Skocz do zawartości
Matyz

Virtual DJ przejscia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz na VDJ trenuje już sobie od kilku tygodni,obejrzałem wiele poradników oraz sam staram sie rozpracowywać ten program,w sumie źle nie idzie ale właśnie pozostaje kwestia przejść... raz mi wychodzą a trzy razy nie wychodzą :/ kombinowałem już różnymi sposobami i niestety nie wynalazłem jeszcze sposobu aby płynnie i bez "crashowo" przechodzić między niektórymi utworami :/ może mi ktoś wyjaśnić jak robić dobre przejścia w VDJ? jak najbardziej mile widziane są filmiki z poradnikami,screeny lub dokładne opisane poradniki,jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie w sprawie tych przejść.Z góry dzięki i pozdrawiam.

P.S

Dla osób które pomogą najbardziej poleci + :)

Gość Sikorski

Szczerze ? My w tej kwestii Ci nie pomożemy.. Musisz po prostu ćwiczyć i ćwiczyć, oglądaj więcej filmików na YT jeżeli chodzi o przejścia, staraj się dobierać różne nuty a potem nagrywać i wrzucać na forum żeby inni mogli Cie oceniać i ewentualnie powiedzieć co jest nie tak, takie coś nie przychodzi od razu, do idealnych przejść potrzeba czasu i sporo treningów, tego nie nauczysz się w tydzień smile.png

• Upvote 4

Podpisuje sie pod Sikorskim:) ja równiez trenuje na sofcie przede wszystkim musisz wyłaczyc wszystkie nie potrzebne pierdoły tj.widma,sync. to podstawa. Poza tym musisz cwiczyc odsłuch abys trafiał w pierwsze tempo aby nie było tzw. koni, wiesz pewnie o co chodzi. Z początku bedzie ciezko,ale nie zniechęcaj sie musisz duzo cwiczyć i bedzie dobrze:) a teraz mozesz tu troszke poczytac: http://forum.radioparty.pl/topic/15786-przejscie/

• Upvote 1

powoli powoli, sync zgadza sie, ale po co juz mu każecie wyłączac liczniki i widmo, jak on nawet z tymi bajerami nie ogarnia jak narazie.

co tu duzo mówic, najwazniejsze czy wiesz co to wogole fraza? jak wiesz to masz wyrownac bit (i dzieki tym udogodnieniom jest to banalne :D) i teraz na dobra sprawe indywidualna kwestia bawienia sie equalizerem i faderami, ogolnie możesz zrobic wszystko pod warunkiem aby na głośnik nie poszła kakofonia hehe, i teraz juz tylko twoja kwestia jak to zrobisz, machniesz gwałtownie faderem, czy tez bedziesz starał sie robic jak najpłynniejsze przejscie

• Upvote 1

gry na słuch się bez problemu nauczy? granie z SYNC?

sami specjaliści się wypowiadają widzę... najlepiej jakbyś najpierw dowiedział się co to fraza i kiedy wchodzić z utworem, oczywiście beatmatching (czyli zgrywanie na słuch) to podstawa, nawet na sofcie... jak teraz zaczniesz od SYNC to nabędziesz nieciekawych nawyków, których ciężko będzie się oduczyć

gry na słuch się bez problemu nauczy? granie z SYNC?

sami specjaliści się wypowiadają widzę... najlepiej jakbyś najpierw dowiedział się co to fraza i kiedy wchodzić z utworem, oczywiście beatmatching (czyli zgrywanie na słuch) to podstawa, nawet na sofcie... jak teraz zaczniesz od SYNC to nabędziesz nieciekawych nawyków, których ciężko będzie się oduczyć

Specjalisci moze nie! oj nie ładnie oceniac ksiazki po okładce. Co do zgrywania na słuch sie zgodze,podstawa,ale kolega nie ogarnia jeszcze tematu VDJ takze najpierw niech opanuje podstawy a pozniej niech sie bierze za beatmatching :) i kto powiedział ze od SYNC nabierze złych nawyków? he.. jak bedzie łaczył np 3 - 4 tracki to jak niby ma opanowac beatmatching na słuch xD - bez Sync to nie za bardzo mu to wyjdzie :)

Sposobów na przejścia jest wiele smile.png

grasz na frazy

grasz na słuch

grasz na wyczucie

itd itd

Nie rozumiem Twojego posta "sposobów jest wiele" jest jeden sposob i z niego wynikaja czynniki dobrego przejscia fraza, słuch, wyczycie faderow oraz equalizera . Jak chcesz cos zmixowac bez frazy nawet jak wchodzisz samym vocalem to fraza musi byc zeby to mialo rece i nogi:P

znaczy niech najpierw nauczy się normalnie zgrywać nutki a potem można sobie "robotę" upraszczać, co do sync to ja bym się bał zaufać komputerowi, no ale np. na licznik też czasem spojrze żeby wiedzieć czy nutka jest szybsza czy wolniejsza (ale już dokładnie to zgrywam na słuch, bo liczniki nie są wcale akie precyzyjne)

Dobra ja tu się rozpiszę,

Frazy nie frazy po co liczyć bity itd skoro gość nie ogarnia?

Ludzie co wy radzicie?

Zacznijmy od tego ,że trzeba wyciąć kawałek używając In, ale raczej umiesz to jeśli próbujesz już robić przejścia smile.png

Po wycięciu momentu w piosence mamy dwie opcje:

Użycie magicznego przycisku Synch , lub męczenie się na sofcie dogrywając beat smile.png

Mam konsolę i szczerze mówiąc mega ciężko było mi zgrać ręcznie wszystko bo w virtualu wszystko na opak jest , więc polecam Ci program Traktor od Native instruments.

Wracając do przejść...

Opcja synch, czyli kliknięcie tego przycisku z dwa razy albo miliard nie wiem za którym razem VDJ zgra tempo biggrin.png

I wtedy powoli faderem idziemy w górę żeby podgłośnić piosenkę.

Lub druga opcja, zgrywanie ręczne.

Zgrywasz tempo na odsłuchu.

Kiedy masz w 1 piosence 130 bpm to zgrywasz drugą piosenkę do 130 bpm.

Ale to nie koniec. Następnie klikasz klawisz play od drugiej piosenki w tempo żeby koników nie było smile.png

Następnie regulujesz jogiem tempo utworu żeby bassy nie tańczyły kankana biggrin.png

Fader w górę i jazda smile.png

• Upvote 2

no i bardzo dobrze po kolei wyjaśnione co i jak. a propo... chyba mało kto liczy bity, po prostu to słychać że się zmienia fraza i kiedy należy wejść

rzeczywiście zgrywanie w programie to porażka, ale jednak vdj prostszy w obsłudze niż traktor... i można se takie fajne skórki poinstalowaćbiggrin.png

btw: coś się chyba pomyliło z tym fl'em