Skocz do zawartości
Gość Xaorus

Traktor- radio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Xaorus

Witam. Tworzę nowy temat gdyż w poprzednim nie otrzymałem odpowiedzi. Mowa o nadawaniu z Traktora. Pytania by nie było, ale mój numark na Virtualu nie działa, gdyż wszystko momentalnie sie zacina na wieki, dlatego jestem skazany na traktora. A wiec od początku. Z tego co wiem z taktora nie da nadawać sie bezpośrednio z powodu kodeków, wiec potrzebny jest shoutcast i tutaj pojawia się problem. U mnie całość wyglada tak. Podłączam się do radia i gdy ustawie w SC granie z winampa wszystko jest ok, dziwięk jest czyściutki, wszystko śmiga, lecz kiedy przełączam na granie z karty dźwiękowej, robią sie cholernie ostre przestery. Bas przebija, wszystko trzeszczy. Dodatkowo potencjometry w ShoutCast po przełączeniu na line działają nieprawidłowo co nie ma miejsca przy graniu bezpośrednio z winampa. Korzystam z numarka Stealth Control USB oraz z Realtek Audio HD Audio. Czy jest jakiś sposób żeby te przestery usunąć i żeby dźwięk w radiu był czysty tak jak podczas grania z winampa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ten numark jak nagrywasz? za pomoca usb, czy normalnie?

jesli normalnie to:

musisz wylaczyc nasluch gniazda ktore jest wlaczone na nagrywanie, a po 2 sciszyc w nim poziom, w schoutcascie pieknie jest pokazane ile trzeba

jak masz 0db czyli pelny pasek tj przester, czyli sciszasz tak aby nie dosiegalo zera, a no i pamietaj aby wyciszyc mikro jesli bys mial w lapku czy jakies inne, bo po 1 bedzie zbierac, i robic przestery itd, a po drugie jak mocniej odkrecisz glosniki, to moze zaczac sie sprzegac (nie jeden realizator zaliczyl wpadke na estradzie z powodu sprzegajacego nie wylaczonego mikro w laptopie :D wiec wiesz...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xaorus

podłączam go za pomocą usb, bo to kontroler jedynie na usb, nie ma tutaj line.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a on ma karte dzwiekowa? czy nie, jak nie ma to jako zrodlo nagrywania bierzesz stereo mix

a jesli ma, to bierzesz i wybierasz jego (pojawi sie jako dodatkowa karta dzwiekowa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xaorus

Nie ma karty dźwiękowej. Gdy nie mam stereo mix to gra czysto ale tak cicho że gdy podgłośnię na full to dopiero coś tam słychać, jeżeli włączę stereo mix to wtedy robią się okropne przestety i właśnie nie potrafię tego ogarnąć, bo wszystko byłoby ok gdyby nie ten cholernie mocno popsuty dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak masz wylaczony stereo mix to cos czuje ze zgrywa ci z mikrofonu :D, o to chodzi ze masz go wlaczyc, i trzeba go zaje*** mocno sciszyc (czasem 20 % to za duzo juz jest)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xaorus

Mikrofonu nawet nie podłączam, a jak mam podłączony to wyłączony zazwyczaj dry.png Mixa stereo nie da się u mnie sciszyć, a ściszanie w Audio input regulacji nagrywania nic nie daje placze.GIF

Edytowane przez Xaorus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawet mnie nie strasz :D pokaz mi najlepiej screna jak to wyglada (bo niektorych kart sie nie da ustawic)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aaa spoko, juz sie bałem ze masz 3 najgorszy scenariusz biggrin.png

tutaj robisz tak ze klikasz wycisz na wszystkim procz stereo mixu, i bawisz sie głowna reguacja (1 suwak)

jesli faktycznie masz ja odkrecona na full to nie ma sie co dziwic ze masz przester jak cholera biggrin.png

musisz zjechac tak na 1/5 słupka i wtedy dokrecac w oparciu o to co pokazuja ci slupki na shoutcascie

jakbys sobie nie poradizl do pobierz teamviever 7 i pisz do mnie

Edytowane przez dj stealth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xaorus

Dobra coś pokombinuje, a tak z innej beczki, czy opłaca się wymienić numark stealth control na behringer bcd 2000 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj to juz nie do mnie pytanie bo nie gustuje w kontrolerach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja raczej nie wymieniałbym. Wizualnie przegrywa plus jog jest śmiesznie roztawiony więc wygodnie raczej nie dogrywa się bitu. Zostałym przy numarku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi