Skocz do zawartości
Thomas

kontroler a mixer+cd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,chciałbym zapytac sie jaka jest Waszym zdaniem rożnica tak naprawde,bo jedni mowia ze kontrloler do zabawy inni ze wcale nie,zas jeszcze inni bierz mixer+decki. W sumie juz sam nie wiem co myslec:( wydaje mi sie ze nie trzeba od razu miec sprzetu pokroju 2000-3000zl przeciez mozna zaczac o czegos tanszego i spokojnie szlifować swoje umiejetnosci np. na jakims dobrym kontrlolerze,z czasem zakupic jakis setup,przeciez kreatywnosc,jak i cierpliwosc to podstawa,jezeli przyjdzie Nam ochota na granie gdzies na zewnatrz. Takze prosiłbym Was o sugestie Waszym zdaniem, z gory dzieki.

pozdrawiam;)

Zły dział, temat przenoszę 8) Anetkaa

Myślę, że dużo zależy od tego czy chcesz wiązać swoją przyszłość z graniem (DJing) czy też nie, oraz jakimi funduszami dysponujesz. Jeśli planujesz połączyć swoją przyszłość z granie, lecz nie dysponujesz dużymi pieniędzmi, to na początek w miarę dobry kontroler, który można później rozbudować (Hercules MK2) powinien wystarczyć. Jeśli nie planujesz wiązać swojej przyszłości z graniem to proponuje również zakup kontrolera. Co innego gdy dysponujesz dużym budżetem. Wtedy możesz sobie pozwolić na zakup jakiegoś sprzętu (CDJ400 + DJM 400) lub coś z wyższej półki. Wszystko zależy od Ciebie. :)

Edytowane przez M@ly
  • Upvote 1

Jeżeli są fundusze i są ambicję no to konsola w postaci CD-mikser.Moim zdaniem na konsoli MIDI dużo swoich umiejętności nie podniesiesz bo to jest nadal granie z "interfejsa"(traktor VDJ) więc robisz malutkie kroczki do przodu.. i ten przycisk synh który sprawia że 13 latek uważa się za wielkiego DJ...a nawet odsłuchu nie ma w midi.Moim zdaniem jak małe fundusze to od razu mikser pod PC a później tylko CD bo kupowanie midi sprzedawania kupowanie miksera to jest rzucanie siana w błoto.Kto powiedział że potrzebujesz 2-3 tyś na konsole.1500 i coś tam wyłapiesz w postaci ndx 400 i dxm 06.

• Upvote 1

Ja bym jednak polecał klasyczny zestaw (mikser+cd), oczywiście na początek gdy nie wiesz czy tak naprawdę chcesz się zająć dj'ingiem nie kupuj sprzętu za 3000zł. Tak jak kolega wyżej napisał, taki zestaw za max. 1500 w zupełności do nauki wystarczy. Ja wiem że to nie są małe pieniądze w porównaniu do kilkuset złotych za konsolę... ale jeśli myślisz o tym poważnie to opłaca się zainwestować.

• Upvote 2

Gość DigiDigi

Moim zdaniem powienieneś kupić sobie Hercules e2 naprawdę świetny kontroler i do prezenterstwa i do amatorskiej dj'ki . Załóżmy , że za rok uzbierałeś sobie 1,5tyś ,a naprawdę podoba Ci się dj'ka kupujesz cos lepszego np. 2 x NDX200 , 1 x iM1

Edytowane przez DigiDigi
  • Upvote 1

Mam Hercules'a e2 i jestem średnio zadowolony. Pozwala nowicjuszowi nawiązać kontakt z muzyka (DJing), ale dużo się nie nauczy grając na kontrolerze. Jedyne co można się nauczyć to robić przejścia nie używając funkcji SYNC. Myślę, że dużym minusem tego kontrolera jest brak możliwości rozbudowy. Jak już wcześniej wspomniałem.

• Upvote 1

Gość Lazar

osobiście, odradzam. jak wiele osób tak i ja stwierdzam, że na kontrolerze wiele się nie nauczysz.. jakiś czas temu też stanąłem przed tym problemem. myślę że chodzi tu po prostu o to, czy chcesz to robić na prawdę na poważnie czy dla zabawy. jeśli to 2, nie ma sensu nawet myśleć o kontrolerach. na twoim miejscu zbierałbym dalej kase. zawsze możesz przecież od kogoś pożyczyć lub znaleźć jakieś rozwiązanie, tak jak mi się udało :) a jeśli Cię to pasjonuje i kupisz taki sprzęt, na pewno nie będziesz rozczarowany tak jak mógłbyś być przy zakupie kontrolera (tym bardziej tak taniego) .

• Upvote 1

Ja zaczynalem od herculesa mp3 i tutaj Ci powiem ze z czasem bedziesz widzial w kontrolerach braki i bedziesz chcial grac na lepszym sprzeciku.. Gdy zacznyalem na herculesie byla prawdziwa podjara ale jakos po roku czasu widzialem w tym wielkie braki.. tam masz wszystko na malowane.. tylko wciskasz synch'a i smigasz przejscie.. Co do dekow i mixera to tam jest wiecej zabawy i wiecej do robienia.. i tak wgl mozesz wiecej sie nauczyc.. takie jest moje zdanie :)

• Upvote 1

Powiem tak kontoler może być na początek ale na serio dobry nie mówię tu o jakimś tanim kiczu.

Ale przez kontroler możesz się też nabawić paru złych nawyków takich jak np synch.

Sprzęt też w sumie nie jest idealny na początek bo jednak dopiero po jakimś czasie będzie się ogarniało podstawowe czynności jak beatmaching itd.

Ciężko doradzić co jest lepsze bo i kontoler ma swoje zalety i sprzęt.

To już zależy od Ciebie co wybierzesz ;)

• Upvote 2