Skocz do zawartości
Gość DigiDigi

Przejscie Hercules e2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DigiDigi

Witam , jakis czas temu kuplem sobie kontroler e2 , ponieważ zacząłem się interesować dj'ka oraz prezenterstwem .

W herculesie działa wszystko cacy tylko odnoszę sie do Was z prośbą o małą pomoc ,a mianowicie chciał bym robic idealne przejścia (chodzi mi o takie jak robi Bald wlasnie z radiaparty ) . Z góry dzięki . Pozdrawiam Digi ok.gif .

PS: Możecie wysylać tutoriale ...

Edytowane przez DigiDigi

Gość Sikorski

Chyba żartujesz? Człowieku mało masz tutoriali na youtube czy na naszym forum ? Musisz poszukać, czytać, oglądać i przede wszystkim DUŻO ĆWICZYĆ przecież my Ciebie nie nauczymy przez internet robić przejść... :)

Tak odrazu się nie nauczysz robić idealnych przejść większość używa przycisku "sync" a prawdziwe przejścia powinno się robic na wyczucie, tak aby dwa utwory równo nałożyły się na sobie z czego jeden musi mieć wyciszony bass. Dalej już chyba będziesz wiedział co robić. :-)

Edytowane przez M@ly

Gość DigiDigi

Spokojnie chłopcy nie ekscytujcie się tak ;p ja dopiero zaczynam swoją " przygodę " z dj'ingiem . Chciałem , żebyscie podali mi jakies przykłady o co chodzi z tym przykrecaniem basu itd ... aczykolwiek staram się nie zniechęcać . (poczytam o tych frazach ) .

PS: Mam jeszcze jedno pytanie , a mianowicie o co chodzi z tym " cue " ? (obok play/stop) .

Edytowane przez DigiDigi

CUE jest to punkt startowy, od którego chcemy rozpocząć odtwarzanie utworu. W trybie PAUSE za pośrednictwem pokrętła JOG możemy dokładnie ustawić tzw. punkt CUE. Jeśli punkt ten jest już ustawiony, każdorazowe przyciśnięcie oraz przytrzymanie przycisku CUE powoduje rozpoczęcie odtwarzania od zapamiętanego punktu CUE. :)

Gość Djsysio

http://www8.zippyshare.com/v/81978944/file.html

1. Tarcza JOG pokrętło znajdujące się w odtwarzaczach CD (ale nie tylko), służące do precyzyjnego ustawiania punktu CUE. Podczas odtwarzania muzyki pełni także funkcję PITCH BEND.

2. Zapis pkt. CUE

punkt "startowy", od którego chcemy rozpocząć odtwarzanie utworu. W trybie PAUSE za pośrednictwem pokrętła JOG możemy dokładnie ustawić tzw. punkt CUE. Jeśli punkt ten jest już ustawiony, każdorazowe przyciśnięcie (oraz przytrzymanie) przycisku CUE powoduje rozpoczęcie odtwarzania od zapamiętanego punktu CUE (ułatwia to dobranie tempa utworu, którym chcemy wejść w aktualnie odtwarzany utwór). Puszczenie przycisku CUE powoduje powrót do trybu PAUSE w zapamiętanym punkcie CUE. Jeśli punkt CUE jest zapamiętany, a odtwarzacz znajduje się w trybie PAUSE, rozpoczęcie odtwarzania odbywa się za pośrednictwem przycisku PLAY (wtedy odtwarzacz zaczyna odtwarzać utwór od zapamiętanego punktu CUE bez potrzeby przytrzymywania przycisku CUE).

3. Keylock inaczej Master Tempo

Jego wciśnięcie powoduje zmianę prędkości utworu bez wyczuwalnej zmiany wysokości tonacji utworu.

4. Pitch

najczęściej potencjometr suwakowy służący do zmiany prędkości / tempa odtwarzanego utworu.

5.Crossfader

potencjometr suwakowy umożliwiający płynne przejście sygnału jednego z kanałów w sygnał innego kanału (przejście jednego utworu w drugi).

Jak coś poprawcie robione na szybko...

post-118236-0-23683700-1330032183_thumb.jpg

Edytowane przez Djsysio