumaczy ktoś na czym dokładnie polega mixowanie ma słuch ?

Kup sobie najtańszy kontroler może, ponieważ chwytasz palcem i jeździsz faderem, a myszką wiadomo, ze musisz patrzeć w ekran i zawsze korci spojrzeć naa bpm:)

W ogóle dobierz sobie odpowiednie kawałki z różnicą max 4 -5 bpm więcej. Kształć się pierw w jednym stylu, który na prawdę lubisz nie mieszaj za dużo z początku.

Gość kurczak960

wiadomo poddawanie sie nie wchodzi w gre.. czyli ze nie mam za kazdym razem ustawiac bpm poo rowno ? ile by kosztowwal taki kontroler ? jeszcze jedno moje pytanie dotyczy gatunku muzyki, dobrze narazie robie mixujac utworki ktore czesto sa grane na audycjach ?

• Upvote 1

Najlepiej miksować to co się lubi, oczywiście tak, żeby utwory trzymały się kupy. A najłatwiejszy do miksowania jest house.

Co do kontrolerów to można i za 200-300 zł kupić, ale to badziewie. Kupując w miarę przyzwoity kontroler trzeba się liczyć z wydatkiem przynajmniej 1000 zł.

A BPM zawsze ma być równo, jak Ty to niby zgrasz inaczej?

• Upvote 1

Gość kurczak960

tak zrozumiałem kolegę wyżej ..

co do kontrolerów.. chodzi mi po prostu o to żeby był do nauki i nabyte na nim umiejętności mogłyby być przeniesione później na coś lepszego.

podacie jakieś propozycje ? podkreślam że zależy mi na cenie i na tym by miał te najważniejsze funkcje smile.png

coś takiego ? http://allegro.pl/hercules-dj-control-mp3-e2-konsola-z-usb-gwar-3lat-i2104741771.html

tyle jeszcze jakby można trafić taniej..

• Upvote 1

Gość lMaXl

Pamietaj jeszcze zeby miec tez ogarnieta karte dzwiekowa ;] dodaj jakis secik od ciebie mruga.gif

nagraj jak robisz przejscia ;]

ja chcialem kupic sprzet ale jest masarka dlaczego ? karta nie taka .. ;(

Edytowane przez lMaXl
  • Downvote 3

jesli chodzi o przejscia,odsłuch i dobierania tempa to musisz cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc jak najwiecej,z biegiem czasu zobaczysz ze wychodzi,zaden sprzet nie zastapi Twojego słuchu,moim zdaniem to jest jedna z najwazniejszych cech ktora kazdy zajmujacy sie dj-ka powinien stawiac na pierwszym miejscu. Co do kontrlolera to Numark Mixtrack Pro,na początek spokojnie Ci wystarczy,ale szczerze to lepiej jakis komplet typu 2xcd-ki + mikser np.rmx20/30.pozdro